Pagaliau išrinkta Garbės piliečio vardo suteikimo komisija

 Pagaliau išrinkta Garbės piliečio vardo suteikimo komisija

Krašto politikai pagaliau, po trejų metų pertraukos, patvirtino Kėdainių krašto Garbės piliečio vardo suteikimo komisiją./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Pagaliau, po trejų metų rietynių ir nesibaigiančių politikų nesusikalbėjimų, vieningai buvo sudaryta Kėdainių krašto Garbės piliečio vardo suteikimo komisija. Tokiu būdu pagaliau buvo išspręsta kuriozinė situacija – kai Garbės piliečio vardo laukiantis asmuo pats rūpinosi ir rašė raštus valstybinėms institucijoms, nes krašto politikams jų asmeninės ambicijos trejus metus ėmė viršų.

Pasiūlė prieš 3 metus

Dar 2019 metais Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Kėdainių skyrius valdyba nusprendė teikti rajono merui siūlymą, kam skirti krašto Garbės piliečio vardą.

Tai – visiems puikiai žinomas šviesuolis, vienas iš Sąjūdžio Kėdainiuose įkūrėjų, 2020 metų Gabrielės Petkevičaitės-Bitės medalio „Tarnaukime Lietuvai“ laureatas Ignas Meškauskas.

Prašymas dar pernai buvo paduotas merui į rankas asmeniškai, o rajono savivaldybės administracijoje jis nugulė dar 2019 metais.

Visgi, matyt, treji metai ginčų jau patiems politikams ėmė gėdingai badyti akis, tad galiausiai komisijos sudėtis visgi buvo patvirtinta.

Aut. past.

Kreipėsi pats

Matydamas, kad krašto politikai rado vietą savo peštynėms ir tiek laiko nepajėgė išspręsti Garbės piliečio vardo suteikimo komisijos klausimo, pats I. Meškauskas kreipėsi į centrinę valdžią.

Gautą kreipimąsi išnagrinėjusi Vyriausybės kanceliarija persiuntė jį Seimo kontrolierei Mildai Vainiūtei, o ši dar pernai lapkritį Kėdainių rajono savivaldybę paragino kuo greičiau sudaryti komisiją.

Tiesa, ir Seimo kontrolierės raštas nepadėjo, nes politikams tai trūko moterų komisijoje, tai tiesiog nepatiko komisijos sudėtis, o tiksliau argumentuoti savo sprendimų niekas ir nesiteikė.

Galiausiai apsisprendė

Visgi, matyt, treji metai ginčų jau patiems ėmė gėdingai badyti akis, tad galiausiai komisijos sudėtis visgi buvo patvirtinta.

Ją sudaro šie asmenys:

Valentinas TamulisKėdainių rajono savivaldybės meras, komisijos pirmininkas;

Jonas Dastikas – Kėdainių krašto garbės pilietis, buvęs ilgametis AB „Lifosa“ generalinis direktorius;

Zenonas Dabkevičius – profesorius, habilituotas biomedicinos mokslų daktaras, Lietuvos mokslų akademijos viceprezidentas;

Audronė Pečiulytė – istorikė, Daugiakultūrio centro vadovė, 2016 metų Kultūros premijos laureatė;

Dalia Minkevičienė-Jazdauskienė – J. Monkutės-Marks muziejaus-galerijos direktorė, pasaulio meno bendruomenės bičiulė;

Gintaras Petrulis – „Atžalyno“ gimnazijos direktorius, Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos Kėdainių skyriaus pirmininkas;

Vida Burbulienė – tekstilininkė, Kėdainių dailės mokyklos direktorė;

Ona Auškalnienė – Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės instituto vyresnioji mokslo darbuotoja, daktarė, Akademijos kultūros centro folkloro ansamblio „Seklyčia“ vadovė;

Birutė Baltrūnienė – Kėdainių profesinio rengimo centro lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė.

Kėdainių krašto Garbės piliečio vardas pirmą kartą suteiktas buvo 1990 m.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video