Norintiems kompensacijų už šildymą teks registruotis

 Norintiems kompensacijų už šildymą teks registruotis

Gyventojai, norintys gauti kompensaciją už šildymą ir karštą vandenį, turėtų suskubti registruotis prašymui pateikti. Dėl siaučiančios pandemijos keičiasi prašymų pateikimo tvarka.

Praėjusiais metais šildymo sezonas Kėdainiuose prasidėjo kaip niekad anksti – rugsėjo 26 dieną. Šildymo sezono pradžią reglamentuoja Lietuvos Respublikos vietos savivaldos ir šilumos ūkio įstatymai bei šilumos tiekimo ir vartojimo taisyklės.

Kėdainių miesto seniūnijos atstovė Rasa Krivickienė./Aldo Surkevičiaus nuotr.Čia nustatyta, kad šildymas įjungiamas, kai vidutinė paros temperatūra tris paras iš eilės būna žemesnė nei 10 laipsnių.

Šilumos tiekėjų teigimu, praėjęs šildymo sezonas išsiskyrė tuo, kad buvo neįprastai šiltas. Dėl to gyventojų sąskaitos už šildymą mažėjo kone dešimtadaliu, lyginant su ankstesniais metais.

Šilumą tiekiančios bendrovės „Panevėžio energija“ pateiktais skaičiavimais, renovuotų (apšiltintų) daugiabučių namų gyventojams 50 kvadratinių metrų ploto 2 kambarių buto šildymas per sezoną vidutiniškai kainavo 142 eurus, kai ankstesniais metais už tą patį plotą gyventojai paklodavo 177 eurus.

Daugiabučių namų su nemodernizuotais senos konstrukcijos šilumos punktais, kai karštas vanduo tiekiamas atvira sistema, už 50 kv. metrų ploto buto šildymą gyventojai turėjo sumokėti 222 eurus, kai ankstesnį, 2018–2019 metų, šildymo sezoną buvo sumokėta 276 eurai.

Mažas pajamas gaunančios šeimos ar vieni gyvenantys asmenys turi teisę gauti kompensaciją mokesčiams už buto šildymą ir karštą vandenį.

„Rinkos aikštė“ kalbina Kėdainių miesto seniūnijos atstovę Rasą Krivickienę apie tai, kaip siaučiant COVID-19 pandemijai galima pateikti prašymus kompensacijai gauti.

– Sakykite, kokia šiemet yra prašymų dėl kompensacijų už šildymą priėmimo tvarka?

– Kaip ir kasmet, prašymų kompensacijoms gauti priėmimas prasidės spalio 1 d. Gyventojai, norintys gauti kompensacijas, iš anksto registruojami priėmimui. Prioritetas teikiamas registracijai telefonu. Registracija šiais metais vyksta telefono numeriais: (8-347) 44 108, (8-347) 44 103, (8-347) 53 277, (8-347) 51 567.

Neturintys galimybės užsiregistruoti telefonu, gali atvykti į Kėdainių miesto seniūniją ir užsiregistruoti 206 kabinete.

– Kaip keičiasi prašymų priėmimo tvarka būtent dėl COVID-19 pandemijos?

– Dėl šalyje paskelbtos ekstremalios situacijos pensininkų ir neįgaliųjų prašymai bus pildomi telefonu, jiems tereikės paskirtu laiku paskambinti aukščiau nurodytais telefono numeriais (prašymus už juos užpildys darbuotojos).

Taip pat prašymus galima teikti elektroniniu būdu per Socialinės paramos šeimai informacinę sistemą (SPIS) www.spis.lt. Primenu, kad seniūnijoje priimami tik apsaugines veido kaukes dėvintys asmenys.

– Kas gali gauti kompensaciją už šildymą ir karštą vandenį?

– Teisę į kompensacijas turi gyvenamąją vietą būste deklaravę arba būstą nuomojantys bendrai gyvenantys asmenys arba vienas gyvenantis asmuo, jeigu kreipimosi metu kiekvienas vyresnis kaip 18 metų bendrai gyvenantis asmuo ar vienas gyvenantis asmuo arba vaikas nuo 16 iki 18 metų atitinka bent vieną iš piniginei socialinei paramai gauti nurodytų sąlygų.

Būsto nuomininkai, siekiantys gauti kompensacijas, turi būti su nuomotoju raštu sudarę gyvenamųjų patalpų nuomos sutartį ir ją įregistravę VĮ Registrų centre.

Taip pat reikėtų paminėti, kad kol paskelbta ekstremali situacija, nustatant, ar pareiškėjas turi teisę į kompensaciją, nevertinamas jo ar šeimos turimas turtas.

Kiekvienam būstui kompensacija apskaičiuojama individualiai. Viskas priklauso nuo pajamų. Bendrai gyvenantiems asmenims ar vienam gyvenančiam asmeniui yra kompensuojama būsto šildymo išlaidų dalis, viršijanti 10 procentų skirtumo tarp bendrai gyvenančių asmenų arba vieno gyvenančio asmens vidutinių pajamų per mėnesį ir valstybės remiamų pajamų dydžio (VRP) bendrai gyvenantiems asmenims dydžio arba 1,5 VRP dydžio vienam gyvenančiam asmeniui (VRP šiuo metu yra 125 Eur).

Pavyzdžiui:

dviejų asmenų šeimos pajamos siekia 800 Eur/mėn. Išlaidų kompensuojamoji dalis apskaičiuojama taip:

800 Eur – (125 Eur x 2) = 550 Eur
550 Eur x 10 proc. = 55,00 Eur

Taigi už normatyvinį – 50 kvadratinių metrų būsto naudingąjį plotą bus kompensuojamos 55,00 Eur sumą viršijančios būsto šildymo išlaidos.

vienam gyvenančiam asmeniui, gaunančiam 400 Eur dydžio pensiją, išlaidų kompensuojamosios dalies skaičiavimas:

400 Eur – 187,5 Eur = 212,50 Eur
212,50 Eur x 10 proc. = 21,25 Eur

už normatyvinį – 50 kvadratinių metrų būsto naudingąjį plotą asmeniui bus kompensuojamos 21,25 Eur sumą viršijančios būsto šildymo išlaidos.

– Ar jau galima numatyti, kiek prašymų sulauksite?

– Šiuo metu priėmimui jau yra užsiregistravę apie 900 asmenų. Praėjusiais metais dėl kompensacijų šildymui kreipėsi apie 2 000 gyventojų, manome, jog ir šiais metais skaičius bus panašus.

Gavusi savivaldybės administracijos socialinės paramos skyriaus pažymą apie šeimos (asmens) pajamas šilumą tiekiančios bendrovės „Panevėžio energija“ atstovai apskaičiuoja kompensacijos dydį buto normatyvinio ploto šildymo išlaidoms ir karšto vandens normatyvinio kiekio išlaidoms.

2 Komentarai

  • Gyvenu su 4metu vaiku jis yra naslaitis ar man priklausitu kompensacija uz sildyma?

  • Noriu registrotis del sildimo kompesacios

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video