Nerimo mažinimas: kokios 5 namų taisyklės pravers?

 Nerimo mažinimas: kokios 5 namų taisyklės pravers?

Ar jaučiate, kad pastarosiomis dienomis vis dažniau kamuoja sunkiai nusakomas nerimas? Specialistai pabrėžia, jog pandemija bei dideli pokyčiai gyvenime paveikė kone kiekvieno emocinę gerovę. Tuo tarpu, kai psichologai siūlo išbandyti įvairius terapijos metodus, erdvių įrengimo guru pataria pradėti nuo savo ramybės uosto – namų. Taigi, kokios 5 taisyklės padės suvaldyti stresą, sumažinti nerimą skatinančius dirgiklius?

Daiktų triukšmo pašalinimas

Bene sudėtingiausias pokyčio momentas – pradžia. Interjero dizaineriai skatina pradėti ne nuo naujų daiktų įsigijimo, o nuo senų ir nenaudojamų atsikratymo. Pastebima, kad vadinamasis daiktų „šurmulys” yra žalingas ne tik bendram patalpos paveikslui, bet ir mūsų mintims. Pavyzdžiui, jei miegamajame erzina dulkėmis nuklota sena vaza ar prieš dešimtmetį gauta statulėlių kolekcija – laikas šias atiduoti. Tiriantieji žmonių elgsenos ypatumus dalinasi, jog nenaudojami daiktai patalpoje savaime sukelia jaudulį, nerimo jausmą savininkams.

Organiškų medžiagų įvedimas

Kai neliks daiktų „triukšmo”, tikėtina, atsiras vietos tiek kūrybiškoms mintims, tiek naujoms namų dekoravimo idėjoms. Šiame žingsnyje labai svarbu rinktis sąmoningai ir tikslingai. Jei norite sukurti ramesnę aplinką, verta dairytis organiškų medžiagų bei dekoro detalių. Tokią erdvę tinkamai puoš didelis medinis stalas ar komoda, žalumos kompozicijos.

Beje, ar žinojote, kad emocinei sveikatai naudingi ne tik valantys orą lapuočiai, bet ir kvapnūs žiedai? Taip, moksliškai įrodyta, jog užsakytos gėlės internetu pakels nuotaiką, suteiks kūrybinio įkvėpimo, padės kovoti su stresu.

Spalvų galia

Jei dar tik kuriate savo svajonių namus ar esate pasiruošę didesnei patalpų transformacijai, verta sumaniai įvertinti spalvas. Kuriantieji universalias erdves – tokias, kuriose gera tiek dirbti, tiek ilsėtis – teigia, kad pasirinktos spalvų paletės vaidmuo yra esminis.

Neutralus, pastelinis fonas palaiko harmoniją, sukuria idealią atsipalaidavimo oazę. Vis dėlto, sodrūs tonai negali būti pamiršti. Ryškesni akcentai, spalvingos detalės, raštai – visa tai suteikia patalpai gyvybės, o patiems gyventojams įkvepia optimizmo.

Minimalistinis požiūris

Daugiau yra mažiau – auksinė taisyklė, kuria turėtų vadovautis dažniau kamuojami nerimo ar streso. Žinoma, minimalistinio stiliaus gerbėjų taisyklė gali kuo puikiausiai atsispindėti įvairaus braižo namuose. Įprasta minimalistinę stilistiką matyti natūraliame, organiškame, skandinaviškame ar „Japandi” interjeruose.

Tačiau nepamirškite, kad neapkraudami erdvės galite kurti ir kontrastingus derinius, netikėtas kompozicijas. Interneto platybėse tikrai rasite puikių eklektiško ar net bohemiško minimalizmo pavyzdžių.

Patogus išdėstymas erdvėje

Beje, lygiai tiek pat, kiek yra svarbus tinkamų objektų pasirinkimas, būtinas jų teisingas išdėstymas. Pabrėžiama, kad tik patogi, judėjimo nevaržanti patalpa gali būti išties „draugiška” mūsų emocinei sveikatai, socialinių įgūdžių palaikymui. Kokiais būdais tai pasiekiama? Pasirūpinkite, kad namuose vyrautų funkcionalūs baldai, įveskite aiškų planą, sumaniai formuokite atskiras poilsio, darbo ar mokymosi zonas.

Norint sumažinti nerimą, reikėtų įdėmiau pasižiūrėti ir sąžiningai įvertinti supančias aplinkas, žmones, situacijas bei objektus. Vis dėlto, nereikia pamiršti ir svarbiausios vietos – savo ramybės uosto. Ar tikrai apsidairius aplink šis kelia tik malonias emocijas, o gal laikas atsinaujinti bent minimaliai?

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video