Nepasitikėjimas bendriją griauna iš vidaus

 Nepasitikėjimas bendriją griauna iš vidaus

Didžioji dalis rajono daugiabučių bendromis reikmėmis rūpinasi įsteigę namo gyventojų bendrijas. Tačiau net ir tokiose, pačių butų savininkų sukurtose, organizacijose pasitaiko nesutarimų. Štai J. Basanavičiaus g. 118-ojo namo savininkų bendriją periodiškai prasiveržiantys nepasitenkinimo pliūpsniai drasko jau daugiau nei dešimtmetį. Namo gyventojai skundžiasi bendrijos pirmininko savivaliavimu, įstatymų nesilaikymu, lėšų švaistymu ar netikslingu jų naudojimu ir dar aibe kitų nusižengimų.

Apipylė skundais

Nepajėgdamas savo nesutarimų su bendrijos pirmininku išspręsti pats J. Basanavičiaus g. 118 –ojo namo gyventojas Vidmantas Nemunavičius atskubėjo į „Rinkos aikštės“ redakciją. Vyras bėdojo, kad su šio namo bendrijos pirmininku jau daugybę metų nesutaria dėl įvairių namo administravimo sprendimų.

[quote author=“V. Nemunavičius“]Dabar štai ruošiasi daryti namo renovaciją ir vėl sumos kosminės. Mano, dviejų kambarių, butui susidaro didesnė nei 8 tūkst. eurų suma. Iš kur tokie skaičiai?[/quote]

„Esu labai nepatenkintas savo namo bendrijos pirmininku – jis pinigus išleidžia neprotingai, nežinia kodėl techninei pastato priežiūrai samdo ne vietinius žmones, o kažkokias firmas iš Vilniaus, kurios plėšia nežmoniškus pinigus. Namo gyventojų balsavimai vyksta raštu, o ta balsavimo dėžutė, kabanti laiptinėje, į kurią reikia sumesti balsavimo biuletenius, tokia, kad ten kas tik nori gali tuos biuletenius išsitraukti ir prirašyti ten ko reikia ar nereikia, o galų gale, kas patikrins tokio balsavimo rezultatus? Kaip naudinga pirmininkui, taip galima ir pribalsuoti.

Dabar štai ruošiasi daryti namo renovaciją ir vėl sumos kosminės. Mano, dviejų kambarių, butui susidaro didesnė nei 8 tūkst. eurų suma. Iš kur tokie skaičiai? Ar ne per brangu? Ir dar vienas dalykas – tas mūsų pirmininkas, įtariu, nėra oficialiai užsiregistravęs kaip bendrijos pirmininkas, tai jis dar ir galimai įstatymus pažeidžia“, – nepasitikėjimą pirmininku demonstruoja V. Nemunavičius.J. Basanavičiaus g. 118-ojo daugiabučio namo bendrijos pirmininkas Sergejus Šapekinas sako, kad kritikuoti gali kiekvienas, bet kiekvienam prieš tai darant pataria pasigilinti į kritikuojamo reikalo esmę./ A. Barzdžiaus nuotr.

J. Basanavičiaus g. 118-ojo namo bendrijos pirmininkui Sergejui Šapekinui išdėsčius iš jo kaimyno gautą informaciją šis susijaudinęs pabrėžė, kad nė kiek nesistebi p. Nemunavičiaus skundais.

„Oi, šitas žmogus (V. Nemunavičius aut. past.) jau daugybę metų ramybės neduoda ne tik man, bet ir savivaldybės darbuotojams, taip pat ir rajono žiniasklaidai – esame spaudoje trumpam žybtelėję prieš keletą metų. Tai toks žmogus, kuriam viskas, ką aš darau, negerai. Yra mūsų name tokia amžinai bendrijos veikla nepatenkintų trijulė su p. Nemunavičiumi priešakyje. Mes juos juokaudami trimis muškietininkais vadiname. Jei aš būčiau toks prastas bendrijos pirmininkas, manau, žmonės mano paslaugų jau seniai būtų atsisakę. Šiais metais sausio mėnesį buvo surengti pirmininko rinkimai. Į šį postą kandidatavo trejetas namo gyventojų, tarp jų ir aš. Mūsų namo bendrijoje iš viso yra 48 nariai, minėtame susirinkime dalyvavo 33. Balsavimo rezultatai buvo tokie: už mano kandidatūrą balsavo 30, prieš 2 ir vienas susilaikė. Už kitą kandidatą nebalsavo nė vienas susirinkime dalyvavęs žmogus, trečią kandidatą matyti pirmininko pozicijoje panoro 2 nariai“, – iš savo pozicijos situaciją paaiškina bendrijos pirmininkas.

