Pabrangusi elektra „suvalgys“ ledo areną?

 Pabrangusi elektra „suvalgys“ ledo areną?

Išaugus elektros kainoms Kėdainių rajono savivaldybė rimtai svarsto šį sezoną nelieti ledo arenoje, mat tai kainuotų itin didelius pinigus.

Eglė KUKTIENĖ

Energetikos krizė verčia veržtis diržus – ir ne tik eilinius gyventojus, bet ir savivaldybes. Ne išimtis ir Kėdainių savivaldybė. Krašto valdantieji jau turi planą, kaip suvaldyti augančius elektros energijos kaštus. Tiesa, iki vasario pirmosios dienos Kėdainiai gyvens gana ramiai, mat iki tada savivaldybė ir jai priklausančios biudžetinės įstaigos turi ilgalaikę sutartį su elektros tiekėjais ir kaip mokėjo po 15 centų už kilovatvalandę, taip ir mokės iki pat vasario, kol baigsis sutartis, o kas bus paskui – kol kas vienas Dievas težino. Kolkas grėsmė iškilo tik ledo arenai, mat šiame objekte už elektrą mokama jau dabartinėmis elektros kainomis. Ledo išliejimas sunaudoja iš ties daug elektros energijos, todėl neatmetama, kad šiemet gali tekti apsieiti ir be ledo.

Pasirūpino iš anksto

Savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius pasidžiaugė, kad dar prieš prasidedant elektros kainų pasiutpolkei, seniūnijose buvo pakeisti ir atnaujinti šviestuvai. 

Dabar itin didelio masto šviestuvų keitimo projektas vykdomas ir Kėdainių mieste.

„Kėdainių mieste šiuo metu 793 šviestuvai bus pakeisti į ledinius. Tokiu būdu bus sutaupyta 0,3 gigavatvalandžių per metus“, – sakė administracijos direktorius. 

Pavertus šį kiekį pinigais, skaičiuojant vidutine dabartine elektros kaina, kasmet vien naujų šviestuvų dėka bus sutaupoma apie 100 tūkst. eurų.

Nebus ir ledo arenos

Nepaisant to, kad savivaldybė elektros pirkimą vykdė centralizuotai ir visos biudžetinės įstaigos iki vasario pirmosios moka 15 centų už kWh kainą, ledo arenai išlaikyti taikoma didesnė kaina.

„Kai vykdėme pirkimus, ledo arenos tiesiog dar nebuvo, todėl ji aprūpinama elektra, už kurią mokame dabar esančias kainas.

Tenka pripažinti, kad rimtai svarstome nelieti ledo arenoje, nes tai iš tiesų reikalauja be galo daug elektros“, – sakė A. Kacevičius.

Arūnas Kacevičius: „Kai vykdėme pirkimus, ledo arenos tiesiog dar nebuvo, todėl ji aprūpinama elektra, už kurią mokame dabar esančias kainas.“

Taupo ir kitais būdais

Taip pat savivaldybės administracija jau išjungė fontanus, svarsto galimybę trumpinti apšvietimo laiką parkuose ir kitose viešosiose poilsio zonose.

„Su seniūnais kalbame, kad imtų griežtai stebėti elektros suvartojimą, išjunginėti šviesas patalpose, kurios rečiau naudojamos.

Tiesa, gatvių apšvietimo mažinti kol kas neplanuojama. 

Su futbolo klubu „Nevėžis“ tarsimės ir prašysime paankstinti varžybų ir treniruočių laiką, kad kaip įmanoma daugiau jų vyktų šviesiuoju paros metu“, – sakė savivaldybės administracijos vadovas.

Dar neaišku

A. Kacevičiaus teigimu, naujas elektros tiekimo sąlygų pirkimas bus taip pat vykdomas centralizuotai, dėl to viliamasi sulaukti palankesnių kainų pasiūlymo.

Kol kas nėra apsispręsta, ar bus pasirinka fiksuota, ar kintama kaina.

„Nagrinėjome ar fiksuotą, ar kintamą kainą imti. Niekas negali pasakyti, kaip geriau. 

Kai prieš du metus ėmėme fiksuotą kainą, laimėjome, na bet dabar kaip bus – nežinia. Lyg dujos ima pigti, gal ir elektros kaina sumažės. 

Niekas negali pasakyti, kaip bus geriau, ko gero, šansai yra apylygiai“, – svarstė A. Kacevičius.

