Nakvynės namai – pilni

 Nakvynės namai – pilni

Nakvynės namuose laisvų vietų bent kol kas nėra./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Eglė KUKTIENĖ             

Už lango jau spaudžia šaltukas ir galime džiaugtis sniegu. Tiesa, džiaugtis bepigu tiems, kurie žino bet kada galintys grįžti į šiltus namus. Šėtos gatvėje įsikūrusiuose nakvynės namuose visos vietos šiuo metu užimtos.

Pilni

Kaip sakė Kėdainių bendruomenės socialinio centro vadovė Rūta Kaupienė, nors vienas namų neturintis asmuo iš nakvynės namų pareiškė išeisiantis, visgi veikiausiai netrukus grįš, tad laisvų vietų juose šiuo metu kaip ir nėra.

„Šiandien tikrai žinau, kad nėra vietų. Kambariuose po keturis gyvena, iš viso yra 32 vietos.

Vyksta jiems bendri renginiai, visi kartu valgo, gauna socialines paslaugas, juos palydi socialiniai darbuotojai iki parduotuvių apsipirkti, iki gydymo įstaigų, jei reikia.

Mūsų nakvynės namų gyventojai sensta“,– sakė R. Kaupienė ir pridūrė, kad beveik visi gyventojai labai džiaugiasi galimybe gyventi šiltai ir jaukiai bei gauti jiems reikalingos pagalbos.

Žinoma, išskyrus tą vieną, kuris pasipiktino, kad namuose nėra gaspadinės, kuri keptų jam blynus.

Ir kitur

Tiesa, centras teikia ir laikino apgyvendinimo paslaugą, kur kambariuose yra 6 miegamos vietos, taip pat tualetai.

Laikinai pabūti, kol išsiblaivys, asocialūs asmenys gali tiesiog ten pat esančioje salėje, mat į pačius nakvynės namus neblaivūs žmonės nėra įleidžiami.

„Laikino apnakvindinimo paslaugai priimame visą parą visokius žmones. Į nakvynės namus girtų, neblaivių nepriimame.

O čia, salėje, leidžiame pernakvoti visiems, net ir neblaiviems. Blaivyklos Kėdainiuose juk neturime, greitoji jų neima, policija radusi veža pas mus. Salėje jie čia išsimiega, išsiblaivo ir traukia savais keliais“, – sakė centro vadovė.

1 Komentaras

  • Čia ne nakvynės namai o senelių prieglauda, ištisus metus tie patys gyvena.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video