Mokestį pakels, bet ne visiems

 Mokestį pakels, bet ne visiems

Tarybos posėdyje siūlymas visiems ūkininkams, besinuomojantiems valstybinę žemę, mokestį didinti kone tris kartus, pritarimo nesulaukė. Mokestis buvo diferencijuotas, ir didės tik tiems, kurie nuomojasi daugiau, kaip 10 ha./ Juliaus Kalinsko asociatyvi nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Kėdainių rajono savivaldybės taryba nugesino tris kartus didėsiančio valstybinės žemės nuomos mokesčio gaisrą. Tarybai pateiktas siūlymas palankumo nesulaukė, tačiau apsvarsčius alternatyvius komitetuose pateiktus siūlymus, priimtas kiek nuosaikesnis sprendimas.

Tris kartus

Parengtame tarybos sprendimo projekte siūlyta žemės nuomos mokesčio tarifą padidinti žemės ūkio paskirties žemei ir nustatyti 2,5 proc. nuo vidutinės rinkos vertės. 

Šis tarifas nuo 2009 metų nesikeitė, 12 metų jis siekė 0,7 proc. 

Kaip „Rinkos aikštei“ komentavo savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, tokį mokesčio didinimą inicijavo ne savivaldybės administracija ar meras, o Kaimo reikalų komitetas.

„Šito mokesčio padidinimą inicijavo Kaimo reikalų komitetas. 

Iš jų iniciatyvos ir atsirado tas sprendimo projektas.

Pernai, kai svarstėme biudžetą, kelis sykius buvo minima, kad reikėtų didinti valstybinės žemės nuomos mokestį. Tačiau tuokart kalbos kalbomis ir liko.

Savivaldybės administracija tokio mokesčio tarifo nesiūlė“, – pabrėžė G. Muznikas.

Tiesa, pačiame Kaimo reikalų komitete šis siūlymas, nors ir karštai palaikytas jo pirmininko Algimanto Kižausko, pritarimo iš kitų komiteto narių nesulaukė.

Tarybos posėdyje, svarstant šį klausimą, A. Kižausko apskritai nebuvo. 

Svarstė siūlymus

Tuo tarpu rajono tarybos posėdyje buvo svarstyti alternatyvūs siūlymai: palikti 0,7 koeficientą visiems arba palikti 0,7 koeficientą ūkiams iki 3 ha ploto, o kitiems kelti iki 2,5 koeficiento. Dar vienas siūlymas, gautas dieną prieš posėdį, buvo palikti 0,7 dydžio koeficientą smulkiesiems ūkininkams iki 10 ha, o kitiems padidinti iki 2,5.  

Mero teigimu, šiuos siūlymus teikė atitinkamai verslo ir ūkio, švietimo ir kultūros komitetai bei Valstiečių ir žaliųjų frakcija. 

„Smulkūs ūkininkai, kurie nuomojasi 3 ar iki 10 hektarų žemės laiko ir pavienes karves, užsiima daržininkyste, sodininkyste.

Buvau susidaręs nuomonę, kad smulkiesiems ūkininkams, besinuomojantiems iki 3 ha palikti mažą mokestį, bet dabar manau, kad visgi iki 10 hektarų palikti 0,7 koeficientą, bet su sąlyga, kad ruoštųsi kitiems metams.

Keičiasi laikai, lai ruošiasi pokyčiams. 

Dalis tų pinigėlių vietinės reikšmės keliams galėtų būti paskirti. Siūlau kolegas pritarti, kad likusiems taikytume 2,5 tarifą, nebūtų jis per didelis, net toks kaip ir lengvatinis“, – sakė ūkininkas, tarybos narys Jonas Talmantas. 

Visgi 7 tarybos nariai balsavo už tai, kad mokestis nedidėtų, 1 balsavo už antrąjį siūlymą, o dauguma – 12 politikų – nubalsavo, kad mokestis nesikeis tiems, kas nuomojasi iki 10 hektarų valstybinės žemės, o likusiems padidės kone trigubai. 

2 Komentarai

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video