Vicemeras su administracijos pozicija nesutinka

Tuo tarpu Kėdainių vicemeras Paulius Aukštikalnis, kuris kuruoja sporto sritį rajone, su tokia savivaldybės administracijos pozicija nesutinka. Jo nuomone, ledo arena turėtų veikti nepaisant aukštų elektros kainų, juolab, kad šias kainas iki pat vasario amortizuoja tai, kad savivaldybei ir kitoms jai priklausančioms įstaigoms, skirtingai nei ledo arenai, ši kaina liko nepakitusi, todėl ledo arenai privalu rasti lėšų sumokėti net ir didesniu tarifu už elektrą.

„Mano nuomone, ledo arena turėtų veikti. Reiktų labai gerai apgalvoti, kada būtų geriausia pradėti jos veiklą. Mūsų rajono gyventojai, o ypač vaikai ir jaunimas, labai laukė šios arenos atidarymo. Aš ir pats ten lankiausi daugybę kartų ir mačiau, kiek daug ten vaikų ir tėvelių, sveikai ir prasmingai leidžiančių laiką. 

Kėdainių vicemero Pauliaus Aukštikalnio nuomone, ledo arena turėtų veikti nepaisant aukštų elektros kainų.

Turime suprasti, ne viską galime išmatuoti pinigais. Ir pabrangus elektrai neturime pulti uždarinėti objektų, kurie reikalingi žmonėms ir kurie leidžia jiems prasmingai leisti laisvalaikį, sportuoti ir taip stiprinti imunitetą bei sveikatą tiek vaikams, tiek suaugusiems.

Manau, kad svarstydami naująjį biudžeto projektą kitiems metams, turime rasti lėšų ledo arenos išlaikymui ir veiklai. Juk ką tik į šio objekto statybas įdėti didžiuliai pinigais ne tam, kad vos po vieno sezono veikimo, arenos veikla būtų nutraukta“, – sako P. Aukštikalnis

16 Komentarai

 • Hari hari, hari krišna, krišna krišna gari hari…!!! Ir visi kartu!!!

 • Grinkevicius pastate ledo areną, turime jam būti dėkingi, manau bus išrinktas jis ir nuspręs jis, geras jis verslinmkas, o Aukštikalnis galejo pagalvoti apie saules baterijas, ką būtų padaręs Grinkė.

  • Žiemą saulės būna labai mažai.

  • Gerai zinai ka melioratorius galvoja 😀 matomai uostai bezde 😀

   • Jus pirmiau baseina aušros sporto gimnazijoj sutvarkykit. O tai tikrai graudu. Sporto gimnazija, baseinas tuščias.

 • Tai jau Grinkevičių lygint su Tamuliu tik durnas gali. Grinkevičius turi vienvaldystės bet jis ir galvą turi, ne tai kaip Tamulis. Bet kas bus geresnis meras už Tamulį, tą partinį turistą

 • O jau po vakar baliuko visi politikieriai rajono išsiblaivė? Kas Tamulį parvežė? Visi baliavojo, o Grinkevičiui tokių balių nereikia. Taip ir turi būt.

  • Gal prisimink baliuška traleliūška padubysy? Kur valiuska ir kita fauna buvo? Matosi greit pamirsai papu ciampionata

 • Tai tegu mažiau baliavoja tada liks pi inigų ir ledui išpilti ledo arenoje.

 • Skamba visa savivaldybė, kaip vienas „ryškus “ pakviestas pasireklamuot taip pasireklamavo, kad ant žemės griuvinėjo. Kandidatas tiek susipylė „degalų“, kad tryse vos nutempė į mašiną. Gerus baliukus organizuoja. O jau fotkės kokios. Griūk negyvas.Galės parodą padaryt.

 • Eina kalbos kad valdynykams koma buvo, kai kurie in batus inmyžę buvo. Ypač ruta

 • Ar teisybė, kad vakar tamulį išnešė iš savivaldos šventės?

  • Eina kalbos, kad Vatulis ant bobos bandė lipt antram aukšte sodybos?

   • O TU RŪTA TIK IR SKAIČIUOJI ČERKAS, UŽTAT TAVĘS NIEKAS IR NEMEGSTA, AVĖPIZA.

 • bet jie peza apie ratus…O mūsų buvęs ,,liadų“ specialistas ,tų ,,liadų“ ir Amerikai prišaldęs,negalėtų va taip savo plačios sielos pademonstruot ledo gaminimo klausimu?

  • GAUSI 2 LIADU PORCYJAS UZ KOMENTARU

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video