Naujasis miesto gėlynas – už įspūdingą kainą

 Naujasis miesto gėlynas – už įspūdingą kainą

Užrašas „Kėdainiai“ Nevėžio pakrantėje jau žydi gėlėmis. Tiesa, dėl šio užrašo klausimų kyla ne tik gyventojams, bet ir krašto politikams, ir jokios gėlės į juos kol kas neatsako./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Nevėžio pakrantėje neseniai išdygęs naujas simbolis – miesto vardas – sukėlė tikrą diskusijų audrą. Kol dar buvo neapželdintas, jis liko nesuprastas daugelio, esą, tamsus, negražus, kažkam ir kapus priminė. Paaiškinus, kad ten visu šiltuoju sezonu žydės gėlės, kraštiečiams pasidarė ramiau. Tačiau išgirdus kompozicijos kainą, ramybės, tikėtina, gali ir nebelikti.

Tik kompozicija

Kaip paaiškėjo Kontrolės komiteto posėdyje, savivaldybė išleido beveik 10 tūkst. eurų tam, kad Nevėžio pakrantėje sužydėtų Kėdainių vardas.

Tiesa, ši kaina – tik už pačią metalinę kompoziciją.

„Mintis tokią kompoziciją įrengti kilo po to, kai jau buvo įvykęs Gėlynų įrengimo, apželdinimo ir priežiūros konkursas. Po jo liko lėšų, tai galvojame, kur jas panaudoti“, – aiškino administracijos direktorius Arūnas Kacevičius.

Pasak jo, mintį ir idėjos vizualizaciją pateikė savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyrius.

Kėdainių miesto seniūnas Algirdas Krivičius: „Norint uždengti tą negražų vaizdą nuo Kauno
gatvės pusės, galima dekoratyviniais krūmais apsodinti, ir nesimatys nei stovo, nei rėmo“./Algimanto Barzdžiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Ir dar investuos

Kontrolės komiteto narė Adelė Štelmokienė, kompoziciją pavadinusi „ragožiu“ suabejojo, kaip jis atrodys, kai atšals.

„Yra minčių apšviesti patį užrašą, įrėminti lemputėmis, uždengti kažkokia plokšte. Na, orientuotasi buvo, kad vaizdas būtų geras iš senamiesčio pusės“, – kalbėjo A. Kacevičius.

Kaip paaiškėjo Kontrolės komiteto posėdyje, savivaldybė išleido beveik 10 tūkst. eurų tam, kad Nevėžio pakrantėje sužydėtų Kėdainių vardas. 

Aut. past.

Jį papildė ir miesto seniūnas Algirdas Krivičius, kuris sakė, kad nelabai dailų užrašo vaizdą nuo Kauno gatvės galima būtų uždengti kitais augalais.

„Norint uždengti tą negražų vaizdą nuo Kauno gatvės pusės, galima dekoratyviniais krūmais apsodinti, ir nesimatys nei stovo, nei rėmo“, – sakė seniūnas.

Neišbaigtas?

„Man labiau užkliuvo pasakymas, kad parengtas gėlyno projektas, 10 tūkst. eurų sumokėta, tai labai didelė suma, bet be gėlių, tik kompozicija. Tai kokia čia kompozicija, jei ji neišbaigta? – teiravosi ir valdančiosios frakcijos lyderė Nijolė Naujokienė. – Kalbos tokios, kad „galima pasodinti, galima apšviesti“.

O kaip numatyta projekte? Projektas tai turi būti baigtinis, turi būti konkretūs darbai, konkreti darbų sąmata. Jei to nėra, kas patikrins vėliau, ar viskas ten gerai padaryta?

Jau dabar problemos formuojasi, ar taip ir toliau tęsis?“

Nijolė Naujokienė: „Projektas tai turi būti baigtinis, turi būti konkretūs darbai, konkreti darbų sąmata. Jei to nėra, kas patikrins vėliau, ar viskas ten gerai padaryta?“/Giedrės Minelgaitės-Dautorės/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Administracijos direktorius A. Kacevičius teisinosi, kad projektas apskritai nebuvo atliktas – tiesiog miesto architektai suplanavo, kaip turėtų atrodyti miesto vardo užrašas iš gėlių.

Už 10 tūkst. eurų buvo atliktas, galima sakyti, labai didelio metalinio vazono pirkimas, o gėlės, sodinamos į jį, kainuos atskirai.

Kaip aiškino savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėja Ieva Lukošienė, tie beveik 10 tūkst. eurų, kurie buvo sumokėti už kompoziciją, atkeliavo iš pernykščio biudžeto.

„Pirkimas buvo atliktas iš Aplinkos apsaugos rėmimo programos lėšų, kurios pernai buvo skirtos Kėdainių miesto seniūnijai sodinti medeliams ir želdiniams. Tos lėšos nebuvo panaudotos ir buvo perkeltos į šiuos metus, ir nuspręsta jas panaudoti būtent šitaip“, – sakė skyriaus vedėja.

