Keliuose klimpsta ir gyventojai, ir specialiosios tarnybos

 Keliuose klimpsta ir gyventojai, ir specialiosios tarnybos

Kokia Dotnuvos seniūnijos kelių būklė sakyti turbūt niekam nebereikia – dar pernai gyventojai buvo sukilę, rinkosi į susitikimus, patys samdėsi greiderius ir bandė spręsti įsisenėjusią prastų kelių bėdą. Atėjus pavasariui žmonės ir vėl neapsikentė. Naujųjų Lažų bendruomenė socialiniame tinkle pasidalino nuotraukomis iš pagrindinės Naujųjų Bakainių gatvės – gatve tą pavadinti išties būtų sunku.

Užklimpo ir dviratis, ir greitoji

Nuotraukose matomas kelias – molingas „arimas“. Gilios provėžos, gausybė vandens, balos, traktoriaus vėžės apsunkina žmonių patekimą į namus ar iš namų į miestą.

„Labai minkštas ir lengvai slystantis moliukas. Dėkingi kaimiečiai bendrovės runkelių vežėjų vadukams ir miškavežiams. Rojaus vieta: Centrinė Europa, Lietuvos vidurys, Naujieji Bakainiai“, – rašė socialinio tinklo grupės nariai.

O kiti pasakojo, kad važiuojant užklimpo dviratis, kurį teko jėga iš molyno traukti ir kad specialiosios tarnybos vos iš molingo kelio išvažiavo – greitosios pagalbos automobilis į iškvietimą atvyko, tačiau išvažiuoti jam sekėsi sunkiai. Be abejo, neklausime, kiek reikia iki nelaimės – kai reikės tikrai skubiai kažką į ligoninę nugabenti, tačiau dėl neišvažiuojamo kelio bus neįmanoma to padaryti.

Bendruomenės gyventojai pasidalino ir vaizdo įrašu, kuriame matoma, kaip išmaltu keliuku lekia keturračiai, kurie, kaip žinia, dažniausiai taip pat prisideda prie kelio niokojimo.

Seniūnas apie situaciją žino

Dotnuvos seniūnas Vytautas Grigas tikino, kad apie susidariusią situaciją gerai žino, nors patys gyventojai tiesiogiai į jį nesikreipė.

[quote author=“V. Grigas“]Aš kalbėjau su gyventojais, prašiau, kad pakentėtų, palauktų. Kelias bus tvarkomas, kai šiek tiek pradžius. O A. Staugas ir šiaip seniūnijai padeda, prižiūri kelius, turi greideriuką, vis aplinkinius kelius aptvarko, kad žmonėms būtų geriau.[/quote]

„Niekas iš gyventojų į mane nesikreipė. Atsakingas už šito kelio sugadinimą yra Šlapaberžės ŽŪB vadovas Albinas Staugas. Veždamas savo runkelius jis tokį kelią pernai ir padarė. Tačiau su gyventojais jis yra susitaręs – jis man sakė, kad su gyventojais kalbėjo ir žadėjo kelią sutvarkyti.

Sakė, kad turi nusipirkęs žvyro keliui sutvarkyti ir viską darys savo lėšomis.

Mes, kaip seniūnija, neleidome tuo keliu važiuoti „Skongalio“ šiukšlių išvežimo mašinai. Ji sveria 16 tonų. Taigi mes patys su lengvaisiais automobiliais nuvažiavome, išvežėme konteinerius ir patys viską sutvarkėme.

Aš puikiai žinau, kad ten situacija yra labai sudėtinga. Bakainiuose tai, kiek žinau, vienas žmogus turi mašinytę, o kiti lyg transporto neturi“, – kalbėjo V. Grigas.

Seniūnas tikino, kad dėl itin drėgno oro ir važinėjant sunkiasvorei technikai kelias staiga labai stipriai suprastėjo. Be kita ko, dabar tvarkyti kelio taip pat nėra prasmės – itin didelė drėgmė ir ištisais ruožais telkšančios balos visą darbą nurašytų veltui.

„Aš kalbėjau su gyventojais, prašiau, kad pakentėtų, palauktų. Kelias bus tvarkomas, kai šiek tiek pradžius.

