Mokinių rudens atostogos ilgės dviem dienomis (PAPILDYTA)

 Mokinių rudens atostogos ilgės dviem dienomis (PAPILDYTA)

BNS Josvydo Elinsko nuotr.

BNS ir rinkosaikste.lt inf.

Prie mokinių rudens atostogų prisidės dvi dienos, trečiadienį pranešė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė. Rudens atostogos turėtų prasidėti lapkričio 3-iąją ir moksleiviai vietoj artimiausio pirmadienio į mokyklas grįš trečiadienį, lapkričio 10 dieną. Vyriausybė kitą savaitę taip pat spręs ir dėl neformalaus vaikų švietimo.

„Pasitarę su sveikatos specialistais, mes siūlome pratęsti mokinių atostogas dviem dienoms. Kodėl dviem dienomis – todėl, kad artėja Visų šventųjų diena, Vėlinės, paprastai tomis dienomis būna daug judėjimo, šeimos suvažiuoja, kaip tik po švenčių septynios dienos, kuomet yra inkubacinis COVID-19 laikotarpis. Mes nusprendėme, kad tuo metu vaikams geriau pabūti namuose, pratęsti atostogas, ir ateiti į mokyklą po trumpo atokvėpio, galimai išvengus viruso užkrato“, – sakė ministrė J. Šiugždinienė.

Besitestuojantiems vaikams prieš atostogas planuojama išdalinti antigeno testus, kad jie prieš grįždami į mokyklą galėtų pasitikrinti, ar neužsikrėtė koronavirusu.

„Planuojame prieš išeinant į atostogas išdalinti greitųjų antigenų testus, kad namuose būtų galima tęsti testavimąsi ir grįžtant taip pat rekomenduosime testuotis“, – kalbėjo J. Šiugždinienė.

Pasak ministrės, planų atostogas pratęsti visa savaite atsisakyta, kadangi vaikų grįžimas į mokyklas, kontaktinį ugdymą yra prioritetas.

Rudens atostogos turėtų prasidėti lapkričio 3-iąją ir moksleiviai vietoj artimiausio pirmadienio į mokyklas grįš trečiadienį, lapkričio 10 dieną.

Aut. past.

„Kontaktinis ugdymas yra svarbiausia, vaikų emocinė sveikata yra svarbiausia. Kelia nerimą situacija ligoninėse, bet esame nusprendę, kad sudarysime visa galimybes, kad vaikai galėtų mokytis klasėse. Septynių dienų atokvėpis po švenčių, iš viso dviem dienomis pratęsiamos atostogos tikrai nebūtų didelis praradimas ugdymui, tai tikrai būtų optimaliausias sprendimas šiuo metu“, – pažymėjo J. Šiugždinienė.

Kitą savaitę ministerija svarstys ir neformalaus vaikų švietimo klausimą.

„Nuo lapkričio iki 12 dienos būreliai vyktų nuotoliniu būdu. Jei to nepavyktų užtikrinti, neformaliojo ugdymo veiklos būtų stabdomos“, – sakė ministrė.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija anksčiau patvirtino, kad dėl epidemiologinės situacijos mokyklose svarstoma pratęsti mokinių atostogas.

Moksleivių rudens atostogos bendra tvarka prasidėtų lapkričio 3-iąją ir trukti iki lapkričio 5-osios, o lapkričio 8-ąją būtų reikėję grįžti į mokyklas..

Statistikos departamento duomenimis, ugdymo įstaigose yra beveik 600 aktyvių koronaviruso protrūkių, tai daugiau nei pusė visų protrūkių šalyje.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kancleris Julius Lukošius sako, jog didelis mokyklose nustatomų COVID-19 atvejų skaičius yra susijęs su didele testavimo apimtimi – reguliariai dėl COVID-19 patikrinama beveik pusė visų moksleivių.

Anot J. Lukošiaus, šiuo metu 99 proc. mokinių mokosi kontaktiniu būdu, vienas procentas yra izoliacijoje.

3 Komentarai

  • 2 dienos? Jums gal su galva negerai?

  • Damn, pasirodo per dvi dienas daug kas gali pasikeisti.

  • Ne mokinių atostogas reikia ilginti, o išguiti, išgyvendinti tą įprotį, tradiciją , kad būtent lapkričio 1-2 dienomis visiems urmu lėkti į kapines. Į kapines uždegti žvakutę galima bet kurią metų dieną. Mirusiems visiškai tas pats, kada uždegsit žvakutę- ar lapkričio 1, ar liepos 1, ar gegužės mėn. Ta tradicija tai- tik pasirodymas vieniems prieš kitus, kaip aš prižiūriu savo kapus, kokį paminklą pastačiau ir t.t. Nustokim vaidinti patys prieš save. Juo labiau, kad situacija tokia- pandemija, virusas mutuoja toliau, daugėja užsikrėtusių.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video