Nuo šiandien keičiasi galimybių paso išdavimo tvarka

 Nuo šiandien keičiasi galimybių paso išdavimo tvarka

BNS Gretos Skaraitienės nuotr.

BNS ir rinkosaikste.lt inf.

Nuo šiandien, gruodžio 28 d., pilnai paskiepytiems, tačiau sustiprinančios skiepo dozės negavusiems gyventojams įvedamas septynių mėnesių šio dokumento galiojimo laikas. Tai reiškia, kad šis dokumentas nebegalios tiems, kurie pilnai pasiskiepijo iki vasaros pradžios.

Taip pat sustiprinančios dozės negavę tam tikrų sektorių pilnai paskiepyti darbuotojai turės profilaktiškai testuotis, kaip tą šiuo metu daro nepasiskiepijusieji.

Testavimas būtinas nepasiskiepijusiems gydymo, socialinių paslaugų, mokyklų, darželių darbuotojams, vaistininkams, vežėjams, kariams, taip pat laisvalaikio, pramogų, viešojo maitinimo, prekybos, gamybos sektorių darbuotojams.

Kaip ir iki šiol, galimybių pasas septynis mėnesius galios persirgusiems žmonėms, du mėnesius – po teigiamo antikūnų testo. Gavus teigiamą antikūnų testo atsakymą, taip pat du mėnesius darbuotojams nereikia tirtis profilaktiškai.

Sveikatos apsaugos ministerija atkreipia dėmesį, kad pagal pilną skiepijimo schemą vakcinuotiems nepilnamečiams galimybių pasas galiojimo termino neturės.

Kaip ir iki šiol, šį dokumentą atnaujinti reikės kas du mėnesius.

Nuo antradienio galimybių pasas tampa privalomas ir vaikams nuo 12 metų ir dviejų mėnesių.

Jis bus reikalingas prekybos ir pramogų vietose, dokumento nebus reikalauja mokyklose ar būreliuose.

Iki šiol galimybių paso reikėjo vaikams nuo 16 metų.

1 Komentaras

  • Hitleriui ir Stalinui tik sapnuose galėjo prisisapnuoti tokios sekimo priemonės. Bei visiška totali sekimo kontrolė

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video