Nepasiturintiems dalins socialines korteles

 Nepasiturintiems dalins socialines korteles

Pauliaus Peleckio nuotr.

BNS inf.

Nuo kitos savaitės paramos gavėjams bus pradėtos dalinti socialinės kortelės, pakeisiančios ligšiolinę tvarką, kuomet nepasiturintiesiems buvo dalijami paramos maisto produktais ir higienos prekėmis paketai, pranešė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Šiuo metu vyksta kortelių pristatymas savivaldybėms ir labdaros ir paramos fondui „Maisto bankas“.

„Bene pirmieji Europoje įdiegėme visos šalies mastu veiksiantį orų ir įgalinantį sprendimą. Nepasiturintiems gyventojams nebereikės stovėti eilėse ir laukti pagal grafikus dalijamų produktų. Jie galės laisvai naudoti pinigus kortelėje ir patys spręs ką norėtų įsigyti jų pasirinktame prekybos tinkle“, – pabrėžia socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Naujoji paramos tvarka įsigaliojo nuo šių metų pradžios.

Prie socialinių kortelių iniciatyvos šiuo metu yra prisijungę dešimt tiekėjų: dalis bendrovės „Aibė“ aljanso parduotuvių, bendrovė „Grūstė“, „Gulbelė“, „IKI Lietuva“, „Indritus“, Kaišiadorių vartotojų kooperatyvas, „Koops mažmena“, „Lidl Lietuva“, „Maxima LT“, „Rimi Lietuva“.

Iki vasario 29 dienos dar pratęstas terminas, kai nepasiturintys gyventojai gali pateikti prašymus gauti pirmojo ketvirčio lėšas į socialinę kortelę. Lėšų pervedimas vyks ir balandžio mėnesį

Socialines korteles savivaldybių administracijoms ir „Maisto bankui“ prekybininkai pristatys iki vasario 20 dienos, po to kortelės bus pradedamos dalinti gyventojams.

Vienose savivaldybėse korteles paramos gavėjams perduos savivaldybės administracijos Socialinių paramos skyrių arba vietos seniūnijų darbuotojai, kitose – „Maisto bankas“. Paramos gavėjai gaus trumpąją žinutę į savo telefono numerį, kada ir kur reikia pasiimti kortelę.

Lėšas į socialines korteles planuojama pervesti keturis kartus per metus – kovo, birželio, rugsėjo ir gruodžio mėnesių viduryje. Naudoti lėšas bus galima nuo jų gavimo momento iki ateinančių kalendorinių metų kovo 14 dienos imtinai.

Pabrėžiama, kad iki vasario 29 dienos dar pratęstas terminas, kai nepasiturintys gyventojai gali pateikti prašymus gauti pirmojo ketvirčio lėšas į socialinę kortelę. Lėšų pervedimas vyks ir balandžio mėnesį. Pagal visus vėliau pateiktus ir teigiamai įvertintus prašymus, lėšos į socialines korteles bus pervestos ateinančiais ketvirčiais.

Pirmojo ketvirčio prašymų priėmimo ir nagrinėjimo terminas pratęstas, kad žmonėms būtų sudaryta galimybė pasirinkti iš kuo platesnio tiekėjų rato, kuris intensyviai plėtėsi regionuose esančiomis parduotuvėmis.

2 Komentarai

  • Tai dabar bomžams ir kitiems valdžios rūpestėliams dar ir telefonus privalu bus turėti,kad gaut žinutę apie skirtą paramą?

  • Remsite milijardierius? „Maxima“, „Rimi“, „Lidl“… Mes nešime į biudžetą pinigus, o valdžiagyviai juos iš ten ims, dalins visokiems dirbantiems nelegaliai, nemokantiems mokesčių, na, o šie – apsipirks pas milijardierius, tad galop mūsų visų į biudžetą sunešti pinigai būtent jiems ir sueis. O jie Lietuvai mokesčių gali nemokėti – susitars ir nurašys milijonais. Taip juk yra jau buvę.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video