Pagerbė krašto globėjus ir įtėvius (FOTOGALERIJA)

 Pagerbė krašto globėjus ir įtėvius (FOTOGALERIJA)

Fotografijų parodoje „Vasara Radvilų mieste“ įamžinti globėjai ir globotiniai su 17–18 amžiaus dvaro kultūrą atspindinčiais rūbais./Džestinos Borodinaitės nuotr.

Džestina BORODINAITĖ

Tradiciškai pirmąjį liepos savaitgalį Lietuvoje minima Globėjų diena, kuriai paminėti visą savaitę vyksta specialūs renginiai. Ta proga norint pagerbti globėjus ir įtėvius, padėkoti jiems už globojamus ar užaugintus vaikus, o taip pat supažindinti rajono bendruomenę ir atkreipti dėmesį į vaikų globą bei paskatinti žmones tapti globėjais, trys Globėjų savaitei skirti renginiai Kėdainių pagalbos šeimai centro iniciatyva surengti ir mūsų mieste.

„Vasara Radvilų mieste“

Globos savaitės renginiai prasidėjo fotografijų parodos „Vasara Radvilų mieste“ pristatymu Kėdainių M. Daukšos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje. Nuotraukose įamžinti globėjai ir globotiniai su 17–18 amžiaus dvaro kultūrą atspindinčiais rūbais,.

Aplankyti parodą ir pasidžiaugti globėjų šeimomis, kurios globoja vaikus, likusius be tėvų, galima iki liepos 11 dienos. 

Šeimas sveikino ir globėjams dėkojo vicemeras Paulius Aukštikalnis ir Kėdainių pagalbos šeimai centro vadovė Sandra Sagatienė./Džestinos Borodinaitės nuotr.

Vyks į Klaipėdą

Tęsiant Globos savaitės renginius, visi kraštiečiai, ypatingai šeimos, auginančios vaikus, globėjai buvo kviečiami į nuotolinę psichologo paskaitą „Pozityvioji tėvystė“ apie pozityvų vaikų auklėjimą ir tinkamų santykių su vaikais kūrimą bei į kiną po atviru dangumi.

Globos savaitės renginių ciklą liepos 2 dieną vainikuos globėjų ir globojamų vaikų išvyka į šventę Klaipėdoje, kur suvažiuos visos Lietuvos globėjų šeimos ir globojami vaikai.

Globos savaitės renginių metu daug dėmesio skirta supažindinti visuomenę su globėjais, jų veikla ir šios veiklos prasmingumu, atkreipti visuomenės dėmesį į vaikus, gyvenančius be tėvų, suteikti informacijos bei paskatinti svarstančius tapti globėjais žengti šį žingsnį ir pačių globėjų pagerbimui.

Aut. past.

Pagerbė globėjus

Anot Kėdainių pagalbos šeimai centro vadovės Sandros Sagatienės, Globos savaitės renginių metu daug dėmesio skirta supažindinti visuomenę su globėjais, jų veikla ir šios veiklos prasmingumu, atkreipti visuomenės dėmesį į vaikus, gyvenančius be tėvų, suteikti informacijos, paskatinti svarstančius tapti globėjais žengti šį žingsnį ir, žinoma, pačių globėjų pagerbimui: „Tik globėjų dėka daugybė vaikų gali vėl suprasti, ką reiškia gyventi šeimoje, jausti rūpestį, meilę, saugumą, šilumą“.

S. Sagatienė: „Tik globėjų dėka daugybė vaikų gali vėl suprasti, ką reiškia gyventi šeimoje, jausti rūpestį, meilę, saugumą, šilumą“./Džestinos Borodinaitės nuotr.

Nuoširdžiai dėkoja

S. Sagatienė nuoširdžiai dėkoja Kėdainių krašto muziejui už galimybę fotografijų parodos dalyviams pajusti aristokratišką iškilmingumą ir dvarišką kultūrą, M. Daukšos viešosios bibliotekos bendruomenei – už galimybę susirinkti ir pagerbti globėjus bei įtėvius, asociacijai „Pripučiamas filmas“ – už galimybę Vytauto parke susirinkti į filmo peržiūrą po atviru dangumi ir visiems kitiems, daugiau ar mažiau prisidėjusiems organizuojant Globos savaitės renginius.

Kaip pažymėjo S. Sagatienė, šiuo metu Kėdainių rajone šiuo metu šeimos globoja 101 vaiką, 6 – budintys globotojai, 152 globotiniai ir 19 bendruomeniniuose vaikų globos namuose gyvenančių vaikų.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video