Nuo kitų metų ploniausi plastiko maišeliai bus mokami

 Nuo kitų metų ploniausi plastiko maišeliai bus mokami

BNS Irmanto Gelūno nuotr.

rinkosaikste.lt, BNS inf.

Seimas ketvirtadienį uždraudė prekybininkams nuo 2023 metų liepos neatlygintinai dalinti itin plonus permatomus plastiko maišelius – jie turės būti apmokestinti, išskyrus skirtus pakuoti šviežią mėsą ar žuvį bei jų produktus. Už neatlygintiną maišelių dalijimą grėstų įspėjimas arba baudos. 

Parlamentarai ketvirtadienį priėmė tai numatančias Pakuočių ir pakuočių atliekų įstatymo pataisas: už balsavo 89 Seimo nariai, prieš buvo keturi o 13 susilaikė. 

Apmokestinus maišelius norima paskatinti žmones susimąstyti, ar jų visada reikia, ir keisti juos medžiaginiais, popieriniais.

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovės Laimos Nagienės teigimu, pataisos labai reikalingos, nes kiekviena atlieka teršia gamtą.

„Valstietis“ Arvydas Nekrošius įsitikinęs, kad nauja tvarka skatins prekybininkus pasipinigauti – esą jie ir dabar maišelių kainą įskaičiuoja į prekių kainas, o ateityje papildomai pasiims dar kelis centus. Pasak jo, yra daug birių produktų, kuriuos reikia „į kažką susidėti“.    

Vienas pataisų iniciatorių Kasparas Adomaitis, remdamasis Eurostato duomenimis, sako, kad Lietuva yra daugiausia plonų plastiko maišelių sunaudojanti šalis žemyne – 2020-aisiais vienam gyventojui teko 249 itin ploni maišeliai. 

Per pataisų svarstymus komitetuose buvo teigta, kad nuo 2020 metų įvedęs 5 centų už maišelį mokestį prekybos tinklas „Rimi“ Estijoje sutaupė šešias tonas plastiko.  

Dabar tokie maišeliai yra nemokami ir pirkėjai jų gali pasiimti kiek nori.

8 Komentarai

 • Maišelis ne prezervatyvas,kam už jį mokėt?

  • As prekybos centruose visu rusiu saldainius desiu i krepseli po to ispilsiu prie kasos tegul pardavejos rusios ir svers susidarys eles o po to as jau susipilsiu i savo medziagini maiseli nes seime sed zmones ir spendzia tokias aktualijas

   • Uztaves stoves rimtesnis, gausi i snargli ir rusiuosi pats vietoj tos pardavejos, cia ne valdziai kenksi silpnaproti, o kuom deta paprasta pardaveja?

 • Tai ką teks neštis iš namų senus, sutrintus ,suplyšusius ir taip juos prikelti naujam gyvenimui….
  Pradėkime „kaupti“ panaudotus, nes nuo 2023m liepos, kaip nusprendė valdžia bus nauji skirti prekių supakavimui apmokęstinti.

  • Grįžtame į tuos laikus, kai mėsą vyniojo į senus laikraščius.
   Bet ir laikraščiai dabar jau prabanga užsisakyti!

   • Vynioti šiais laikais mėsą į laikraštį kai laikraščio kaina ~du eurus. Nebent turite prisikupęs senų pageltusių laikraščių iš seniau.?????????????

 • Tas maišelis nuo pat pradžių buvo ir yra įkalkuliuotas į prekės kainą.
  Kur jus matėt nors vieną prekybininką, kuris neįskaičiuotų į prekės kainą įpakavimo!
  Tai kokio dar mokesčio už tą patį maišelį dar kartą reikia?
  Tai tikrų tikriausia vagystė iš pirkėjų kišenių!

 • Labai patiko komentaras ir as taip bandysiu ,Nusipirksiu prekiu ir papilsiu prie kasos .

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video