Pagalbos prašančią senolę išgelbėjo kaimynai

 Pagalbos prašančią senolę išgelbėjo kaimynai

Bendrasis pagalbos centras sulaukė kaimynų pranešimo, kad Kėdainių miesto Gegučių g. 11-ajame name, pirmajame aukšte esančiame bute, vyresnio amžiaus moteriai galimai sutriko sveikata./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Prieš keletą dienų prie vieno Kėdainių mieste esančio daugiabučio namo skubėjo ugniagesiai, medikai ir policijos pareigūnai, mat buvo pranešta, kad viename iš butų girdimas senolės pagalbos šauksmas. Tarnybas iškvietė kaimynai.

Močiutė buvo užsirakinusi

Bendrasis pagalbos centras močiutės kaimynės pranešimo sulaukė pirmadienį, 16 val. 59 min. Paskambinusi moteris pranešė, kad Gegučių gatvės 11-uoju numeriu pažymėtame penkiaaukščiame name, pirmajame aukšte esančiame bute, vyresnio amžiaus moteriai galimai sutriko sveikata. Kaimynė sakė, kad bandė pas močiutę nueiti, tačiau durys yra užrakintos ir ji niekaip negali patekti į butą ir jai padėti.

Prie vieno Kėdainių mieste esančio daugiabučio namo skubėjo ugniagesiai, medikai ir policijos pareigūnai, mat buvo pranešta, kad viename butų girdimas senolės šauksmas.

Aut. past.

Įlipo per balkoną

Į įvykio vietą pasiųsta Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, greitosios medicinos pagalbos medikai ir policijos pareigūnai.

Per keletą minučių atskubėję ugniagesiai atliko žvalgybą – stovint prie durų buvo girdimos močiutės aimanos, tad gelbėtojai nedelsdami glaustinėmis kopėčiomis užlipo į balkoną ir per jį pateko į buto vidų.

Viduje gelbėtojai rado ant grindų gulinčią sąmoningą moterį. Jie iš vidaus atrakino duris ir įleido policijos pareigūnus bei medikus.

Močiutė skubiai išvežta į gydymo įstaigą.

Gyvena viena

Kaimynai pasakojo, kad močiutė yra vieniša – neturi nei vaikų, nei giminaičių. Ji gyvena viena. Laimei, kad sutrikus sveikatai ji ne tik šaukėsi pagalbos, bet su savimi turėjo ir mobilųjį telefoną, kuriuo paskambino kaimynei. Ši ir iškvietė specialiąsias tarnybas ir taip išgelbėjo močiutės gyvybę.

Pareigūnų nuomone, būtų labai gerai, kad vieniši žmonės, turintys įvairių negalių ar sunkiomis ligomis sergantys gyventojai, galėtų netoli gyvenantiems giminaičiams ar kaimynams patikėti savo namo ar buto raktus, mat tuomet ugniagesiams netektų laužti durų.

Aut. past.

Išsaugojo duris

Beje, reikėtų pažymėti, kad ugniagesiai gelbėtojai laužtuvu pasistengė balkono duris atidaryti taip, kad padarytų kuo mažiau materialinės žalos. Durys buvo atidarytos ir praktiškai nebuvo net apgadintos, tad, močiutę išvežus į ligoninę, pareigūnai jas vėl saugiai užrakino.

Ugniagesiai gelbėtojai visuomet į gyvenamąją vietą stengiasi patekti taip, kad būtų padaryta kuo mažesnė žala žmonių turtui.

Prašo supratimo

Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiams gelbėtojams ar savivaldybės priešgaisrinės tarnybos ugniagesiams, medikams ir policijos pareigūnams dažnai tenka skubėti į pagalbą vienišiems senoliams, įvairių negalių turintiems, ligotiems ar tiesiog vienišiems asmenims.

Statistiškai per metus Kėdainių miesto ir rajono ugniagesiai per pusšimtį kartų talkina medikams, kad šie galėtų patekti į butus ar namus, kuriuose žmonėms reikalinga pagalba.

Pareigūnų nuomone, būtų labai gerai, kad vieniši žmonės, turintys įvairių negalių ar sunkiomis ligomis sergantys gyventojai, galėtų netoli gyvenantiems giminaičiams ar kaimynams patikėti savo namo ar buto raktus, mat tuomet ugniagesiams netektų laužti durų.

2 Komentarai

  • pro kur geriausia lįsti nepaliekant žymių.

  • Šaunuoliai. Gerbiu mūsų policija. Ačiū jums, kad gelbėte vienišus žmonės. Jus dirbate sunkiai, aš taip pat esu vieniša. Bet žinau, kad man visada padės. Raktus turi kaimynai. Aš jiems tikiu. Maža ko?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video