Nuotaikos bjūra – nuosmukis bus didesnis

 Nuotaikos bjūra – nuosmukis bus didesnis

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

BNS inf.

Lietuvos bankas (LB) pablogino kovo mėnesį skelbtą prognozę ir mano, kad šių metų šalies bendrasis vidaus produktas (BVP) smuks 1,3 proc., o 2024 metais augs 2,7 procento. Kovą LB prognozavo, kad Lietuvos ekonomika šiemet augs 1,3 proc., o kitąmet – 3,2 procento. 

Pasak centrinio banko valdybos pirmininko Gedimino Šimkaus, šalies ekonomika šių metų pradžioje gerokai vėso, o  didžiausią nuosmukį patyrė į eksportą orientuota pramonė. 

„Šiuo metu pramonė didžiausia dalimi prisidėjo prie ekonomikos nuosmukio, tai viena labiausiai susitraukusių veiklų, gaminanti gerokai mažiau nei leistų potencialas. Beveik trečdalis turimų pajėgumų šiuo metu yra neišnaudojami“, – pristatydamas prognozes pirmadienį spaudos konferencijoje sakė G. Šimkus.

Vi dėlto, pasak jo, skatinama Europos Sąjungos (ES) fondų investicijų ir grįžtančio vartotojų perkamosios galios augimo ekonomika pradės pamažu atsigauti ir kitąmet BVP augimas turėtų siekti 2,7 procento.

Tuo metu vidutinė metinė infliacija šiemet, prognozuojama, turėtų siekti 8,9 proc., o kitąmet – 2,7 procento.

7 Komentarai

 • Lanzbirbynas užsile nks

  • Vien ,,Lifosa,, per ptaėjusius metus100mln nuostolio turėjo.. sankcijos tikrai veikia…

 • kad būtų ką duoti Ukrainai,o mes patys sau baudas pasididinsim,įvęsim dar kokius vienus mokesčius ir ,pasiveržę diržus,ant žaizdų užsidėsime turniketus…

 • Jei moskovija užpuolė Ukraina, blokuoja grūdų eksportą, kyla duonos kainos. Kremliui įvestos sankcijos už Ukrainos ligoninių, gamyklų, mokyklų griovima, ukrainiečių vaikų groboma. Vokietija nebeperka dujų ir naftos iš mordoro, tai įtakoja pramonė, lėtėja ekonomika, mažėja užsakymų kitoms šalims, tame tarpe ir Lietuvai. Per pora metu Vakarų ekonomika persiorientuos, adapuosis ir vėl bus augimas. Tik ramiai. Aišku Landsbergį už kolhozu $iferi neužmirškite iskoliot. Ramiau miegosit

  • Taip taip reikia tikrai padekoti, anukui uz gerus ir gerinancius santykiu su visais, labai super ministras, nors ka ten visi super ministrai, akis issprogdine pagauti vagentis, nesugeba atsistatydinti, o tu dar tuos pedo- partijos sunsnukius uztarineji, matomai pats busi prie pedo isgamu.

  • Matosi gerai smegenų ( jei tokius turėjai) likučius tau praplovė…

   • Vien ,,Lifosa,, per praėjusius metus 100mln nuostolio turėjo.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video