Pakeitė gatvės pavadinimą

 Pakeitė gatvės pavadinimą

V. Montvilos gatvė pervadinta gydytojo Juliaus Ganusevičiaus vardu./Aldo Surkevičiaus nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Visoje Lietuvoje masiškai kratomasi tarybinio palikimo – verčiami seni paminklai, keičiami gatvių pavadinimai. Tiesa, įprastai pakeisti gatvės pavadinimą nėra taip paprasta, tačiau pirmasis toks darbas jau atliktas – Vytauto Montvilos gatvės pavadinimas nuo šiol bus kitoks.

Negyvena

V. Montvilos gatvė pervadinta gydytojo Juliaus Ganusevičiaus vardu.

Gatvės pavadinimo pakeitimo procedūra atlikta itin greitai.

Balandžio 11 dieną krašto politikus pasiekė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Kėdainių skyriaus narių raštas, kuriuo buvo raginama pasirūpinti senų tarybinių paminklų demontavimu bei pakeisti komunistinę santvarką šlovinusių asmenų pavardėmis pažymėtų gatvių pavadinimus.

V. Montvilos gatvėje negyvena nė vienas žmogus, šalia jos žemė suskirstyta į sklypus, tad ir pavadinimo keitimo procedūros neužtruko.

„Kai pakeičiamas gatvės pavadinimas, gyventojams nieko daryti nereikia. Dabar viskas automatizuota, pavadinimai sistemose pakeičiami automatiškai, gyventojams telieka atsiimti naujus dokumentus iš Registrų centro.

Darbo turi tik seniūnas, nes turi važiuoti ir perkabinėti lenteles ant namų, tačiau kadangi šioje gatvėje namų nėra, nė to daryti nereikės“, – sakė vyriausiasis miesto architektas Rytis Vieštautas.

Jis pridūrė, kad ateityje numatoma pakeisti dar kelių gatvių pavadinimus, tačiau dėl jų vyksta gyventojų apklausos – mat tose gatvėse namų ir gyventojų yra, jų nuomonės paisyti būtina.

J. Ganusevičius – ilgus metus Šėtoje dirbęs, o vėliau Kėdainių ligoninės vedėju tapęs gydytojas.

Aut. past.

Išrinko istorikai

V. Montvilos vardu pavadinta gatvė yra ir Panevėžyje – ten jos pavadinimą taip pat nutarta pakeisti į Vydūno.

Tuo tarpu Kėdainiuose buvusios V. Montvilos g. pavadinimas pakeistas J. Ganusevičiaus vardu pasiūlius istorikams.

Julius Ganusevičius yra Kėdainiams nusipelnęs gydytojas. Medicinos mokęsis Maskvos universitete, studijas baigęs grįžo į Šėtą ir ten darbavosi kone 20 metų. Čia buvo žinomas ne tik kaip geras gydytojas, bet ir kaip uždraustos spaudos platintojas – nors pats jos negabendavo, tačiau dalindavo vietiniams.

V. Montvilos pavarde pavadintų gatvių pavadinimai keičiami ne tik Kėdainiuose – komunistinę santvarką šlovinusio poeto šleifo kratosi ir kiti miestai.

Aut. past.

1906 m. J. Ganusevičius ėmė dirbti Kėdainių ligoninės vedėju ir buvo itin pamiltas kraštiečių, kaip labai žmogiškas ir rūpestingas medikas. Karo metais, nepaisydamas itin sunkios finansinės padėties, dirbo neatlygintinai, gydė karius ir civilius.

Tuo tarpu V. Montvila, nors pristatomas kaip poetas ir vertėjas, yra vertinamas neigiamai, mat savo talentus nukreipė komunizmo šlovinimui ir Lietuvos laisvės troškimo menkinimui.

1902 metais gimęs, o 1941 m. sušaudytas Kauno IX forte, jis atvirai šlovino sovietinę okupaciją, o nuo meilės komunistinei santvarkai jo nepagydė nei kalėjimas, kuriame buvo kalintas dvejus metus už revoliucinę veiklą.

4 Komentarai

  • Istorija – tai rašinys su klaidomis, kurias taisant, nuolat pridaroma naujų…

  • Va šitaip, žingsnis po žingsnio vyksta žmonėms smegenų valymas su tikslu padaryti žmones mankurtais!

    • Vata, čemodan, vokzal, Rosija.

      • Tai tu ir esi vienas iš tų banderlogų, kurie tik sugeba mintinai išmoktus 4 žodžius parašyt!

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video