Pabėgimo kambariai: ir pašėlusiems vakarėliams, ir kokybiškam team building’ui

 Pabėgimo kambariai: ir pašėlusiems vakarėliams, ir kokybiškam team building’ui

Planuojant renginį didesnei grupei žmonių, dažnai susiduriame su iššūkiu: kokias veiklas parinkti, kad visiems būtų įdomu? Vieniems mintį gali pasufleruoti proga, kitiems – dalyvių skaičius, tačiau jei „susibėgimas“ organizuojamas gimtadienio šventei ar bendram kolegų pabuvimui kartu, dažnai tenka ieškoti universalaus sprendimo. Pabėgimo kambariai – puikus užsiėmimas stiprinti tarpusavio ryšius ir bendrystę. Dėl to šis užsiėmimas idealiai tinka tiek draugų kompanijoms, tiek kolegoms ar net poroms, norinčioms išmokti siekti bendro tikslo kartu.

Pabėgimo kambariai įprastai turi vieną ir tą patį principą – per tam tikrą laiką dalyviai, spręsdami galvosūkius bei užduotis, turi pabėgti iš užrakintos patalpos. Šie žaidimai būna įvairių temų: nuo siaubo ir detektyvinių iki istorinių ir fantastinių. Taip pat skirtingų sunkumo lygių, kurie leidžia pabėgimo kambariuose dalyvauti tiek mažiems, tiek dideliems. Paruoštos užduotis yra puikus būdas praleisti laiką su šeima, draugais ar kolegomis, kadangi skatina bendradarbiavimą, kūrybiškumą, loginį mąstymą, neretai pakelia adrenalino kiekį kraujyje.

Pabėgimo kambarys mano šventei – ką pasirinkti?

Tikriausiai bus sunku surasti geresnę vietą, nei pabėgimo kambarys, kurioje galima bendrauti, bendradarbiauti, kartu spręsti mįsles ir tuo pačiu smagiai praleisti laiką. Puikią šventę čia galima suorganizuoti tiek suaugusiems, tiek vaikams. Tik renkantis pabėgimo kambarį reikia atsižvelgti į sudėtingumo lygį, kokiam amžiui pritaikyta pramoga ir tematiką. Pastarųjų gali būti įvairiausių.

Siaubo kambariai labiausiai tiks tiems, kurie neabejingi siaubo filmams, domisi mistiniais dalykais. O baimės bei adrenalino jausmas labiau verčia džiaugtis nei nerimauti. Tiesa, vaikų į tokią pramogą vestis nederėtų. 

Filmo motyvais paremti pabėgimo kambariai patiks kino mėgėjams. Jei esate Indiano Džounso gerbėjai ir nuo pat mažumės svajojate apie lobių paieškas, tikrai sužavės pabėgimo kambarys, kurio tikslas būtų surasti paslėptą lobį ar kitą objektą.

Įprasti galvosūkių kambariai labiausiai tiks įvairaus amžiaus vaikams ir suaugusiems, kurie siaubo elementų nemėgsta, tačiau mielai išbandytų pabėgimo kambarius. Ši pramoga taip pat gali skirtis savo tematikomis, tačiau tikslas dažniausiai vienas ir tas pats – pabėgti iš numatyto kambario per tam tikrą laiką.

Kokie pabėgimo kambariai tinkami vaikams?

Pabėgimo kambariai idealiai tinka praleisti laiką su šeima ar draugais, tačiau daugeliui kyla klausimas, ar jie tinka vaikams. Tiesa ta, jog dabar turime didelį asortimentą šiai pramogai: nuo sudėtingų ir bauginančių siaubo kambarių, netinkančių jauniems žaidėjams, iki pasakų motyvais paremtų galvosūkių erdvių. Tai reiškia, jog išsirinkti pabėgimo kambarį šiais laikais gali kiekvienas: tiek mažas, tiek didelis. Planuodami vaikams šventę pabėgimo kambaryje: 

