Oficialu: „Bolt“ paspirtukai bus ir Kėdainiuose

 Oficialu: „Bolt“ paspirtukai bus ir Kėdainiuose

Dar geresnė žinia ta, kad „Bolt“ atėjimas ne tik suteiks miestui geresnes žalio keliavimo galimybes, paskatins labiau rūpintis dviračių takų plėtra, bet ir sukurs darbo vietų./BNS Arno Strumilos nuotr.

Eglė KUKTIENĖ, Dominykas NECIUNSKAS

Neseniai rašėme apie tai, kad tereikėtų iniciatyvos iš Kėdainių rajono savivaldybės, kad atsirastų galimybė „Bolt“ paspirtukams atkeliauti ir į mūsų miestą. Nors tuokart buvo galima pamanyti, kad valdininkai skeptiškai žiūri į šią idėją, tačiau sporto reikalus kuruojantis vicemeras Paulius Aukštikalnis nieko nelaukė ir susisiekė su visoje Europoje platų paspirtukų tinklą sukūrusia „Bolt“. Jauno ir iniciatyvaus vicemero pastangos nenuėjo perniek – kėdainiečiai šiai vasarai dar neįpusėjus jau galės keliauti gerokai draugiškesniu gamtai būdu.

Susitiko

Kėdainių rajono savivaldybės atstovai ir įmonės „Bolt“ atstovai nuotoliniu būdu jau susitiko bei aptarė šio verslo plėtros galimybes vidurio Lietuvoje.

„BOLT nusprendė eiti į Kėdainius. Iš savivaldybės jokios pagalbos jie kol kas neprašo. Susitikimo metu buvo pristatytas jų veiklos modelis, kaip vyksta paspirtukų nuoma, kokios įrangos, infrastruktūros tam reikia.

Maža to, „Bolt“ teikia ir platesnį paslaugų spektrą. Pačių gyventojų iniciatyva mūsų mieste atsirado „Bolt“ automobilių pavėžėjimo paslauga, taip pat kalbėjome ir apie dar platesnes galimybes: maisto išvežiojimą, sutartis su įmonėmis dėl jų paspirtukų naudojimo susisiekimui ir panašias paslaugas.

Labai džiugu, kad šis verslas nusprendė, jog Kėdainiai jiems tinkama vieta plėtrai“, – džiaugėsi vicemeras P. Aukštikalnis.

Sporto reikalus kuruojantis vicemeras Paulius
Aukštikalnis nieko nelaukė ir susisiekė su visoje Europoje platų paspirtukų tinklą sukūrusia „Bolt“. Jauno ir iniciatyvaus vicemero pastangos nenuėjo perniek – kėdainiečiai šiai vasarai dar neįpusėjus jau galės keliauti gerokai draugiškesniu gamtai būdu.
Jorūnės Liutkienės nuotr.

Sukurs ir darbo vietų

Kaip „Rinkos aikštei“ sakė „Bolt“ elektrinių paspirtukų plėtros vadovas Baltijos šalyse Eimantas Balta, šiuo metu Kėdainiuose reikia įgyvendinti kai kuriuos pasiruošimo darbus, tačiau tikimasi, kad jie ilgai netruks.

Dar geresnė žinia ta, kad „Bolt“ atėjimas ne tik suteiks miestui geresnes žalio keliavimo galimybes, paskatins labiau rūpintis dviračių takų plėtra, bet ir sukurs naujų darbo vietų.

„Pradėti elektrinių „Bolt“ paspirtukų nuomą Kėdainiuose pastūmėjo gautas Kėdainių rajono savivaldybės mero pavaduotojo Pauliaus Aukštikalnio klausimas, ko reikia, kad vietos gyventojai galėtų nuomotis šią tvarią transporto priemonę.

Tam, kad paslaugą galėtume pradėti teikti kaip įmanoma anksčiau, šiuo metu mūsų rangovas intensyviai ieško sandėlio bei darbuotojų Kėdainiuose, kurie bus atsakingi už elektrinių paspirtukų priežiūrą, įkrovimą ir logistiką, tad su šios paslaugos pradžia bus sukurta ir darbo vietų“, – sako E. Balta.

Į Kėdainius atkeliauja „Bolt“ paspirtukai. Įmonė šiuo metu intensyviai ieško sandėliavimo patalpų, bus sukurta ir naujų darbo vietų.

Aut. past.

