Nauja tinklalaidė padės rasti atsakymus

 Nauja tinklalaidė padės rasti atsakymus

Tinklalaidės kūrybinė grupė „Gyvosios bibliotekos“ savanoriai: Alvita Butmanaitė, Ieva Gaučaitė, Özgür Deniz Kaya,Andrius Klajūnas, Ugnė Mikalajūnaitė, Henrikas Ražanas.

Jonė PAUKŠTYTĖ

Aktyvi „Gyvosios bibliotekos“ savanorė kėdainietė Alvita Butmanaitė, subūrė 5 žmonių komandą, kad pristatytų naują socialinį projektą – tinklalaidę „Ieškau atsakymų“. Ši tinklalaidė unikali tuo, kad jos kūrėjų komanda tikrai žino, apie ką reikia kalbėti ir kokius mūsų visuomenėje įsigalėjusius mitus būtina griauti.

Prie komandos taip pat prisijungusi Ieva Gaučiatė, kraštietė iš Krakių, gali tai patvirtinti, nes pati turi judėjimo negalią, todėl puikiai supranta su kokiomis problemomis susiduria ir ką išgyvena žmonės su matomomis negaliomis.

Projektą sukūrė savanoriai

„Gyvoji biblioteka“ yra vieta, kuri suburia skirtingų nuomonių, išvaizdų, išgyvenimų turinčius žmones. Ne veltui ji pasivadino biblioteka, kuri kvėpuoja – čia lauk pačių įdomiausių pokalbių, todėl labai natūraliai kilo idėja suburti mūsų savanorius naujam projektui – tinklalaidei“, – apie savo sumanymą suburti kūrybinę grupę pasakoja jos sumanytoja ir „Gyvosios bibliotekos“ savanorių koordinatorė A. Butmanaitė.

Naujoji tinklalaidė kviečia plačiąją visuomenę pažvelgti į įvairias socialines problemas, su kuriomis susiduriama mūsų šalyje.

Organų donorystė

Projektas startavo pakviesdamas pokalbiui pirmosios tinklalaidės apie organų donorystę autorius Karoliną Dačkutę ir Aistį Žekevičių bei „Gyvastis“ vadovę Aušrą Degutytę.

Pirmajame epizode Aušra kartu su Karolina ir Aisčiu papasakoja, kaip transplantacija pakeičia žmogaus gyvenimą, atskleidžia organų donorystės prasmę, tuo skatina pokalbiui savo šeimoje dėl apsisprendimo tapti donoru.

„Klausimai, neduodantys ramybės, gali būti atsakyti išklausius pirmojo „Gyvosios bibliotekos“  epizodo būtent apie organų donorystę“, – sako asociacijos „Gyvastis“ vadovė A. Degutytė.

Fizinė negalia

Antrasis „Ieškau atsakymų“ epizodas skirtas fizinei negaliai.

Epizodas unikalus tuo, kad jo vedėja Aistė Bužinskaitė pati naudojasi neįgaliojo vėžimėliu, tačiau epizodo svečias Martynas vis tik kviečia nesureikšminti šio fakto ir ragina „Ieškau atsakymų“ tinklalaidėje garsiai kalbama įvairiomis temomis, kuriomis dažnai nėra patogu kalbėti. Kalbama apie tai, ko kiti nedrįsta išsakyti.

Tinklalaidės kūrėjai kartu su epizodų svečiais stengsis „nukabinti“ egzistuojančias etiketes nuo socialinę atskirtį patiriančių grupių ir plačiau papasakos tai, kas iš esmės yra kiekvieno mūsų istorija, kadangi gyvenimas kartais įdomiau nei filmas.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video