„Žalioji olimpiada“ vėl kviečia priimti aplinkosauginį iššūkį

Asociatyvi BNS Martyno Vizbaro nuotr.
Praėję metai parodė, kaip greitai mums įprasta situacija gali apsiversti aukštyn kojomis. Ir jei kovos su pandemija būdą jau daugiau mažiau radome, tai visa eilė aplinkosauginių, darnaus vystymosi, taršos problemų vis dar reikalauja pasukti galvą. Todėl jau penktus metus pakuočių tvarkymo organizacija „Žaliasis taškas“ ir aplinkosauginė iniciatyva „Kita forma“ vyresnių klasių moksleivius kviečia į „Žaliąją olimpiadą“.
Moksleiviai skatinami patys domėtis aplink egzistuojančiomis problemomis, siūlyti įvairių aplinkosaugos problemų sprendimo būdus, įsitraukti į pokyčius ir jais užkrėsti visą mokyklos bendruomenę.
Konkursu siekiama ugdyti 8-11 klasių moksleivių ekologinį sąmoningumą ir vertybines nuostatas, daugiausia dėmesio skiriant darnaus vystymosi, žiedinės ekonomikos, atsakingo vartojimo, atliekų tvarkymo (ir svarbiausia – perdirbimo!) temoms.
Žaidimas tradiciškai suskirstytas į tris etapus. Kol kas klasės, vykdančios aplinkosaugines veiklas ir susidomėjusios šia tema kviečiamos registruotis iki balandžio 1 dienos.
Pirmajame etape komandos gaus praktinę užduotį, kurią turės įgyvendinti per mėnesį. Geriausius pasiūlymus problemai spręsti pateikusios komandos pateks į žaidimo pusfinalį.
Praėjusiais metais itin didelio moksleivių aktyvumo sulaukė „Žaliosios olimpiados“ vasaros užduotis: kartu su Valstybine saugomų teritorijų tarnyba surengta akcija „Misija: švari vasara“.
Užduotis skatino moksleivius bei visus saugomų teritorijų lankytojus iš gražiausių gamtos kampelių išsinešti daugiau šiukšlių, nei atsinėšė. Šiemet vasaros užduotis kartojama ir ji suteiks galimybę iškovoti bilietą į pusfinalį.
„Žaliosios olimpiados“ pusfinaliai turėtų vykti spalio antroje pusėje, o finalas – lapkričio antroje pusėje. Jame dalyvaus geriausiai pasirodžiusios komandos, moksleivių lauks pakuočių tvarkymo organizacijos „Žaliasis taškas“ įsteigti vertingi prizai.
„Žaliosios olimpiados odisėjos“ finale I-ąją vietą iškovojusi komanda laimės kelionę, II-os ir III-ios vietų nugalėtojai – kitus aplinkosauginį pažinimą tęsti skatinančius prizus.
Susidomėjusieji kviečiami registruotis ir sekti „Žaliosios olimpiados odisėjos“ paskyras socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „Instagram“.