O A. Staugas ir šiaip seniūnijai padeda, prižiūri kelius, turi greideriuką, vis aplinkinius kelius aptvarko, kad žmonėms būtų geriau“, – tikino Dotnuvos seniūnas.

Tiesa, susitarimas, kad Naujųjų Bakainių gatvė bus sutvarkyta yra ne raštiškas, o žodinis, tačiau panašu, jog to užtenka žinant, kad ŽŪB vadovas ir taip prisideda prie kelių tvarkymo.

Kaltų daugiau

Pats A. Staugas dėl prastos kokybės kelio kaltę linkęs paskirstyti ir kai kuriems kitiems žmonėms. Sakyti, jog vien tik jo ŽŪB technika sugadino kelią būtų per drąsu.

[quote author=“A. Staugas“]Turime džiugią žinią gyventojams – runkelių auginimo mes atsisakome, būtent dėl prastų žiemų, dėl prastų vežimo sąlygų. Šiemet nebeauginsime runkelių visiškai, ir tai lems ženklų šios kelių problemos sumažėjimą.[/quote]

„Ne vien tik mūsų technika tą kelią sugadino. Taip, važiavo ir mūsų technika, tačiau važinėjo ten ir miškininkai, ir elektrikai linijas tiesė. Juk mes specialiai to kelio negadinome, tačiau taip, buvome priversti vežti produkciją tuo keliu, nes ten buvo susodinti runkeliai.

Tokia kelių būklė susidarė po to, kai atšilo. Kol buvo pašalę, viskas buvo gerai, nes mes tą kelią buvome kiek aptvarkę. Dabar atšilo, atitirpo viskas, ir dabar jau viskas yra blogai“, – kalbėjo A. Staugas.

Šlapaberžės ŽŪB vadovas tikino, kad kelią tvarkyti savo lėšomis yra pasiruošęs, tik laukia gerų orų.

„Važiuotume ir šiandien, bet kad šlapia, lyja, praneša kritulius. Tas darymas nieko nepadės. O kai pradžius kelias, imsimės darbų.

Seniūnijos lėšų prašyti neketiname, tvarkysime savo lėšomis, jau ir iki šiol buvome pirkę žvyro, papylę ir tvarkę kelią. Taip ir dabar darysime – padarysime tą kelią tokį, koks jis buvo, supilsim, sugreideriuosim“, – žadėjo A. Staugas.

Tiesa, ŽŪB vadovas tikino, kad šis kelias niekada nebuvo labai geros būklės. Kol eismas juo buvo itin mažas, tuomet rodėsi, kad kelias gana geras. A. Staugo teigimu, gero pagrindo tas kelias niekada neturėjo, mat jei būtų turėjęs – nebūtų šitaip išsivažinėjęs.

Situacija pagerės

Prie kelio kokybės suprastėjimo, panašu, nemažai prisidėjo ir sunkiasvorė miškininkų technika.

„Esame su miškininkais susitarę, kad jie nebevežtų medienos tuo keliu. Visą medieną jie išsivežė iki kaimo galo, ir esame draugiškai susitarę, kad jie palauktų, kol pradžius keliai.

Mes suprantame tuos gyventojus, kurių situacija yra sunkiausia. Palaikome ryšį, ir jie žino, kad jei užklimpsta, jie gali skambinti ir mes padėsime juos ištraukti. Tačiau tiesa, kol kas tokios bėdos dar nebuvo.

Tiesiog gyventojams reikia iškentėti. Dabar orai numatomi lietingi. Žiūrime prognozes, laukiame pagerėjimo, pradžiuvimo. Tokioje buzoje mes patys negalime nieko padaryti“, – gyventojų kantrybės prašė A. Staugas.

ŽŪB vadovas teigė, kad šiemet teko vežti neįprastai daug runkelių, taigi ir eismas tuo keliuku buvo gerokai intensyvesnis.

„Tokių kiekių runkelių, kaip vežėme šiemet, dar nebuvo prašoma. Tačiau turime džiugią žinią gyventojams – runkelių auginimo mes atsisakome, būtent dėl prastų žiemų, dėl prastų vežimo sąlygų. Šiemet nebeauginsime runkelių visiškai, ir tai lems ženklų šios kelių problemos sumažėjimą“, – ramino A. Staugas.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video