Pakeliui į žydų sušaudymo vietą – išmestos padangos

 Pakeliui į žydų sušaudymo vietą – išmestos padangos

Šios gatvelės yra nuošalios, šalia – pušynai, tad niekadėjams padangomis atsikratyti paprasčiau, jie čia jaučiasi nematomi ir nepastebimi. Būtent šiose gatvelėse buvo rasta ne vienas ir ne du išmestų padangų komplektai./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Pavasarinis padangų keitimo sezonas Kėdainiuose pažymėtas ne tik vairuotojų neatsakingumu ir savivale, bet ir gamtos teršimu. Šiemet tvarkdariams padangas teko rinkti ne tik iš mūsų krašto pamiškių, laukų. Padangų buvo rasta ir atokesniuose keliukuose, net keletas tokių šiukšlynų aptikta pakeliui į žydų sušaudymo vietą Daukšių kaime.

Renka nuolat

Kėdainių miesto seniūnija ir kaimiškosios seniūnijos bešeimininkėmis padangomis rūpinasi ir jas renka nuolat, mat į seniūnijas dažnai kreipiasi žmonės, kurie pamato jas išmestas tai vienoje, tai kitoje viešoje vietoje.

Gyventojų miškuose ir pamiškėse neatsakingai išmestas padangas tenka rinkti ir miškininkams.

Paminklo link

Šiemet daugybę padangų buvo surinkta per praėjusį savaitgalį vykusią visuotinę švarinimosi akciją „Darom“.

Būtent šios akcijos metu buvo surinktos ir gyventojų išmestos padangos miesto seniūnijai priklausančios Janušavos teritorijoje, Senojo kelio gatvėje, Pasmilgio ir Kropilų kaimo ribose.

Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Šios gatvelės yra nuošalios, šalia – pušynai, tad niekadėjams padangomis atsikratyti yra paprasčiau, jie čia jaučiasi nematomi ir nepastebimi.

Būtent šiose gatvelėse buvo rasta ne vienas ir ne du išmestų padangų komplektai.

Atsikratykite tinkamai

Ką daryti su senomis padangomis? Keičiant padangas autoservise – senosios turi būti priimamos nemokamai.

Surinktos ir gyventojų išmestos padangos miesto seniūnijai priklausančios Janušavos teritorijoje, Senojo kelio gatvėje, Pasmilgio ir Kropilų kaimo ribose.

Aut. past.

Autoservisai privalo priimti tiek senų padangų, kiek jų keičiama. Jei tai padaryti atsisakoma, už pareigos priimti iš gyventojų padangų atliekas nevykdymą juridiniams asmenims gresia nuo 450 iki 850 eurų bauda.

Jei padangas keičiate savarankiškai, senąsias galite nuvežti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę, esančią Kėdainių miesto J. Basanavičiaus gatvėje, už miesto katilinės. Ši aikštelė priima iki 4–5 padangų.

Padangų pardavėjai iš kliento privalo nemokamai priimti senas padangas, jeigu jos skirtos to paties tipo transporto priemonei ir jų atiduodama tiek, kiek perkama.

Aplinkosaugininkai primena, kad išmetus padangas nesilaikant teisės aktuose nustatytos tvarkos – gresia baudos.

Už kiekvieną ne vietoje išmestą padangą gali tekti sumokėti 44 eurus už aplinkai padarytą žalą ir nuo 30 iki 90 eurų baudą.

1 Komentaras

  • Ar nors vieną šiukšlintoją pagavo ir nubaudė? Kas iš tų didelių baudų, jei nepagauna? Tokie ir toliau šiukšlina.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video