Neatsakingas rūkalius į ligoninę prišaukė gelbėtojus

 Neatsakingas rūkalius į ligoninę prišaukė gelbėtojus

Vėlų pirmadienio vakarą į Kėdainių ligoninę skubėjo ugniagesiai gelbėtojai, mat jiems buvo pranešta, kad pastate suveikė priešgaisrinė signalizacija./ Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Vėlų pirmadienio vakarą į Kėdainių ligoninę skubėjo ugniagesiai gelbėtojai, mat jiems buvo pranešta, kad pastate suveikė priešgaisrinė signalizacija. Į incidentą padidintos rizikos objekte buvo reaguota nedelsiant, tačiau laimei, jokio realaus pavojaus nei pacientams, nei personalui nebuvo. Greičiausiai signalizacija įsijungė dėl pastato viduje užsirūkiusio neatsakingo paciento.

Pranešė BPC

Bendrasis pagalbos centras 21 val. 43 min. sulaukė pranešimo, kad Kėdainių ligoninės Terapiniame skyriuje veikia priešgaisrinė signalizacija, tačiau pranešėjas teigė, kad nei ugnies, nei dūmų nematyti ir nejusti. 

Visgi, tai yra padidintos rizikos objektas, tad tarnybos reagavo nedelsiant – atskubėję gelbėtojai atliko žvalgybą, buvo nustatyta, kad priešgaisrinė signalizacija buvo suveikusi 1 ir 4 aukštuose, tačiau įstaigos elektrikas sistemą dar iki atvykstant ugniagesiams išjungė.

Ugniagesiai išžvalgė pastatą, jame nei dūmų, nei liepsnos nebuvo. Buvo konstatuota, kad pavojus niekam nekilo, pastate buvusių darbuotojų ir pacientų evakuoti nereikėjo.

Į incidentą padidintos rizikos objekte buvo reaguota nedelsiant, tačiau laimei jokio realaus pavojaus nei pacientams, nei personalui nebuvo.

Aut. past

Kaltas rūkalius?

Gelbėtojai įtarė, kad priešgaisrinė signalizacija suveikė dėl gedimo, tačiau įstaigos personalas bei vadovybė mano, kad dėl incidento greičiausiai bus kaltas koks nors pacientas – neatsakingas rūkalius, kuris vėlų vakarą užsimanė parūkyti, o nuo kylančių dūmų pastato viduje ir suveikė priešgaisrinė signalizacija. 

Kėdainių ligoninės direktorė Edita Vaškevičienė priminė, kad tiek Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro, tiek Kėdainių rajono savivaldybės nustatytose taisyklėse aiškiai pabrėžiama, kad gydymo įstaigų viduje ir teritorijoje rūkyti yra draudžiama. Apie tai ligoninė informuoja specialiais informaciniais ženklais.

Prieš dvejus metus 

Beje, prieš dvejus metus, taip pat vasarą, Kėdainių ligoninėje dėl rūkaliaus kilo kur kas rimtesnis incidentas. Tuomet pavakarę į Kėdainių ligoninę skubėjo gausios ugniagesių gelbėtojų pajėgos, mat buvo gautas pranešimas, kad ligoninės ketvirtajame aukšte, palatoje, kilo gaisras, suveikė priešgaisrinė signalizacija. 

Tuomet į įvykio vietą atskubėjus gelbėtojams paaiškėjo, kad palatoje užsidegė lova. Joje gulėjusį asmenį medikai nedelsiant išgabeno į traumatologijos skyrių. Ugniagesiai išmetė pro langą apdegusius lovą, čiužinį, antklodę, kitus daiktus. 

Gaisro metu stipriai aprūko palata. Joje gulėjęs asmuo patyrė nudegimus ir prisikvėpavo dūmų. Gaisras neišplito profesionaliai sureagavusio ligoninės personalo ir operatyviai atskubėjusių gelbėtojų dėka. 

Kaltas rūkymas

Tuometis Kėdainių ligoninės direktorius Stasys Skauminas konstatavo, jog dėl gaisro ligoninėje buvo kaltas neatsargus paciento rūkymas. Vyresnio amžiaus pacientas užsirūkė palatoje. Nuo nuorūkos ir kilo gaisras.
Kėdainių ligoninė primena, kad palatose rūkyti draudžiama, tai nuolat primenama tiek pacientams, tiek jų artimiesiems. Rūkyti yra draudžiama visoje ligoninės teritorijoje. 

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video