Paaiškėjo konkursų „Metų ūkis“ ir „Metų žemdirbys“ nugalėtojai

 Paaiškėjo konkursų „Metų ūkis“ ir „Metų žemdirbys“ nugalėtojai

„Metų žemdirbio“ konkursui buvo pasiūlyta 10 pretendentų. Konkurso nugalėtoju išrinktas ūkininkas Šarūnas Šiušė – Ažytėnų krašto ūkininkui skirta 1 000 eurų premija./Aušros Vaitkevičiūtės nuotr.

Į Kėdainių rajono Krakių miestelį penktadienio vakarą rinkosi krašto ūkininkai – čia esančiame Krakių kultūros centre buvo paskelbti tradicinių, jau tris dešimtmečius gyvuojančių ir Lietuvos ūkininkų sąjungos organizuojamų konkursų  „Metų ūkis“ ir „Metų žemdirbys“ nugalėtojai.

Metų ūkininkas – ažytėniškis

„Metų žemdirbio“ konkursui buvo pasiūlyta 10 pretendentų. Konkurso nugalėtoju išrinktas ūkininkas Šarūnas Šiušė – Ažytėnų krašto ūkininkui skirta 1 000 eurų premija.

Jo ūkyje užaugintas derlius pasiekia dvi dešimtis pasaulio valstybių, o šiuolaikinės technologijos ir pažangūs sprendimai padeda dirbti tvariai ir efektyviai.

Ūkyje jau daugiau kaip du dešimtmečius taikoma beariminė žemdirbystė, kas dabar labai aktualu. Ūkis naudoja šiuolaikiškas technologijas, turi modernią techniką. Augalų būklės stebėjimui naudojami dronai, ūkis efektyviai pritaiko mokslo naujoves.

Metų ūkiu išrinktas pienininkystės ūkis Surviliškyje

„Metų ūkiu“ prižintas šiemet didžiulius pokyčius išgyvenęs suviliškiečių sutuoktinių Erlendos ir Laimučio bei dukros Kamilės Turskių pienininkystės ūkis./Aušros Vaitkevičiūtės nuotr.

„Metų ūkiu“ prižintas šiemet didžiulius pokyčius išgyvenęs suviliškiečių sutuoktinių Turskių Erlendos ir Laimučio bei jų dukros Kamilės pienininkystės ūkis.

Šeima dirba apie 300 hektarų žemės ir laiko 150 pieninių karvių.

Šiemet buvo modernizuota Turskių melžiamų karvių ferma – karves šeria ir melžia robotai. Taip pat buvo įrengtos šiuolaikiškos srutų duobės, atlikti kiti ūkio modernizacijos darbai.

E. Turskienė, kuri yra ir rajono tarybos narė, yra sakiusi, kad tiesiog reikėjo rinktis – arba modernizacija, arba ūkio naikinimas.

Dabar šiuolaikiškame ūkyje gyvena „laimingos karvės“. Būtent toks užrašas puikuojasi ant fermos durų.

,,Metų ūkio“ konkursu siekiama pastebėti tuos, kurie pastaraisiais metais yra padarę didžiausią ūkio vystymosi pažangą, taiko naujausias technologijas, ūkininkauja moderniai ir atsakingai. 

Aut. past.

Uogos ir kailiukai

„Metų ūkio“ antrąją vietą laimėjo Aušros ir Ramūno Ūksų kailinių žvėrelių ferma „Farmers.lt“, įsikūrusi Juodžių kaime. 

Konkurso trečiąją vietą užėmė nedidelis Erikos ir Ramūno Bagdonų ūkis, esantis Vincentavos kaime. Bagdonavičiai labiausiai žinomi kaip braškių ir česnakų augintojai.

13 Komentarai

 • sveikinu savo kolege jodeliene su nupusimu ir pastoviais vaidenimaisis ruzzkiu

 • Frečdalis salės tik žmonių buvo. Tuščia salė. Px reikškias visiems…

 • Ką tas Talmontas , tamulčiko draugelis daro gero žmonėms?

  • Nieko jis nedaro, grybas yra ir tiek!

   • Jonas nori į seima, bet Romas jo nepraleidzia. Ties Pelednagiuose ukininku pjanke turejo buti kaip kasmet paklauskit pono Jono kodel neivyko oj bus ka aprasyti 🙂 atejo i valdzia ir prisidirbo

 • Bynas nori į seimą, jokių nebus svarstoma kitų variantų

 • As irgi noriu i Seima. Laizysiu kiek reiks Valentinui. Laizysiu!!!!

 • Narimantas Dimukas eis į Seimą iš Vilniuas, bet kilimo iš Šlapaberžės. Dar eis Tomas Bičiūnas, Indrė Fiodorova, Sandra Barzdienė, Almantas Gurklys. Kažką dar deleguos Regionų partija, Ieško tinkamo kandidato. Sėkmės visiems

 • Nūchaite kavensku šliapu

 • As prabilsiu apie pas socialdemokratus patirta siauba. Tai galimai lytinis svietimas

  • Gavai disliu i gerkle?

 • Rimta pjankė buvo tualetai visi numyšti kaškas ant grindų pavarė ar Robertas ten nenulaiko???

 • Pala pala o tai kam as atbegau pas sasaldemokratus? As galvojau kad as eisiu i seima? Tai kam as laizau ir dalinuosi viskuo? Buvau dimokratas, patom buvau libioralas, a tipier as sasaldimokratas nes as prie valdzios noriu forkintis ir dalintis kad visu matytu mane as protingas

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video