Odė demagogijai

 Odė demagogijai

Jolanta Blažytė.

Tauta reikalauja didinti mokesčius bankams… Sako, kad yra neteisinga lupikauti iš klientų ir kartu uždirbinėti milijardinius pelnus.

Tiesą sakant, aš ir pati jau nebežinau, kas čia yra teisinga ir kas neteisinga. Bet aš esu aš ir galiu sau leisti nežinoti.

Betgi, pasirodo, to nežino ir pati Vyriausybė. Atrodo, taip visada viską žino, o šiuo klausimu – nežino…

Todėl Vyriausybė kreipėsi patarimo į Europos centrinį banką: kažin ką anas patars dėl tų mokesčių didinimo?

O „anas“ ne tik patarė, bet ir parašė tikrą odę demagogijai, kurią perskaitę turime suprasti, kad didinti mokesčius bankams yra neteisinga ir labai pavojinga.

Mat ECB nuomone, toks mokesčių padidinimas:

– pakenks bankų veiklos tvarumui;

– kredito įstaigos taps mažiau atsparios ekonomikos sukrėtimams;

– faktorių visuma nulems prastesnę ekonominę situaciją;

– mažės Lietuvos patrauklumas investicijoms.

Žodžiu, bus visiški „Šakiai“. Taigi, esame protingi ir tikrai suprasime, kad Vyriausybė labai norėjo būti kartu su tauta ir labai norėjo padidinti mokesčius bankams, bet štai ECB to daryti nepatarė…

Užtat, wow, Vyriausybė tikrai žino, kad didinti mokesčius pagal IDV dirbantiems verslininkams ir kūrėjams yra teisinga ir visiškai nekenksminga. Ir niekur šiuo klausimu patarimo ieškoti nereikia – nei ECB, nei pas kareivį Šveiką. Žino Vyriausybė pati sau ir taškas.

LR Vyriausybė tikrai žino, kad:

– IDV mokesčių didinimas tikrai nepakenks verslo tvarumui;

– IDV mokesčių didinimas tikrai nesumažins verslo atsparumo ekonomikos sukrėtimams;

– IDV mokesčių didinimas tikrai nenulems prastesnės ekonominės situacijos;

– IDV mokesčių didinimas tikrai nesumažins patrauklumo investicijoms.

Nūūū, bet vis tiek gerai, kad pagaliau išsiaiškinome, kas mokesčių didinimo klausimu yra „teisibė“, o kas „neteisibė“. Ir jei ne ta ECB surašyta odė demagogijai, tai būtume ir nežinoję.

10 Komentarai

 • kai ,,jų“ įstatymai viršesni už mūsiškius.Ir mes visą tai privalome pripažinti didžiuliu įpirštos demokratijos laimėjimu.ECB neduoda skriausti savo penimių,o kad mes,jų šėrikai, triskart mažesnėmis algomis ir pensijomis atsiliekame nuo jauropinio vidurkio,jiems nė motais.Tad ne dyvai,kad su IDV,kuris šimoninei valdžiai nieko nekainuoja ir nekelia rūpesčių pats save aprūpindamas darbu ir jam reikalingais instrumentais bei įranga,galima elgtis kaip su pavainikiu,kuriam gyvam galima dyžti kailį kaip Sidoro ožkai.Juokas ima ir iš žiniasklaidos,kuri kasdien gieda tą pačią kainų kilimų giesmę ir net šnibžda ,kad reikėtų išdulkint tą valdžiukės sumintą kilimą.

 • Infliacija su kuria dabar kovoja didindami palūkanas atsirado , nes vyriausybė pribarstė per pandemiją į kairę ir į dešinę mokesčių surinktų pinigų iš biudžeto , taigi prie ko čia paklausite bankai ? Žinoma , kad bankai turėtų būti tik įrankis surinkti pinigus atgal į biudžetą , o ne pasisavinti juos

  • Bankai tam,kad skaičiuotų ir kontroliuotų tavo uždirbamą pinigą ir padėtų valdžiukei spaust tave visokiausiais apribojimais.Ir iš kur tie jų pelno milijardai,jei ne iš tavo už ,,aptarnavimą“ ar paskolų procentus suplėšti,a?Taryblaikiu nors kapeika viena kita už indėlį išeidavo,o dabar greit mes jiems dar ir primokėt gausime už prievartinį bankinį ,,aptarnavimą“.

  • Ot čia tai minties galiūnas. Bankai yra įrankis surinkti mokesčius, durnesnio bankų apibrėžimo negirdėjau. Et nu dabar galima , bet ką pezėti ir rodyti savo „erudiciją“ .

 • Pritariu, visiški Šakiai. Valstybė nebeduoda ES paramos Vikondai, įmonės finansus labiau pradėjo kontroliuoti, jau ir cokeliuose sunkiau algas mokėti, už minimumą nelabai kas cechuose benori dirbti. Nepasiges Kėdainiai jūsų su Viktoru, jei abu migruosite į Urdomą kartu su visu verslu. Va dar dėl to ir Fėdios Kėdainiai neišrinko.

  • Asile tu! Prie ko čia Viktoras, Jolanta senai su kitu gyvena…

 • Konkurentė Jolanta pasipiarinimui galėtų ir kita suknele apsirengti…O tai vis raudona kaip čigonų Karmen.

 • kas gražiausia ir šauniausia,kas mieliausia ,protingiausia?

  • Jolantėle,tu gražiausia ir šauniausia,tu mieliausia ,protingiausia,nes tu per Rinkos aikštę sugebi nukeliaut į Komjaunimo tiesos auditoriją Lietuvoje.

 • Viskas čia teisingai parasyta

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video