Norintys įgyti profesiją – nesnauskite
Šiemet jau antri metai, kai norintiems įgyti profesiją žmonėms suteikiama galimybė į profesinio mokymo įstaigas stoti ne tik per vasaros-rudens priėmimą. Lapkričio 11–gruodžio 11 d. skelbiamas papildomas priėmimas į likusias laisvas vietas. Priimtieji pradės mokytis po mokymo sutarties su profesinio mokymo įstaiga pasirašymo, jie prisijungs prie jau nuo rudens besimokančių grupių.
Žvelgia lanksčiai
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija tikisi, kad lenkstesnis priėmimas į profesines mokyklas geriau atliepia žmonių poreikius.
„Profesinį mokymą siekiame padaryti kuo lankstesniu – greitai reaguojančiu į darbo rinkos ir asmens poreikius. Šis papildomas priėmimas gali būti naudingas tiems, kurie šiemet baigė mokyklą ir vasarą nebuvo apsisprendę, ką veikti toliau, taip pat suaugusiems žmonėms, norintiems įgyti paklausią profesinę kvalifikaciją“, – komentuoja švietimo, mokslo ir sporto viceministras Arūnas Plikšnys.
Šešios programos
Kėdainių profesinio rengimo centras taip pat siūlo nesnausti ir norintiems įgyti pirmąją arba antrąją profesiją pasinaudoti galimybe, bei teikti prašymą mokytis.
Šiuo metu siūlomos net šešios specialybės. Dvi iš jų gali būti kaip pirmoji arba antroji specialybė, dvi – tik pirmoji specialybė ir dvi – tik antroji specialybė, jeigu siekiama patekti į valstybės finansuojamas vietas.
[quote author=“A. Plikšnys“]Šis papildomas priėmimas gali būti naudingas tiems, kurie šiemet baigė mokyklą ir vasarą nebuvo apsisprendę, ką veikti toliau, taip pat suaugusiems žmonėms, norintiems įgyti paklausią profesinę kvalifikaciją.[/quote]
„Švietimo, mokslo ir sporto ministerija nustato, į kurias programas kiek laisvų vietų galima skirti.
Tie, kurie turi tik vidurinį išsilavinimą ir siekia įgyti pirmąją specialybę, gali pretenduoti į higieninės kosmetikos kosmetiko modulinę profesinę rengimo programą, joje valstybės finansuojamos (VF) 4 vietos, o valstybės nefinansuojamos (VNF) – 7 vietos. Taip pat kaip pirmąją specialybę galima pasirinkti padavėjo-barmeno modulinę profesinę rengimo programą, kurioje taip pat skirtos 4 VF vietos ir 7 VNF vietos.
Į apskaitininko ir kasininko modulinę profesinio rengimo programą pretenduoti gali tik tie, kas siekia antrosios profesijos – čia skirta po 8 valstybės finansuojamas ir nefinansuojamas vietas.
Taip pat galime priimti 13 žmonių į siuvėjo modulinę profesinio rengimo programą, į kurią pretenduoti taip pat gali tik siekiantys įgyti antrąją profesiją. Skirtos 8 valstybės finansuojamos vietos ir 5 valstybės nefinansuojamos vietos.
Nesvarbu, ar kaip pirmą, ar kaip antrą profesiją, pasirinkti galima kompiuterinės įrangos derintojo arba suvirintojo specialybes. Jose skirta po 8 valstybės finansuojamas vietas bei atitinkamai 4 ir 10 VNF vietų“, – komentavo Kėdainių profesinio rengimo centro direktorius Dangiras Kačinskas.
Dvi gali būti nemokamos
Pernai metais, paskelbus papildomą stojimą į pageidaujamas profesijas, šia galimybe Kėdainių profesinio rengimo centre pasinaudojo 29 asmenys.
Primename, kad dvi profesijas mokyklose galima įgyti pretenduojant į valstybės finansuojamą ugdymo programą. Už trečią ir tolimesnes norimas įgyti profesijas asmuo jau turi susimokėti pats, mat galimybės finansuoti jas iš valstybės biudžeto nėra.