Nereikalingomis padangomis atsikrato net ir kapinių pušynėlyje

 Nereikalingomis padangomis atsikrato net ir kapinių pušynėlyje

Prieš keletą dienų pastebėta nemažai padangų ne tik garažų bendrijų prieigose, bet net ir šalia Kauno gatvės kapinių esančiame pušynėlyje./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Nors iki pavasarinio automobilių padangų keitimo sezono dar visas mėnuo, tačiau tvarkdariai jau skundžiasi, kad gamta teršiama senomis ir nereikalingomis padangomis. Prieš keletą dienų pastebėta nemažai padangų ne tik garažų bendrijų prieigose, bet net ir šalia Kauno gatvės kapinių esančiame pušynėlyje. Apie išmestas padangas miesto seniūniją informavo jas pastebėję Kauno gatvės gyventojai.

Kėdainių miesto seniūnija ir kaimiškosios seniūnijos bešeimininkėmis padangomis rūpinasi ir jas renka nuolat, mat į seniūnijas dažnai kreipiasi žmonės, tai vienoje, tai kitoje viešoje vietoje pamatę išmestas padangas.

Miškuose ir pamiškėse neatsakingai išmestas padangas tenka rinkti ir miškininkams.

Balandžio 1-ąją Lietuvoje lengvieji automobiliai eisme gali pasirodyti su vasarinėmis padangomis. Artėjant šiai datai kasmet viešose vietose randama daug išmestų nereikalingų žieminių padangų.

Aut. past.

„Praneša mums žmonės, kreipiasi dėl pavienių šiukšlynų, tačiau ankstesniais metais būta atvejų, kuomet išpilamos visos priekabos padangų“, – konstatavo seniūnijos darbo organizavimo inžinierius Vytautas Petraitis.

Praėjusiais metais nemažas kiekis padangų buvo surinktas miesto seniūnijai priklausančio Janušavos kaimo teritorijoje, Senojo kelio gatvėje, Pasmilgio ir Kropilų kaimo ribose.

Šios gatvelės yra nuošalios, šalia – pušynai, tad niekadėjams padangomis atsikratyti čia yra paprasčiau, tokiose vietose jie jaučiasi nematomi ir nepastebimi.

Kaip tinkamai atsikratyti senomis padangomis?

Keičiant padangas autoservise, senosios turi būti jame priimamos nemokamai. Autoservisai privalo priimti tiek senų padangų, kiek jų keičiama.

Jei tai padaryti atsisakoma, už pareigos priimti iš gyventojų padangų atliekas nevykdymą juridiniams asmenims gresia nuo 450 iki 850 eurų bauda.

Jei padangas keičiate savarankiškai, senąsias galite nuvežti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę, esančią Kėdainių miesto J. Basanavičiaus gatvėje, už miesto katilinės. Ši aikštelė priima iki 4–5 padangų.

Aplinkosaugininkai primena, kad, išmetus padangas nesilaikant teisės aktuose nustatytos tvarkos, gresia baudos.

Už kiekvieną ne vietoje išmestą padangą gali tekti sumokėti 44 eurus. Aplinkai padarytą žalą gali tekti atlyginti dar ir bauda nuo 30 iki 90 eurų.

2 Komentarai

  • Pagavai, rankas kojas nukapoti uz tokius tersimus parazitams

  • galėtų už padangas kokią simbolinę kompensaciją sugalvoti,nes jas protingi žmonės sugeba perdirbti ir žaliavą paversti naudinga medžiaga.Vežėjai,servisai milžiniškus jų kiekius turi ir pūdo jas gadinant orą.Alytaus gaisras nė kiek nedadėjo proto jas sukaupus,o juk ėjo kalbos ,kad ten jas perdirbs.Dabar jie teliuojasi su degėsiais,o perdirbimo planai išgaravo?Tai va.Kam žmogui jas į mišką reiktų vežt ir rizikuot būt pagautam,jei galėtų pridavęs gaut jaurą kitą? Bambalių klausimas juk dingo?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video