Nuo rugsėjo 1-osios – mokyklose pokyčiai ir naujovės
ELTOS, lrytas.lt inf.
Nuo šios rugsėjo 1-osios šalies mokyklas pasieks pokyčiai ir naujovės. Naujais mokslo metais įvedamos gyvenimo įgūdžių pamokos, mokyklų biudžetus papildys lėšos mokinių konsultacijoms, bus mokomasi pagal atnaujintas ugdymo programas. Taip pat įvedami tarpiniai patikrinimai, griežtinama pamokų lankymo tvarka.
Nelyginėse klasėse – atnaujintos ugdymo programos
Naujais mokslo metais ilginamas laikas mokytojams pasirengti pamokoms, tam skiriamas ir papildomas finansavimas. Šiais mokslo metais 20 proc. ilginamas laikas pasirengti pamokoms tiems mokytojams, kurie dirbs pagal atnaujintas bendrojo ugdymo programas. Jos bus įgyvendinamos nelyginėse klasėse.
Vieninteliai iš visų lyginių klasių pagal atnaujintas šių dviejų dalykų (fizikos ir chemijos) programas mokysis ir aštuntokai. Tokį siūlymą išsakė chemijos ir fizikos dalykų mokytojų asociacijos. Tuo metu kitų dalykų lyginėse klasėse bus tęsiamos ir užbaigiamos dabartinės programos, tačiau jau kitąmet, 2024–2025 m. m., pagal atnaujintas programas dirbs visos klasės.
Anot ministerijos, mokyklos jau yra nusipirkusios daugiau kaip 19 tūkst. 26 pavadinimų vadovėlių, parengtų pagal atnaujintas programas, daugiausiai – pradinukams. Ministerija šiemet mokykloms vadovėliams pirkti skyrė 16 mln. eurų.
Valstybiniai egzaminai bus laikomi mažesnėmis apimtimis
Nuo šio rudens šiek tiek keisis ir brandos egzaminų sistema dabartiniams vienuoliktokams. Valstybinis egzaminas bus laikomas dalimis, mažesnėmis apimtimis, trečios klasės gimnazistai taip pat pavasarį laikys tarpinius pasiekimų patikrinimus.
Pirmajai tarpinius patikrinimus laikančiai kartai bus suteikta galimybė perlaikyti tarpinį patikrinimą po metų, ketvirtoje gimnazijos klasėje, o į galutinį valstybinio brandos egzamino rezultatą bus įskaičiuotas aukštesnis tarpinio patikrinimo rezultatas. Patikrinimai, išskyrus lietuvių kalbos ir literatūros pirmąjį (kalbėjimo) tarpinį patikrinimą, vyks elektroniniu būdu, mokyklose.
Taip pat numatomos papildomos lėšos mokinių pasiekimų patikrinimams organizuoti ir vykdyti, perkami kompiuteriai. Lapkričio pabaigoje moksleiviai laikys bandomąjį tarpinį patikrinimą. Dabartiniai dvyliktokai brandos egzaminus laikys pagal seną tvarką.
Papildomos konsultacijos
Mokiniams, nepasiekusiems patenkinamo pasiekimų lygmens pasiekimų patikrinimų (PUPP) metu 4, 8 ir 10 kl., naujais mokslo metais bus teikiamos papildomos konsultacijos. Šiam tikslui ministerija savivaldybėms skiria lėšų atlyginti mokytojams už konsultacijoms skirtą darbo laiką.
Taip pat, stiprinant matematikos mokymą, nuo rugsėjo 1 d. daugės matematikos mokymui skirtų pamokų skaičius 3 klasėje, 11 ir 12 klasėse prisidės po 1 pamoką. Nauja pamoka socialinėms-emocinėms kompetencijoms ugdyti
Nuo rugsėjo 1-osios atsiras ir nauja, gyvenimo įgūdžių, pamoka. Naujas dalykas įvedamas 5 ir 7 klasėse – po vieną pamoką per savaitę ir 9 kl. – 1 pamoka kas dvi savaites. Palaipsniui nuo 1 iki 10 klasės šiam dalykui bus skiriama po 1 savaitinę pamoką.
Bendra lankomumo tvarka
Nuo šio rugsėjo tėvai dėl ligos per mėnesį galės pateisinti 5 dienas arba daugiau dėl svarbių, objektyvių, pagrįstų priežasčių. Jei vaikas sirgs daugiau kaip 5 dienas per mėnesį, tėvai mokyklai turės pateikti informaciją iš elektroninės sveikatos sistemos ar kitą įrodymą, pagrindžiantį mokinio ligą ar apsilankymą pas gydytoją.
Medicininių pažymų gydytojai neišrašinės. Šiuo metu rengiama sistema, kuri leis pateisinti pamokas automatiškai, kai elektroninėje sveikatos informacinėje sistemoje atsiras įrašas apie apsilankymą pas gydytoją. Tokia sistema galėtų būti baigta ir pradėtų veikti nuo kitų metų. Kol jos nėra, ateinančiais mokslo metais tėvai, pateisindami daugiau nei penkias dienas per mėnesį dėl vaiko ligos, turės mokyklai pateikti vaiko ligą pagrindžiančią informaciją.
Vaikui mokyklos nelankant ilgiau nei 5 dienas ir negavus iš tėvų jokios informacijos apie vaiko ligą ar kitas svarbias nelankymo priežastis, mokykla turės susisiekti su tėvais. Jei nepateisinti praleidimai kartosis, nelankymo priežastis aiškinsis mokyklos vaiko gerovės komisija, jei nepadės ir tai, bus kreipiamasi į savivaldybę dėl kompleksinės pagalbos mokiniui ir jo šeimai.
Kaip ir iki šiol dažniausiai buvo taikoma mokyklose, mokyklos administracija pateisins mokinio praleistas pamokas dėl dalyvavimo renginiuose, varžybose, olimpiadose ir pan.
2 Komentarai
Piderastai visgi įsitrynė į mokyklas, žalos mūsų vaikus.
Mokins vaikus masturbuotis, kaip pakeisti lytį, kaip mylėtis berniukams per užpakalius ir daug kitų piderastų gudrybių.
Tėvai jus su tuo sutinkat?
Plateliuose jau šiemet buvo skandalinga istorija, kai vietoj matematikos užsiėmimų vaikams be tėvų žinios buvo pravesta litinio švietimo pamoka apie LGBT ir lyties keitimą.
Po jos vaikai pasakojo, kad į mokyklą atvykusios specialistės kalbėjo apie berniukų žaidimus su lėlėmis, rodė homoseksualų vėliavas, apsikabinusius vyrukus ir pasakojo apie lyties keitimo galimybes.
Vaikams buvo pasakojama, kad berniukai ir mergaitės yra lygūs, apie galimybę berniukams dėvėti sijonus……
Paskaitykite šios dienos Respublika, sužinosite kuo nori paversti mūsų vaikus visokio plauko specialistės iš
visokių iš užsienio finansuojamų neaiškių organizacijų.
Taip pat ten Baisogalos mokyklos atvejis, kad su 6-8 klasių vaikais buvo kalbama apie masturbaciją, gėjus, vaikai atlikinėjo keistas užduotis.
Tėvai pasipiktinę, kad be jų žinios jų vaikams į galvas per gyvenimo įgūdžių ugdymo pamokas kalama į galvą, kad tik gėjais reikia būti, nes tai normaliausi žmonės negu jų tėvai.
Jie nutarė neduoti žaloti vaikų ir neleisti jų į tas pamokas. O jeigu bus puolimas iš visų pusių, tai išvažiuos iš Lietuvos.