Paminėta Tarptautinė neįgaliųjų diena

 Paminėta Tarptautinė neįgaliųjų diena

Gruodžio 3-oji – Tarptautinė neįgalių žmonių diena. Ta proga kiek anksčiau, sekmadienį, Kėdainių kultūros centro Vilainių skyriaus salėje rinkosi visos Kėdainių neįgaliųjų organizacijos, čia vyko  specialus renginys, skirtas Tarptautinei neįgaliųjų dienai paminėti. Tai buvo ir baigiamasis projekto ,,Mokysimės, dirbsime ir stiprėsime“ renginys. 

Šoko rokenrolą

Neįgaliųjų dienos renginį vedė Daiva Staškuvienė ir Vytautas Danauskas. Pradėję renginį nuotaikinga daina, vėliau jie pakvietė į sceną VšĮ ,,Stok ir šok“ šokių mokytojus Jurgitą ir Tomą Jancorius iš Vilniaus. Jie tuoj pat išjudino visą salę, parodydami sėdinčio rokenrolo judesius. Keletą kartų pasikartoję, netrukus susirinkusieji šoko su muzika. Tuo metu ant scenos jau gerai įvaldę šokio judesius šoko užsiėmimų ,,Šokime kartu“ dalyviai, paraplegikų organizacijos nariai. Jie, o kartu ir salėje sėdintys, dar pašoko makareną. Šokėjai buvo palydėti gausiais plojimais. 

Organizacijos susibūrė

Sveikinimo žodį tarė ir išsamų pranešimą perskaitė projekto sumanytoja, energingoji paraplegikų organizacijos pirmininkė Alma Margevičienė. Ji pažymėjo, jog projekto vykdymui susibūrė Kėdainių rajono paraplegikų asociacija, VšĮ Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos pietvakarių centro Kėdainių rajono filialas, Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija ,,Kėdainių Viltis“, Kauno teritorinės valdybos Kėdainių kurčiųjų pirminė organizacija, Kėdainių rajono sutrikusios psichikos žmonių globos bendrija ir Kėdainių rajono neįgaliųjų draugija. 

„Vykdant projektą prisidėjo ir Kėdainių kultūros centro Vilainių skyriaus būrelio ,,Rankdarbių kraitė“ atstovės. Projektas unikalus ir aktualus, nes žmonės su įvairiomis negaliomis galėjo įsitraukti į įvairias veiklas, jose dalyvauti ir taip geriau integruotis į visuomenę. Projektą sudarė penkios dalys: rankdarbių konkursas, amatininkiškų veiklų edukacija, taktilinė knyga, edukacijos užsiėmimai ,,Šokime kartu“ ir  baigiamasis projekto renginys, skirtas Tarptautinei neįgaliųjų dienai“, – pažymėjo A. Margevičienė. 

Netrūko padėkų

Visus šiuos renginius finansavo Kėdainių rajono savivaldybė. Už paramą A. Margevičienė padėkojo savivaldybės merui Valentinui Tamuliui, už idėjas ir vertingus patarimus – savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėjai Jūratei Blinstrubaitei, už bendradarbiavimą – Kėdainių socialinės bendruomenės centro direktorei Rūtai Kaupienei, už šiltą priėmimą ir pagalbą – Kėdainių kultūros centro Vilainių skyriaus vadovei Vitalijai Augulienei, už prasmingą ir malonų bendradarbiavimą – visoms neįgaliųjų organizacijoms. Baigdama A. Margevičienė palinkėjo visiems neįgaliesiems stiprybės ir neužsidaryti tarp keturių sienų, nes bet kuri veikla sudaro galimybę susitikti, pabendrauti, pasisemti gerų emocijų, išmokti naujų gerų dalykų. Svarbiausia, anot jos, nenuvertinti savęs. Visų neįgaliųjų organizacijų vardu padėkota A. Margevičienei už jos rūpestį, veiklą ir projektus.

Vainikavo spektaklis

Renginį vainikavo Panevėžio rajono Krekenavos kultūros centro mėgėjų teatro „Avilys“ spektaklis „Baltakojė“. Šį kūrinį specialiai „Aviliui“ parašė biržietė Rita Venckūnienė. Po renginio buvo galima apžiūrėti salėje veikiančią neįgaliųjų organizacijų narių kūrybinių darbų parodą „Išraiškos“ ir pabendrauti prie puodelio arbatos.

 

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video