Neabejingą kėdainietį sukrėtė pamatytas vaizdas: kaip žmogui padėti?

 Neabejingą kėdainietį sukrėtė pamatytas vaizdas: kaip žmogui padėti?

„Rinkos aikštės“ nuotr.

Kėdainiečiai skambina pavojaus varpais – mieste dažnai pastebimas jaunas vyras, kuris miega viešose vietose bei sako neturintis, kur gyventi. Kraštiečiai bandė ištiesti pagalbos ranką galimai be namų likusiam asmeniui. Žmonės kreipėsi į „Rinkos aikštę“ prašydami paviešinti situaciją bei informuoti apie pagalbos būdus į panašią situaciją patekusiems asmenims.

Negalėjo praeiti

Į „Rinkos aikštės“ žurnalistą kreipėsi kėdainietis Donatas, kuris Kėdainių miesto centre, viename iš prekybos centrų, pamatė ant laiptų gulintį jauną vyrą.

„Pamaniau, kad jam bloga, žmonės praeina, kaip pro daiktą. Aš negalėjau taip praeiti. Sustojau, pajudinau jį. Jis miegojo.

Jaunas, gal dvidešimties metų, vyras pasakojo, kad neteko nuomojamo būsto ir jau visą žiemą gyvena daugiabučių laiptinėse.

Nemanau, kad šiais laikais yra normalu glaustis prekybos centruose, laiptinėse.

Negi mes negalime padėti žmogui?

Nesvarbu, kokia ten jo situacija, bet jam yra bėda.

Aš tiesiog negalėjau praeiti ir norėčiau, kad tam žmogui būtų suteikta pagalba ar bent jis būtų informuotas apie pagalbos būdus“, – dėstė nuotrauką atsiuntęs Kėdainių miesto gyventojas.

Į „Rinkos aikštės“ žurnalistą kreipėsi kėdainietis Donatas, kuris Kėdainių miesto centre, viename iš prekybos centrų, pamatė ant laiptų gulintį jauną vyrą./Skaitytojo Donato nuotr.

Galime padėti

Kėdainiečiai šiam vyrui suteikė visą reikalingą informaciją apie pagalbą asmenims Kėdainių mieste ir rajone.

Vyras galėtų laikinai prisiglausi ir Kėdainių bendruomenės socialinio centro padalinyje Šėtos gatvėje. Čia jam būtų suteikta nakvynė, kitos paslaugos.

Kėdainių rajono savivaldybė informuoja, kad jeigu savo aplinkoje pastebėjote sušalusį žmogų, kuris neturi namų ar yra sutrikusi jo sveikatos būklė, geriausia kreiptis į Kėdainių bendruomenės socialinį centrą telefonu 8 655 64 322, nepamirštant nurodyti, kur pastebėjote asmenį.

Centro specialistai iš karto nuvyks į nurodytą vietą.

Kiekvienas žmogus savo gyvenime yra patyręs dvasinių, socialinių sunkumų, kuriuos vienam įveikti – sudėtinga.

Pastebėję skaudžių išgyvenimų sukrėstą artimą, kaimyną ar kolegą, turime ištiesti pagalbos ranką. Svarbiausia – nelikti abejingiems.

Jeigu savo aplinkoje pastebėjote sušalusį žmogų, kuris neturi namų ar yra sutrikusi jo sveikatos būklė, geriausia kreiptis į Kėdainių bendruomenės socialinį centrą telefonu 8 655 64 322.

Aut. past.

Nebėra tarp gyvųjų

Praėjusių metų kovo mėnesį „Rinkos aikštė“ rašė apie Kėdainių mieste, po „Vaivorykštės“ tiltu, gyvenantį pusamžį vyrą.

Vyras pasakojo, kad neteko namų – butą atėmė už skolas.

Tuomet glaudėsi pas bičiulį, tačiau su juo susipyko ir jau ilgą laiką miega lauke.

Vyras pasakojo, kad daugiausia problemų jam kėlė šaltis – mat buvo dienų, kai šalo iki dešimt laipsnių žemiau nulio.

Jis teigė, kad po vienos šalčio nakties jam pradėjo labai mausti koją, todėl šlubavo.

Vyras pasakojo, kad maisto jam duodavo mieste, jis ir pats jo susirasdavęs.

Tiesa, jam buvo pasiūlyta pagalba ir prieglobstis, tačiau šis jos atsisakė, pareiškęs, kad į „valdiškus“ namus nelabai nori, nes ten reikia laikytis tvarkos.

Šio vyro gyvybė jau užgeso. Jis palaidotas Daškonių kaimo kapinėse.

1 Komentaras

  • O dėl ko anstoliai ateina pas tokius asocialus, kurie prageria paskutinius centus? Ir dar prašo iš močiučių, kad duotų pinigų, parduotuvių apsauga neišvaro tokių žmonių, kol nieko nepadaro. Seniūnijos socialiniai darbuotojai nesirūpina tokiais žmonėmis. Jau mieste yra du narkomanai kurie vaikšto po prekybos centrus, o socialiniai darbuotojai nesirūpina jais, o kai savivaldybės darbuotojai lankosi šiuose prekybos centruose, net neįdomu jiems.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video