Pajiesliškiai surėmė pečius: padės ūkinio pastato per gaisrą netekusiam žmogui

 Pajiesliškiai surėmė pečius: padės ūkinio pastato per gaisrą netekusiam žmogui

Pajieslio krašto žmonės užjaučia nuo gaisro nukentėjusį ir be malkų prieš žiemą likusį Stasį Samošką. Susivieniję jie kaimo parduotuvėlėje renka aukas, už kurias nupirks malkų./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Liepos 9-osios naktį Kėdainių rajono Pilsupių kaime kilęs gaisras visiškai sunaikino didelį sublokuotą ūkinį pastatą. Laimei, gaisro metu žmonės nenukentėjo, tačiau sudegė turtas, gaisre žuvo ir 12 triušių, apdegė bičių avilys. Šio krašto žmonės užjaučia nuo gaisro nukentėjusį ir be malkų prieš žiemą likusį Stasį Samošką. Susivieniję jie kaimo parduotuvėlėje renka aukas, už kurias nupirks malkų.

Kreipėsi į gyventojus

Į Pajieslio krašto gyventojus kreipėsi šio kaimo bendruomenės centro aktyvas. Būtent bendruomenės centras ėmėsi inicijuoti rinkti paramą nukentėjusiajam.

„Niekaip iš galvos neišeina žodžiai „Padėkite vieni kitiems, mylėkite vienas kitą“, kuriuos ištarė klebonas R. Ramašauskas. Atrodo, visi puikiai suprantame tokį palinkėjimą, bet kartais reikia, labai reikia, kad kas nors primintų, pažadintų, sujaudintų. O nerimauti tenka ne tik dėl savęs, bet ir giminės, draugų, kaimynų.

Štai nelaimė ištiko Pilsupių gyventoją S. Samošką – sudegė tvartas su visais priestatais. Dažnas, ko gero, pagalvojome: ačiū Dievui, kad ne namas, kad žmonės sveiki ir gyvi. Tačiau gaisras yra didelė nelaimė ir po jo nelengva atsitiesti, ypač vyresniam, pensinio amžiaus. Tad gal mūsų krašto žmonės galėtų kaip nors padėti Stasiui, nors nedidele auka pagelbėti“, – į vietos gyventojus kreipėsi bendruomenės nariai.

Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Sunku prašyti

S. Samoška yra vyresnio amžiaus, žmogui sunku pačiam kažką sutaupyti ar atstatyti sudegusį ūkinį pastatą, tad bendruomenė viliasi, jog kaimo žmonės atsilieps į pagalbos šauksmą.

„Labai nelengva užduotis – prašyti, daug lengviau – duoti. Pagaliau gal ne vienas asmeniškai gali Stasiui padėti. Esame tikrai supratingi ir jautrūs: padėjome ir anksčiau vieni kitiems, ir bažnyčiai aukojome, ir ukrainiečiams. Tad labai tikimės, jog dar viena mūsų gerumo akcija įvyks.

Jei nusprendėte prisidėti prie piniginės paramos S. Samoškai, prašome ją palikti Pajieslio parduotuvėje.

Visų ūkinių pastatų savo pagalba neatstatysime, tačiau gal malkų žmogus nusipirks, gal garažiukas išeis, o ir mes jausimės pasielgę bendruomeniškai, žmogiškai. Pasakykite tai savo kaimynams, pažįstamiems, kurie galėtų ir norėtų padėti“, – dėstė bendruomenės nariai.

Sublokuotas pastatas

„Rinkos aikštė“ primena, kad Bendrasis pagalbos centras 2 val. 35 min. sulaukė S. Samoškos pranešimo, kad dega jo tvartas, jame yra triušių.

Šeimininkas baiminosi, kad užsidegs ir gyvenamasis namas. Į įvykio vietą buvo pasiųsta Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, Josvainių ir Krakių ugniagesių komandos, greitosios medicinos pagalbos medikai.

Pirmieji į įvykio vietą atskubėjo Josvainių ugniagesiai. Jiems atvykus pastatas degė atvira liepsna. Ugniagesiai atliko žvalgybą – pastatas medinis, 25×6 metrų dydžio, stogas dvišlaitis, dengtas šiferiu.

Nedelsiant imtasi gesinti gaisrą. Vanduo buvo vežiojamas iš Šušvės upės, esančios už 2 kilometrų nuo gaisravietės.

Namo šeimininkas neslėpė liūdesio. Vyras džiaugėsi tik dėl vieno – kad buvo išgelbėtas jo namas ir ugnyje nežuvo jo taip mylimos bitutės.

Aut. past.

Nuostoliai – milžiniški

Nors ugniagesiai įnirtingai kovojo su ugnimi, tačiau gaisro padaryti nuostoliai – milžiniški. Didelis pastatas, po kurio stogu buvo ir tvartas, ir malkinė, ir garažas – sudegė.

Gaisro metu nudegė stogas, apdegė sienos ir apie 35 m³ malkų, buvusių pastate. Sudegė 12 triušių, garaže buvusi automobilinė priekaba, trimeris, benzininis pjūklas, įvairūs įrankiai ir kiti namų apyvokos daiktai.

Išgelbėtas už 7 metrų stovintis gyvenamasis namas. Gaisro gesinime dalyvavo vietos ūkininkas – traktoriumi padėjo prasklaidyti malkas.

Prireikė pagalbos

Žurnalistų kalbintas namo šeimininkas neslėpė liūdesio. Vyras džiaugėsi tik dėl vieno – kad išgelbėtas jo namas ir ugnyje nežuvo jo taip mylimos bitutės.

„Tai ačiū Dievui, kad aviliai kiek toliau nuo tvarto, aprūko, bet mano bitutės gyvos. Kaip dabar

pamenu, kad prabudau, atsimerkiau naktį ir žiūriu, kad jau pro stogą ugnis lenda.

Kėliau žmoną, griebiau telefoną, bet dėl susijaudinimo nepavyko iškart surinkti pagalbos numerio. Pagaliau pavyko paskambinti ir sulėkė gaisrinės, o mes puolėm pilti vandenį su kaimynu ant namo, kad šis neužsidegtų. Laimei, vėjas buvo ne į tą pusę“, – pasakojo šeimininkas.

Kalta elektra?

Dėl ko kilo gaisras – aiškinasi ugniagesių gelbėtojų tyrėjai, tačiau pastato šeimininkas mano, kad kalta gali būti elektros instaliacija.

„Tai turbūt elektra. Nežinau, bet taip manau. Dar dabar negera ant širdies. Greitoji vaistų suleido, nes buvo negerai mums su žmona.

Baisi nelaimė, kiek daug daiktų sudegė, gyvulių jau nebelaikėm, bet kiek malkų buvom prisiruošę, triušių labai gaila“, – atsiduso sodybos šeimininkas.

3 Komentarai

  • Stasys Ramoška

  • Ne Samoška…o Ramoška Stasys.

  • Tai ko ta šliapa pirmininkė parašė kad Samoška? Apsjaut jai ant šnūkio Bsrčas

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video