Naujametė „dovana“ senjorams – pensijos ūgtels perpus mažiau, nei žadėta

 Naujametė „dovana“ senjorams – pensijos ūgtels perpus mažiau, nei žadėta

Šalies premjeras Saulius Skvernelis sako, kad pensijos nuo kitų metų sausio didės vidutiniškai 20 eurų. Jos 2017-aisiais nebus didinamos 40 eurų, kaip „valstiečiai“ žadėjo anksčiau, praneša BNS.

Vyriausybė trečiadienį patvirtino kitų metų „Sodros“ biudžetą – jame vidutinę senatvės pensiją nuo kitų metų pradžios planuojama didinti apie 20 eurų. Tam per metus reikės apie 167,4 mln. eurų.

„Nuo sausio 1 dienos pensijos didės vidutiniškai 20 eurų. Mes pasirinkome modelį, kad galėtume didinti dabar, o ne laukti pusę metų.

Turime įgyvendinti sistemą, kur pensijos indeksavimas susijęs su objektyviais trejų metų rodikliais. Jeigu bus ekonomikos augimas, tai bus ir pensijų kilimas, jei nebus augimo, tai nebus ir pensijų kilimo. Dabar pradeda veikti sudėtinga indeksavimo sistema“, – teigė S.Skvernelis.

Prognozuojamos „Sodros“ pajamos kitąmet turėtų siekti 3,739 mlrd. eurų – 9 proc. (309,7 mln. eurų) daugiau nei laukiama šiemet, o išlaidos – 3,708 mlrd. eurų, arba 6,2 proc. (217,8 mln. eurų) daugiau. Po dešimties metų pertraukos fondo biudžetas turėtų būti perteklinis – planuojama, kad jo pajamos viršys išlaidas 31,546 mln. eurų. Palyginti su ankstesniu „Sodros“ biudžeto projektu, pajamų prognozė išliko beveik tokia pati (jos didėja 961,4 tūkst. eurų), o išlaidos didėja 32,016 mln. eurų, arba 0,9 proc. Planuojamas „Sodros“ biudžeto perteklius sumažintas 31,055 mln. eurų, arba 49,6 procento.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video