Nepagrįsta kritika

Reikia pažymėti, kad Daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitos paskirties pastatų savininkų įstatymas numato galimybę balsavimą vykdyti raštu, išskyrus renkant bendrijos valdymo organus bei keičiant jos įstatus. Tuo tarpu balsavimo raštu balsadėžės parametrai įstatyme nėra reglamentuoti.

[quote author=“S. Šapekinas“] Yra mūsų name tokia amžinai bendrijos veikla nepatenkintų trijulė su p. Nemunavičiumi priešakyje. Mes juos juokaudami trimis muškietininkais vadiname.[/quote]

„Iki šiol visada balsavimo raštu biuletenius namo gyventojai turėdavo sumesti į mano asmeninę pašto dėžute, kitoje laiptinėje taip pat būdavo viena iš gyventojų pašto dėžučių atitinkamai pažymėta. Šiemet inicijavome namo renovacijos procesą, kurį administruoja bendrovė „Kėdainių butai“, tad ši įmonė mums ir suteikė naują balsadėžę. Tai net nežinau, ar čia bereikia ką daugiau ir komentuoti. O apie priekaištus dėl namo techninės priežiūros įkainių galiu pasakyti tik tiek, kad visada ieškau pigesnio varianto, todėl ir buvo pasirinkta ta įmonė, kuri buvo pasirinkta. O renovacijos įkainiai taip pat yra tokie, kokie yra. Lyginti juos su kitais namais netikslinga, nes kiekvieno namo bendruomenė savo nuožiūra renkasi, kas ir kokiomis medžiagomis bus padaryta, taip pat ir namas namui nelygu – skirtingi darbai, plotai ir pan.

Kiekvienas giliau nepasidomėjęs ir neįsigilinęs gali kritikuoti. Jau ne kartą patariau p. Nemunavičiui surasti pigiau, tuomet apsvarstytume ir, jei būtų verta, pasirinktume jo siūlomą variantą“, – sako S. Šapekinas.J. Basanavičiaus g. 118-ojo namo gyventojas Vidmantas Nemunavičius nepatenkintas namo bendrijos pirmininko veikla./ A. Barzdžiaus nuotr.

Pasidomėjus aprašomo namo bendrijos pirmininko oficialiais duomenimis Juridinių asmenų registre paaiškėjo, kad p. Nemunavičiui taip pat nėra ko jaudintis.

Civilinis kodeksas numato, kad juridinis asmuo privalo pateikti nustatytos formos prašymą įregistruoti tik tada, kai pasikeičia juridinio asmens valdymo organų duomenys. Tuo tarpu šiuo atveju pirmininkas buvo perrinktas, t. y. jis nesikeitė ir buvo perrinktas naujai 3 metų laikotarpio kadencijai. Tad p. Šapekinas yra oficialiai registruotas minėto namo bendrijos pirmininku.

Minėto daugiabučio bendrija tikrai nėra vienintelė rajone, susidurianti su vidaus nesutarimais. Kėdainių r. savivaldybės atstovai patvirtino, kad jos administracija vos ne kiekvieną darbo dieną sulaukia gyventojų pranešimų ir skundų dėl daugiabučių gyvenamųjų namų savininkų bendrijų veiklos.

Nors čia aprašytu atveju bendrijos veikla vis dėlto tenkina absoliučiai didžiąją dalį jos narių, tačiau esant pagrįstiems ir teisėtiems narių skundams gyventojai nėra situacijos įkaitai, jie visada gali teisybės ieškoti valdžios institucijose. Gavusi daugiabučių namų savininkų bendrijos skundą savivaldybė turi teisę imtis atitinkamų priemonių – sudaryti ginčo nagrinėjimo komisiją arba juos spręsti įstatymų numatyta tvarka.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video