Namai Kėdainiuose – patogus gyvenimas Lietuvos širdyje

 Namai Kėdainiuose – patogus gyvenimas Lietuvos širdyje

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Ar jums Kėdainiai asocijuojasi su agurkų šventėmis ir ledais? Iš tiesų, tai yra turtingos istorijos kraštas, geriausiai žinomas dėl savo ypatingos geografinės padėties. Vos už 5 kilometrų nuo Kėdainių esantis Ruoščių kaimas yra oficialus Lietuvos geografinis centras, o patys Kėdainiai išsidėstę praktiškai Panevėžio ir Kauno pusiaukelėje, todėl tai yra svajonių lokacija daug keliaujantiems po Lietuvą. Nesvarbu ar patenkate į šį sąrašą, ar tiesiog pavargote nuo didmiesčio šurmulio ir augančių kainų, namai Kėdainiuose gali tapti jūsų pabėgimo planu su visomis garantijomis.

Kuo patrauklus gyvenimas Kėdainiuose?

Kėdainiai yra svarbus Lietuvos maisto ir chemijos pramonės centras. Čia įsikūrusi stambi mineralinių trąšų gamintoja „Lifosa“, taip pat garsios odos, medienos, metalo apdirbimo bendrovės. Kaip 30-ies kvadratinių kilometrų ploto miestui, Kėdainiai gali pasigirti išties įspūdingu Lietuvos mastu žinomų įmonių sąrašu: be anksčiau išvardytų, čia įsikūrę dar ir „Kėdainių grūdai“, „Kėdainių konservai“, „Kėdainių duona“, „Nordic sugar“ cukraus perdirbimo bei „DADU“ ledų gamyklos.

Netoliese įsikūrusi Krekenavos agrofirma bei Kėdainių LEZ, tad visiškai nenuostabu, kad užimtumo lygis šiame mieste retai krenta iki šalies vidurkio, o tai lemia, kad ir nekilnojamo turto rinka, išskirtinai ir namai, Kėdainiuose yra aktualūs aplinkinių miestų gyventojams ieškantiems naujų darbo perspektyvų.

Miestas yra patrauklus ne tik savo galimybėmis, bet ir ypatinga aplinka. Kėdainių senamiestis, suformuotas pagal aukščiausius XVII amžiaus Europos standartus valdant Radviloms, paskelbtas ypatingos reikšmės urbanistikos paminklu. Čia gausu ir žydų kultūros palikimo, mat dar prieš porą šimtmečių jie sudarė daugiau nei pusę miesto gyventojų ir būtent žydų daržininkų dėka Kėdainiai pagarsėjo kaip agurkų kraštas. Be senamiesčio, vaizdingų vietų pasivaikščiojimams gausu palei Nevėžio krantus arba miesto šiaurėje esančiuose Babėnuose, kur randasi pagrindinė miesto rekreacine zona vadinamas Babėnų karjeras.

Perkamiausi namai Kėdainiuose – kur ieškoti ir ko tikėtis

Kėdainiai įprastai skirstomi į tris pagrindines miesto dalis ir dar kelis smulkesnius mikrorajonus, tačiau ne visi jie aktualūs namų įsigijimui arba statybai. Pavyzdžiui, pietryčiuose esančiame Zabieliškyje, daugiausiai susitelkusios gamybos įmonės, sandėliai ir kiti logistiniai taškai, tad gyvenamųjų namų statyba čia vangi. Patį Zabieliškį gyventojai dažniau vadina tiesiog Pramonės rajonu, į kurį atvykstama pažiūrėti garsiųjų fosfogipso kalnų arba „Kėdainių Alpių“. 

Besidairantys privačių namų Kėdainiuose, dažniausiai paieškas pradeda Babėnuose, kurie tradiciškai dalinami į dvi dalis, skiriamas vietinių itin mėgstamo šilo. Ši vaizdinga vietovė traukia vertinančius gamtos apsuptį, todėl joje bene aktyviausiai vyksta naujų namų statyba. Kaimynystėje esančioje Justinavoje, įsikūrusioje Nevėžio slėnyje, driekiasi kolektyviniai sodai. Šis rajonas ne taip seniai prijungtas prie Kėdainių, pastarąjį dešimtmetį išgyvena savo transformaciją, kuomet gyventojai vis aktyviau savo vasarnamius perstato į gyvenamuosius namus.

Populiari namų statyba ir vakarinėje miesto dalyje Jonušavoje, dėmesio vertų pasiūlymų galima atrasti ir Vilainiuose. Dauguma miesto dalių formavosi po truputį prijungiant aplinkinius kaimus, todėl tiek sklypų, tiek įrengtų namų Kėdainiuose pasirinkimas yra išties nemažas.

Kaip sutaupyti perkant namus Kėdainiuose?

Nedidelis miestas siūlo daug privalumų – jame ne tik išvengsite didmiesčio šurmulio, skubos ir kamščių, bet ir kylančių kainų. Namai Kėdainiuose jums gali kainuoti net kelis kartus mažiau lyginant su didžiaisiais Lietuvos miestais, ir ne tik dėl rinkos diktuojamų kainų. Kaip žinia, nedideliame mieste žymiai didesnis pasirinkimas be tarpininkų parduodamų namų, o taip sumažėja galimybė  permokėti.

Tiesa, perkant nekilnojamąjį turtą tiesiai iš savininko turėsite progą ir pasiderėti, ir gauti informaciją apie objektą tiesiai iš pirmų lūpų, kas visuomet padeda pasiekti geresnį sandorį. Nors, dėl šios galimybės gali tekti investuoti daugiau laiko, tačiau svajonių namai verti kiekvienos jūsų minutės.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video