Nevėžio upėje – gelbėtojų mokymai

 Nevėžio upėje – gelbėtojų mokymai

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Šiais metais ugniagesiams gelbėtojams Lietuvoje pavyko išgelbėti 22 skendusius žmones. Ugniagesiai gelbėtojai nuolat tobulina savo įgūdžius, kad padėtų išvengti žūčių. Net kelias dienas Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos budinčių pamainų pareigūnai Nevėžio upėje vykdė praktinius užsiėmimus, kurių metu įgijo dar daugiau patirties atlikdami gelbėjimo darbus vandens telkiniuose.

Specialūs mokymai

„Čia vyko ne pratybos, o mokymai apie skęstančiųjų gelbėjimą. Mokymuose dalyvavo visos Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesių gelbėtojų pamainos. 

Visi mokymai praėjo sklandžiai. 

Šiais metais pratybas vykdėme Skongalio gatvės gale, Nevėžio upėje, prie Skongalio užtvankos. Ten labai pavojinga vieta. 

Užsiėmimų metu darėme mokymus, studijavome gelbėjimo būdus, tarėmės, kaip reikėtų gelbėti skęstančius“, – paaiškino mokymus vedęs ugniagesys gelbėtojas Linas Černiauskas. 

Svarbiausi patarimai

Ugniagesiai gelbėtojai įspėja gyventojus, kad šie prie vandens telkinių elgtųsi saugiai ir saugotų savo bei kitų gyvybes.

„Maudytis vertėtų pasirinkti vietas, kurios yra gerai žinomos, kur yra įrengtos maudymvietės, nereikėtų rinktis nežinomų vietų. Nereikėtų maudytis vandens telkiniuose, kurie turi didesnę riziką, tai yra upės ir privatūs vandens telkiniai“, – sakė Erika Dumčienė, Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnioji inspektorė.

Nežaiskite su likimu

Dažnai paprasti žaidimai vandenyje gali baigtis labai skaudžia nelaime. Žmonės neįvertina savo ir kartu besimaudančiųjų galimybių.

„Kas yra pavojingiausia, tai vienas kito nenardinti, vienas kitam už kojų netampyti, nešokinėti vienas kitam nuo pečių, o už vis svarbiausia nesimaudyti pavalgius ar apsvaigus nuo visokių medžiagų“, – priminė pareigūnė.

Daugiau patarimų
Inspektorė pataria nenerti  staiga į vandenį, jeigu ilgai buvote saulėkaitoje. Per staigūs temperatūros pokyčiai sutraukia raumenis, gali sustoti kvėpavimas. 

Taip pat ji pataria neplaukti per toli nuo kranto, ypač už plūdurų, nes pervertinę savo jėgas galite nebesugebėti parplaukti į krantą. 

Suaugusiems inspektorė pataria prižiūrėti savo vaikus, kad jie nebristų į vandenį vieni, be priežiūros. 

„Pamatę skęstantį žmogų, kvieskite gelbėtojus skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112“, – reziumavo E. Dumčienė.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video