Pašiliuose sudegė 3 konteineriai, apdegė medžiai ir krūmai

Dimitrijus KUPRIJANOVAS
Trečiadienio naktį ugniagesiai gelbėtojai skubėjo į netoli miesto esančius Pašilių sodus, mat čia degė šiukšlių konteineriai. Gaisro metu sudegė net 3 antžeminiai šiukšlių konteineriai „Molok“ Įtariama, kad gaisras sukeltas dėl neatsargios žmogaus veiklos.
Pranešė liudytojai
Gyventojų pranešimas apie Pašilių sodų Labūnavos gatvėje, ties įvažiavimu į ,,Vasaros“ sodininkų bendriją, degančius konteinerius Bendrąjį pagalbos centrą pasiekė trečiadienio naktį 00 val. 46 min. Į įvykio vietą išskubėjo Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba.
Degė trys konteineriai
Ugniagesiams atskubėjus paaiškėjo, kad ugnis išplitusi ir atvira liepsna dega net trys sublokuoti šiukšlių konteineriai.
Taip pat degė šalia konteinerių sukrautos šiukšlės, medis ir krūmai. Ugniagesiai per keletą minučių vandeniu užgesino liepsnas.
Po gaisro konstatuota, kad trys konteineriai sudegė visiškai.
[quote author=”Aut. past.”]Ugniagesiai pažymi, kad plastikiniai konteineriai dega ypač greitai, o savivaldybė skaičiuoja, kad gaisrų, kuomet sudega konteineriai, metu patiriami milžiniški nuostoliai. Vieno antžeminio konteinerio „Molok“ kaina – 1 475 eurai.[/quote]
Neatsargi žmogaus veikla?
Įvykio tirti ėmėsi ugniagesių gelbėtojų tyrėjai. Įtariama, kad gaisras sukeltas dėl neatsargios žmogaus veiklos.
Kitą dieną po įvykio tyrėjai apklausė vietos gyventojus, mat manoma, kad kažkuris iš jų į konteinerius galėjo išpilti neužgesintus pelenus ar žarijas. Taip pat galėjo būti neatsargiai numesta neužgesinta nuorūka.
Pažeidžiamos taisyklės
Kėdainių mieste ir rajone praktiškai kiekvieną mėnesį kyla gaisras, kurio metu dega komunalinių atliekų konteineris.
Ugniagesiai pažymi, kad plastikiniai konteineriai dega ypač greitai, o savivaldybė skaičiuoja, kad dėl tokių gaisrų patiriami milžiniški nuostoliai. Vieno antžeminio konteinerio „Molok“ kaina – 1 475 eurai.
„Norime gyventojams priminti, kad jie privalo laikytis Bendrųjų gaisrinių saugos taisyklių.
Šių taisyklių 156 punkte sakoma, kad smilkstančias anglis, pelenus ir šlaką galima pilti ne arčiau kaip 15 metrų nuo pastatų, o laikyti nedegioje taroje – ne arčiau kaip 6 metrai nuo pastatų.
Į konteinerius tokią medžiagą pilti griežtai draudžiama“, – dėstė įvykį tiriantis Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiasis specialistas Raimondas Naruševičius.