Mato norą

„Bolt“ atstovas pasidžiaugė, kad kėdainiečiai yra iniciatyvūs žmonės – juk būtent jų pačių noru čia atsirado ir pavėžėjimo paslauga.

„Matome Kėdainius kaip progresyvų ir modernų miestą – juk ir „Bolt“ pavėžėjimo paslauga čia atkeliavo pačių vairuotojų iniciatyva.

Todėl tikėtina, kad gyventojų, verslo ar miesto savivaldos kvietimas ateityje Kėdainiuose paskatins ir maisto pristatymo programėlės „Bolt Food“ veiklos pradžią.

Su savivalda bendradarbiaujame bandydami pažinti kėdainiečių judėjimo įpročius ir poreikius bei nusimatydami vietas, kur galės būti šių transporto priemonių palikimo aikštelės“, – sakė E. Balta.

„Bolt“ elektrinių paspirtukų plėtros vadovas Baltijos šalyse Eimantas Balta.
/Asmeninio archyvo nuotr.

Ką mano kėdainiečiai?

„Bolt“ paspirtukai plečiasi po visą Europą, taip pat ir Lietuvoje. Ar kėdainiečiai palankiai žiūri į šiąkeliavimo nuo taško A iki taško Z alternatyvą nuosavam automobiliui arba viešajam transportui? Gal džiaugiasi, o gal turi baimių ir abejonių?

Socialiniuose tinkluose apklausėme kraštiečius, teiraudamiesi, ar jie ketina naudotis „Bolt“ paspirtukais, ar skatins jais važinėtis šeimą ir draugus bei kokios jų nuotaikos išgirdus tokią naujieną?

Galima pasidžiaugti, kad dauguma gyventojų labai džiaugiasi „Bolt“ atėjimu ir nekantraudami laukia, kada galės riedėti po miestą žaliai!

Ema Ivanauskienė: „Super!! Būtinai pasinaudosiu šia paslauga“.

Evaldas Petrauskas: „Bent kažkas žmonėms bus pramoga, o tai Kėdainiuose 0 pramogų…“.

Jovilė Vaitkienė: „Taip, pasinaudosime šia pramoga, kai tik bus Kėdainiuose“.

Justas Samuolevičius: „Bus primėtyta belekur“.

Jurgita Agnietė: „Kėdainiuose atstumai trumpi, vaikščioti galima. Vyresnis nelabai juo naudosis, o paaugliai tik gadins, kaip ir visa kita. Taip, gal kažkam pravers, bet neaiškus stotelių kiekis. Jau geriau dviratis – bent sportas būtų“.

Milda Rimkutė: „Džiugu, kad išgirdo prašymą. Galima greičiau ir lengviau pasiekti Kėdainių kampelius, svarbiausia, kad jų nereikia pristatyti į kažkurią vietą, o tiesiog palikti, kur jums patogiausia ir, svarbiausia, kad nėra brangu. Džiugu, kad ir Kėdainiai juda link naujoviškumo, daugiau pramogų“.

Marius Rukuiža: „Manau visi naudotojai turėtų būti privalomai informuoti apie taisykles, kaip teisingai važinėti, nesukeliant problemų sau ir aplinkiniams“.

Mindaugas Nefas: „Šaunu, tik su takais pas mus problema“.

4 Komentarai

  • Storasikniu pramoga….
    Pasidomekit, kaip atrodo miestai kur ši paslauga jau yra – paliekami belekur vidury šaligatvio, maiso praejimui.
    Tokia pramoga, kaip ir sedeti uz automobilio vairo ir važinėti be tikslo. Realiam susisiekimui tokiuose Kėdainiuose niekas nenaudos, nes ir pestute per 20 min galima nueit nuo vieno miesto galo iki kito 😀😀 O ir kur vazines, tais pačiais šaligatviais, kuriuos vietiniai valdininkeliai turi naglumo vadinti dviraciu takais 😀

  • Va kuo geriau jaunasis pavaduotojas galėtų užsiimt, o ne tuščiai girtis, tai sutvarkyti Nevėžio pakrantę iki Vaivorykštės tilto, padaryti takus, kad ir pasivaikščioti būtų kur žmonėms ir pasivėžinti, bet to nėra ir neplanuojama daryti. Lengviausia piarintis nieko realiai nedarant.

  • Smagu. Taip ir toliau. Štelmoka babytės jau nuprotėja.

  • išsidaužys dantis pas mus su tokiais 5cm ”nuvažiavimais” sankryžose

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video