Nuspręsta: energetikos kaštų verslininkams nekompensuos

 Nuspręsta: energetikos kaštų verslininkams nekompensuos

Pakeistiems nuostatams krašto politikai iš esmės pritarė, bet nepritarė ir iš nuostatų išbraukė siūlymą kompensuoti iki pusės verslininkų patiriamų energetikos išlaidų. Kitaip tariant, verslininkai kompensacijų energetikos srityje iš krašto politikų bent kol kas nesulauks./ Asociatyvi BNS Juliaus Kalinsko nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Paskutiniame rajono tarybos posėdyje krašto politikai svarstė, pritarti ar ne patikslintiems ir papildytiems Smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo nuostatams. „Rinkos aikštė“ rašė apie tai, kaip nuostatus ketinama keisti ir šios komisijos primininkas pristatė, su kokiais siūlymais fondo komisija kreipsis krašto politikus. Pakeistiems nuostatams krašto politikai iš esmės pritarė, bet nepritarė ir iš nuostatų išbraukė siūlymą kompensuoti iki pusės verslininkų patiriamų energetikos išlaidų. Kitaip tariant, verslininkai kompensacijų energetikos srityje iš krašto politikų bent kol kas nesulauks.

Kas keičiasi?

Pakeisti fondo nuostatai lems, kad nuo šiol kompensacijas galės gauti tik jaunas smulkus ir vidutinis verslas.

Kėdainiuose absoliuti dauguma įmonių patenka į smulkaus ar vidutinio verslo sąvoką, ir per pastaruosius metus buvo nagrinėjamas ne vienas kontraversiškas atvejis, kai paramos kreipėsi mažos, tačiau seniai įsikūrusios ir pelningai dirbančios įmonės.

Nuo šiol to nebebus, nes kreiptis į fondą galės tik ne seniau kaip prieš 2 metus įkurti verslai.

Be to, kompensacijos nebebus skiriamos už verslininkų įsigyjamus menkaverčius daiktus, tokius kaip nupirktus vienkartinius stalo įrankius, statybos įrankius, kurie labai greitai sudyla ir yra išmetami.

A. Ardavičius: „Fondas nuo šiol nebekompensuos ir lengvųjų automobilių, mobiliųjų telefonų įsigijimo, taip pat kompiuterinės įrangos, jei ji nėra pagrindinė tiesioginė darbo priemonė.“/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

„Naujuose nuostatuose atsiranda punktas, kad parama bus skiriama verslo subjektui įsigijus ilgalaikį turtą. Norime kompensuoti tokį turtą, kuris yra ilgalaikis ir turi išliekamąją vertę“, – rajono taryboje pristatydamas siūlomus fondo nuostatų pakeitimus aiškino fondo komisijos pirmininkas Alvydas Ardavičius.

Jis pridūrė, kad fondas nuo šiol nebekompensuos ir lengvųjų automobilių, mobiliųjų telefonų įsigijimo, taip pat kompiuterinės įrangos, jei ji nėra pagrindinė tiesioginė darbo priemonė.

Nuo šiol kreiptis į Smulkiojo ir vidutinio verslo paramos fondą galės tik ne seniau kaip prieš 2 metus įkurti verslai.

Aut. past.

Siūlymo nepateikė

Tiesa, fondo nuostatuose buvo ir dar vienas pakeitimas – kompensuoti iki pusės jauno smulkaus ir vidutinio verslo patirtų energetikos kaštų. Vis dėlto šis nūdienų aktualijose itin svarbus punktas krašto politikams sukėlė daug klausimų ir abejonių.

„Mes Ekonomikos ir biudžeto komitete kalbėjome ir jūs pritarėte, kad yra tam tikrų silpnų vietų šitame jūsų pasiūlyme.

Ką darysime su verslu, kuris įregistruotas žmogaus bute ar gyvenamajame name? Alvydas kaip ir sutiko, kad turėtų būti atskirta verslo naudojama energija ar elektra nuo žmogaus ar jo šeimos suvartojamos elektros. Tai kur ta pataisa?“ – teiravosi Karolina Štelmokaitė.

A. Ardavičius pritarė, kad toks komentaras komitete iš tiesų buvo, tačiau jokio aiškaus siūlymo niekas nesuformulavo, todėl tarybos posėdžiui jis ir nebuvo pateiktas.

Fondas nuo šiol nebekompensuos ir lengvųjų automobilių, mobiliųjų telefonų įsigijimo, taip pat kompiuterinės įrangos, jei ji nėra pagrindinė tiesioginė darbo priemonė.

Aut. past.

„Aš pasidariau sau tokią išvadą, kad pataisymas galėtų būti, kad verslo subjektas, vykdantis veiklą savo gyvenamosiose patalpose, norėdamas gauti kompensaciją, turėtų įsirengti atskirą apskaitą“, – sakė A. Ardavičius ir pridūrė, kad apskritai verslininkų, kurie savo veiklą yra įregistravę savo gyvenamuosiuose namuose, kreipiasi itin mažai ir kiekvieną atvejį būtų galima išanalizuoti individualiai.

Maža to, paaiškėjo, kad politikams nuostatai keitimo metu buvo siunčiami, tikintis pataisų, pasiūlymų ir papildymų, tačiau nei vienas krašto politikas nuostatų keitimo metu savo siūlymų nepateikė ir jokių pastabų neišsakė.

Nepritarė ir kontrolierė

Nepritarimą tokiam punktui išreiškė ir savivaldybės kontrolierė Zita Valiauskienė.

„Vasario mėnesį mes pateikėme audito ataskaitą. Peržiūrėti punktai buvo iš esmės, mes buvome su jais susipažinę, bet punkto dėl kompensacijos už energetinius išteklius nebuvo. Jis atsirado neseniai, atsižvelgiant į šių dienų aktualijas energetikos srityje.

Vis dėlto mes, Audito ir kontrolės tarnyba, sakytume, kad fondo esmė remti verslininkus, o ne kompensuoti išlaidas.

Manome, kad šio punkto neturėtų būti, nes bus daug besikreipiančių ir reikės labai daug skaičiavimų“, – svarstė Z. Valiauskienė.

Maža to, paaiškėjo, kad politikams nuostatai keitimo metu buvo siunčiami, tikintis pataisų, pasiūlymų ir papildymų, tačiau nei vienas krašto politikas nuostatų keitimo metu savo siūlymų nepateikė ir jokių pastabų neišsakė.

Aut. past.

Opozicijos lyderis Saulius Grinkevičius akcentavo, kad dėl kitų nuostatų punktų politikai pastabų neturi, o energetikos kaštų kompensavimo mechanizmas turėtų būti išnagrinėtas giliau.

„Man nėra pagrindo abejoti Smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo komisijos darbu. Komisija tikrai labai sąžiningai ir aktyviai peržiūri visus prašymus ir, jei kyla abejonės, tikrai būna, kad rekomenduoja kompensacijų neskirti“, – sakė vicemeras Paulius Aukštikalnis.

Vis dėlto kilus klausimų ir abejonių dėl energetikos kaštų išlaidų kompensavimo, politikai balsavo už nuostatų pakeitimus be šio punkto.

Politikai priėmė sprendimą atmesti komisijos siūlymą, tad verslininkams energetikos kaštų iš Smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo fondo savivaldybė nekompensuos.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video