  • pasirinkite temą, kuri sudomins jaunuosius dalyvius ir atitiks jų pomėgius. Jei vaikai mėgsta nuotykius, galite išbandyti lobių paieškos džiunglėse, piratų ar kosmoso tematikos kambarius. Mėgstantiems paslaptis ir detektyvus, patiks šnipų, detektyvų ar mįslių žaidimų kambariai. Na, o jei mažieji žaidėjai – fantastikos gerbėjai, pasirinkite kambarius, besisiejančius su magija, burtais, elfais ar net drakonais ir kitais pasakų motyvais;
  • pasirinkite lygį, kuris būtų nei per lengvas, nei per sunkus vaikams. Jei pabėgimo kambarys bus per lengvas, nelikus iššūkio, jauniesiems žaidėjams greitai atsibos. Tačiau, jei kambarys bus per sunkus, kilęs susierzinimas gali sugadinti šventę. Geriausia parinkti vidutinio sunkumo pabėgimo kambarį, kuris reikalautų vaikų bendradarbiavimo įgūdžių, kūrybiškumo ir loginio mąstymo. Nežinodami, kokio sudėtingumo kambarį pasirinkti, pasikonsultuokite su pabėgimo kambarių specialistais – jie pasiūlys tinkamiausius variantus ir padės išsirinkti;
  • pasirinkite kambarį, kuris būtų saugus ir draugiškas vaikams. Venkite pabėgimo kambarių, kurie turi bauginančių elementų, pavyzdžiui.: tamsos, kraujo, zombių ar siaubo filmo motyvų. Rinkdamiesi peržiūrėkite aprašymą ir atsiliepimus, prieš rezervuodami vietas pasiteiraukite organizatorių apie amžiaus ribas ir  taisykles. Konsultantai padės išsirinkti, kurie galvosūkių kambariai tinka iki 7 metų vaikams, o kurie puikiai tiks nuo 10 metų ar net paaugliams.  

Pabėgimo kambariai dviem – misija įmanoma

Praskaidrinti kasdienę rutiną ir praleisti laisvalaikį kitu kampu poroms padės pabėgimo kambariai dviem. Nors, rodos, jog ši pramoga subalansuota didesnėms dalyvių komandoms, patikėkite, puikiai tinkama žaisti dviese. Daugelis pabėgimo kambarių pritaikyti grupėms iki 5 žmonių, tad tai bus kaip tik tai, ko reikia poroms. Vidutiniškai 60 min turėsite įsijausti į visai neįprastą vaidmenį – pabūti detektyvais, kuriems ištrūkti padės tik proto mankšta ir pastabumas. Bendradarbiaujant kartu įveikti tam tikras užduotis ir išspręsti galvosūkius – azartiškų emocijų suteikianti veikla, praskaidrinanti įprastą pasimatymą. 

Draugams ir kolegoms – stiprinti tarpusavio ryšius ir bendradarbiavimą

Pabėgimo kambariuose turite spręsti įvairias užduotis ir mįsles, kad galėtumėte ištrūkti iš užrakintos patalpos per tam tikrą laiką. Tai smagus ir įtraukiantis žaidimas, kuris leidžia pamiršti apie kasdienius rūpesčius ir pasinerti į nuotykių pasaulį. Pabėgimo kambariai puikiai tinka draugams ir kolegoms, nes suteikia galimybę geriau pažinti vieni kitus, parodyti savo stipriąsias puses ir bendrai spręsti sunkumus. Tai puiki pramoga tinkanti kiekvienai progai: nuo pašėlusio vakarėlio iki kokybiško team building’o neseniai pradėjusiems dirbti kartu kolegoms. 

1 Komentaras

  • Kuo toliau tuo kvailiau, ko gero teisi pazystama pedagogy, sakydama , kad Simon metu sunkiausia ne pradinukus mokyti, o bendrauti su jų teveliais, kurie , mano manymu, tik tokius kambarius tesugeba sugalvoti….tad ir turime ,ką turime

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video