Nudžiūvusias pušeles atsodina ne tik seniūnija, bet ir pavieniai žmonės

 Nudžiūvusias pušeles atsodina ne tik seniūnija, bet ir pavieniai žmonės

Daugiausia išdžiūvo pušelių. Išdžiūvusius medelius jau antrai metai keičia nauji. Medelius atsodino ne tik seniūnija, bet ir pavieniai asmenys./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Pastaraisiais metais Kėdainiuose netrūko gražių iniciatyvų, kurių metu buvo sodinami medeliai. Juos sodino ne tik seniūnija, bet ir įvairių akcijų organizatoriai, pavieniai asmenys. Deja, bet kelių iš eilės alinančių vasarų – kaitros ir sausros – neatlaikė ir dalis mieste rudenį ar pavasarį pasodintų medelių. Daugiausia išdžiūvo pušelių. Jas jau antri metai keičia naujos. Pušeles atsodina ne tik seniūnija, bet ir savanoriai.

Atsodina pušeles

Įvairiose Kėdainių miesto vietose – šalia Nevėžio, Gegučių parke ir kt. – pušelių sodinimo akcijas organizavęs kėdainietis Ruslanas Linevas sakė, jog dauguma jo sodintų medelių prigijo sėkmingai, tačiau sausrų metu buvo ir neišgyvenusių.

„Paskutiniais metais buvo sodinama išties daug. Sodino seniūnija, įvairių akcijų organizatoriai, aš su savo bendražygiais irgi sodinau. Tačiau buvo didžiulė sausra, tad dalis pasodintų medžių tiesiog išdžiūvo. Jau antri metai iš eilės mes tuos medžius atsodiname – seniūnija atsodina savo sodintus, o aš savo. Išdžiūvusias pušeles keičia naujos“, – patikino ne vieną šimtą medelių pasodinęs kėdainietis R. Linevas.

Kėdainiai yra žalias miestas, nes per keletą pastarųjų metų čia buvo pasodinta daugybė įvairiausių medelių sodinukų įvairiose miesto vietose.

Aut. past.

Beje, vyras atviravo glaudžiai bendradarbiaujantis su seniūnija – Žemaitės gatvėje apdžiūvusią pušelę apkarpė ir sutvarkė taip, kad dabar ji tiesiog žavi visus prašalaičius.
„Tai – mano hobis. Apkarpau medelius ir padarau juos kaip bonsus. Taip pat pasirūpinau, kad ši pušelė nedžiūtų toliau“, – paaiškino kėdainietis.

Kėdainiai – žalias miestas

Kėdainių miesto seniūnas Algirdas Krivičius pažymėjo, kad apskritai Kėdainiai yra žalias miestas, nes per keletą pastarųjų metų čia buvo pasodinta daugybė įvairiausių medelių sodinukų įvairiose miesto vietose.

„Daugiausia medžių išdžiūvo Žemaitės gatvėje, netoli daugiabučių namų kvartalų, prie Smilgos upės. Kėdainiai yra žalias miestas, todėl čia buvo ir bus pasodinta dar daugiau medelių. Per keletą metų pasodinome daug medelių, juos skaičiavome šimtais. Džiaugiamės, kad didelė dalis jų prigijo ir puikiai žaliuoja“, – dėstė seniūnas.

3 Komentarai

  • Kur čia nenudzius, kai savivaldybės samdyti debilai užuot atsineše rankius su didžiuliais traktoriais nuolat mala žole kiemuose, laužo, trumina burdiurus, o traktorių vėžės gyvenamų daugiabučių kiemuose lieka įspaustos ilgiems metams. Pažiūrėjus pro langą, matai ne pievute, o traktorių išmalta purvą. Šiandien mala pieva su traktoriais Kanapinsko gatvėje. Silpnaprotyste begalinė. Visiški tundros. O pas mus kieme tiek malesi, kad po kelių dienų papūtus vejeliui, nuvirto visas medis. Mat kasdami griovį, sumąstė du benzopjuklu biški per šaknis pavaryti. Ir paliko medų stovėti du saknim nupjautos iš vienos pusės. Tai tas ir užgriuvo netrukus. Gerai, kad žmonių nebuvo.

  • Labiausiai medeliai nukenčia nuo vadinamų trimerių, aplink medelius darbuotojai labai neatsargiai pjauna žolę, dažnai sužaloja medelius, tiesiog nulupa žievę, kelis kartus stebint jų darbą net buvo įtarimas kad darbuotojas truputį neblaivus (alučio patraukęs). Po tokio jų vadinamo ne vienas medelis nudžiūvo.

    • Labiausiai medeliai nukenčia nuo vadinamų trimerių, aplink medelius darbuotojai labai neatsargiai pjauna žolę, dažnai sužaloja medelius, tiesiog nulupa žievę, kelis kartus stebint jų darbą net buvo įtarimas kad darbuotojas truputį neblaivus (alučio patraukęs). Po tokio jų vadinamo darbo ne vienas medelis nudžiūvo.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video