Pagrindiniai lovos pasirinkimo kriterijai

 Pagrindiniai lovos pasirinkimo kriterijai

Lova – vienas iš svarbiausių baldų namuose. Ji turi didelę įtaką mūsų poilsio kokybei. Dažnai lovos pasirinkimas atima nemažai laiko. Nieko nuostabaus, juk reikia apgalvoti tiek daug skirtingų dalykų: nuo kambario plano iki individualių miegojimo įpročių. Tam, kad apsispręsti būtų paprasčiau, rekomenduojama atsižvelgti į pagrindinius šios baldo pasirinkimo kriterijus.

Kambario plotas

Vienas iš pirmųjų aspektų, kurį patariama įvertinti renkantis naują miegamojo lovą, yra kambario plotas. Jei erdvė pakankamai didelė, galima laisvai eksperimentuoti. Tokiame miegamajame dažniausiai puikiai tinka net ir karališko dydžio lova. Tačiau atrasti nedideliame arba keistos formos kambaryje labiausiai tinkantį baldą kur kas sudėtingiau.

Tokiais atvejais patariama rinktis mažesnių matmenų lovą be kojūgalio ir kitų į šonus išsikišusių detalių. Taip sutaupoma šiek tiek vietos.

Per didelis baldas gali sukelti įvairių nepatogumų: apsunkinti judėjimą, neleisti išnaudoti visų lovos ar kitų miegamajame esančių baldų funkcijų, darkyti estetinį vaizdą. Todėl prieš priimant galutinį sprendimą, ypač svarbu atidžiai įvertinti, kad lova laisvai tilptų kambaryje.

Asmeniniai miegojimo įpročiai ir poreikiai

Miegojimo įpročiai gali būti labai skirtingi: vieniems labiau patinka gulėti ant šono, kitiems – ant nugaros, o dar kitiems – ant pilvo. Kiekvienu atveju maksimaliam komfortui užtikrinti reikalinga skirtinga atrama.

Tiems, kurie dažniausiai miega ant nugaros, rekomenduojama rinktis kietesnį čiužinį, pavyzdžiui, spyruoklinį. Jei mėgstama gulėti ant šono, geriau rinktis minkštesnį miego pagrindą. Šiuo atveju puikiai tinka putų poliuretano čiužiniai su viskoelastinės medžiagos sluoksniu. Jie itin gerai prisitaiko prie kūno linkių ir padeda palaikyti taisyklingą stuburo padėtį.

Renkantis lovą svarbu atkreipti dėmesį ne tik į miegojimo įpročius, bet ir asmeninius poreikius. Jie gali skirtis priklausomai nuo kūno svorio, turimų alergijų, polinkio prakaituoti ir panašiai.

Didesnio svorio žmonėms reikalinga tvirtesnė atrama, dėl šios priežasties jiems patariama rinktis kietesnius čiužinius. Kenčiantiems nuo alergijų itin svarbu palaikyti švarią miego aplinką.

Todėl svarbu, kad čiužinys būtų pagamintas iš ekologiškų medžiagų ir turėtų nuimamą užvalkalą, kurį galima skalbti.

Lovos dizainas ir papildomos funkcijos

Tam, kad naujoji lova patraukliai įsilietų į miegamojo interjerą, reikėtų ją derinti prie bendro kambario įvaizdžio. Stilius, spalva ir forma – tai bene svarbiausi šio baldo pasirinkimo kriterijai.

Skoningai ir estetiškai erdvei sukurti, rekomenduojama stengtis išlaikyti jų vientisumą. Pavyzdžiui, minimalistinio stiliaus interjere, geriau vengti puošniomis detalėmis, spalvų gausą ir sudėtingomis formomis išsiskiriančių lovų.

Papildomo komforto baldui suteikia tokie privalumai kaip patalynės dėžė, integruotas apšvietimas ir USB įkrovimo jungtis. Todėl renkantis lovą patariama apsvarstyti ir jų poreikį.

Tegul jūsų miegamasis būna ypatingas visomis prasmėmis. Išsirinkite savo svajonių lovą, ant kurios galėtumėte tobulai pailsėti, ir džiaukitės kiekviena namuose praleista akimirka.

Continental lovos – Hilding

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video