„Kėdainiai“

1. Pagal tūrinės kompozicijos „Kėdainiai“ įrengimo darbų sutarties techninę specifikaciją tūrinės kompozicijos gylis yra apie 40 cm, aukštis – apie 2 m, kompozicijos ilgis – apie 20 m.
2. Pasodintos našlaitės kartu su žemėmis ir trąšomis papildomai kainavo apie 1,5 tūkst. eurų. 
3. Po našlaičių birželio mėnesį bus sodinamos kitos gėlės.
4. Papildomas kompozicijoje esančių gėlių laistymas yra numatytas.

23 Komentarai

 • gatvių žmoniškai nesugeba nušluoti, o čia tokius pinigus kiša

 • Tai pasidomekit pirma kiek kainuoja metalas ir suprasit kainas, bet kaip papludi toki suraite uz 700.tuks tai viskas gerai ir jis skesta pavasariais ir niekas nesimaudo jame, va cia jau protu nesuvokiamas projektas.

  • Kazkada pelednagius puošė kanalizacijos vamzdžiai nudazyti lietuvos veliavos spalvom.dabar pastatykit du ir nudazykit ukrainos spalvom.

  • Seniau pliazo visiskai nebuvo toje vietoje, bet pastoviai maudanciuju pilna buvo. Dabar tereiktu kasmet minimaliai pravalyt pakranteje zoles, dumbla, smelio uzvest ir viskas butu liuks, taciau Tamulio tinginiams tai per sunku padaryt

 • Tamuli, tu atsakysi uz tai, kad Setoje siuo metu griaunamas zuvanciuju paminklas. Koks tu meras esi, jei leidi tokius dalykus? Slykstyne esi. Viska apie tave bus paviesinta, urode.

  • Viktorai, nesinervuok, Urdoma taves laukia senai, vaziuok ir nebegrizk.

 • Atleist Tamulį iš merų už Šėtos kapinių niekinimą! Kaip jis Dievo nebijo? Dsr sekmadienį bažnyčioj stovėjo, nabagas

 • Nu ir merą turim – bekiaušį.

  • Ar tu tikrinai, maita?

 • 1. Ar tose raidėse yra drenažinės skylės vandeniui išbėgti?
  2. Ar tokiu kampu esančiuose vazonuose per liūtį neišplaus tų žemių su visomis gėlėmis?
  3. Ko trūksta, kad nerūdijančio metalo raidžių surūdiję laikikliai nebūtų surūdiję? Krūmų?
  4. Kam reikėjo įrėminti stačiau tuos brangius vazonus, kai pats šlaitas buvo tinkamas iš gėlių formuoti užrašą žemėje, jei užrašas buvo taip jau reikalingas?
  5. Kas buvo gamintojas, gaminęs vieną raidę už 1000€? Ar buvo skelbiamas konkursas ar tik ”mažos vertės savo rato ir pažįstamų apklausos būdu” atrinktas gamintojas?
  6. Kokie balvonai mums išrinko tokį merą?

  • Mero Tamulio karjeros aukštuma- fermos direktorius 😀 o jūs norit iš jo menus išspausti, baikit jau !

  • Žinai, “Laimute”, tavo durnumui, negražumui, netikumui ribų nėra. Iš kur tokios kiaunės kaip tu atsiranda? Murzė tu. Išsimaudyk.

 • Mesti lauk visus sėdinčius „architektūros“ skyriuje. Jokios vizijos, jokios supratimo apie miesto grožį ir apželdinimą. ar reikia tokiam miestui su tokiu gražiu senamiesčiu dar grabo su gelėm. Pravažiuokite kitus LT miestus, pasižiūrėkite kokius gėlynus sodina iš daugiamečių gėlių. O čia tas pats per tapatį. Už tokius pinigus ne vieną miesto kampelį galima buvo apsodinti su daugiamečiais augalais. Ramybės skvero parkelis – gėda žiūrėti, augalai skursta. Vienas agurkus statė, kitas graba su gėlėm 🙂

 • Priejus buvau jau dabar kai kurios naslaites apdegusios .tai tik dar pavasaris o kas bus kai vasara ateis saule ten viska isdegins .Staciu kampu kas cia gali augti ir kaip jie ruosiasi ten laistyti staciai viskas .Geriau butu kur zmones vaiksto palei Nevezi pasodine geliu .ten isnyke tuscia .

  • Kėdainiete, eik laistyt nelojus ir nelandžiojus :/

 • Nuvaziuokit i Krakes pasižiūrėti, šiuolaikiški gelynai iš daugiamečių gėlių,investicijos keliems metams i prieki

 • kUR DINGO AGURKAI , meras ne Leninas atėjo laikinai ,šventos vietos išniekinimas labai didelė nuodėmė ,paminklų ir kapų niekinimas atsilieps ilgai .

  • Vladas komunistėlis… Fu!

 • Jūs nueikit į Vytauto parką apžiūrėkit medelius naujai pasodintus arba prie kolegijos buvusios.

 • 10€ Paypal’u permetat ir su draugais padarau 72 Kartus geriau ir gražiau

  • Pelėdnagių stiliukas. Tikras kaimas. Tik brangus.

 • Kad nors gėlynas į gėlyną būtų panašus. Dabar parodija kažkokia.

 • Kokie kapai buvo išniekinti? Paminklai okupantams seniai turėjo būti nukelti. Lietuvoje sovietinių karių kapinės yra prižiūrėtos ir išpuoselėtos. Ruskiai pas save taip kapų gerai neprižiūri.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video