Mokesčiai už komunalines atliekas paskendę skolų liūne

 Mokesčiai už komunalines atliekas paskendę skolų liūne

Savivaldybė kol kas kruopščiai moka nuėjusios valdžios paliktą pusės milijono eurų skolą Kauno regiono atliekų tvarkymo centrui. Sumokėta kone pusė skolos./BNS nuotr.

KRAC‘ui savivaldybė grąžino jau beveik pusę skolos

Eglė KUKTIENĖ

Dar 2019-aisiais, visai netrukus po to, kai Kėdainių rajono savivaldybės vairas perėjo į naujų valdančiųjų rankas, išaiškėjo kukli buvusios valdžios „dovanėlė“ – pusės milijono eurų skola Kauno regiono atliekų tvarkymo centrui (RATC). Su ta „dovanėle“ tvarkomasi iki šiol – dabartiniai valdantieji stropiai kamšo buvusios valdžios paliktas skyles ir jau yra grąžinę beveik pusę skolos. Tiesa, grąžinti paveldėtas skolas būtų daug lengviau, jei savivaldybės nesmaugtų didžiulės gyventojų ir įmonių skolos, kurių bendra suma – išties įspūdinga.

Sudarytas grafikas

Kaip sakė Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius, nemaža skolos dalis jau sumokėta, o mokama ji pagal sudarytą grafiką.

„Mokame pinigus kiekvieną mėnesį, pagal sutartą ir patvirtintą skolų išmokėjimo grafiką.

Suaktyvinome skolų išieškojimą, tad taip kol kas pavyksta nenukrypti nuo mokėjimų grafiko, viskas vyksta taip, kaip sutarta ir planuota“, – sakė A. Kacevičius.

Kaip patikslino savivaldybės apskaitos skyriaus vyr. specialistė Alvyda Vaidotienė, šiemet kas mėnesį mokama po 32,3 tūkst. eurų, o kitąmet kas mėnesį išmokama skolos dalis bus mažesnė – mokėti reikės tik po 11,1 tūkst. eurų.

Šiuo metu Kėdainių rajono savivaldybės skola Kauno RATC’ui siekia 346,5 tūkst. eurų ir jau yra sumažėjusi 40,2 nuošimčiais, palyginus su tuo, kokią ją rado pasikeitusi valdžia.

A. Kacevičius sako, kad imta kaip reikiant spausti skolininkus. Vis dėlto buldozerio principu neinama – į kiekvieno skolininko situaciją žvelgiama lanksčiai, jei tik pastarasis sutinka bendradarbiauti./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Spaudžia skolininkus

Savivaldybės buhalterija neslepia – šiuo metu surenkamas mokestis už komunalinių atliekų tvarkymą nepadengia savivaldybės patiriamų išlaidų. O taip būti neturėtų.

Pristatydamas naują komunalinių mokesčių surinkimo tvarkos planą savivaldybės Bendrojo skyriaus vedėjas Egidijus Grigaitis pabrėžė, kad nauja tvarka leistų savivaldybei nebepatirti nuostolių, tačiau tai rajono tarybos neįtikino – mokesčio apskaičiavimo sistemos pakeitimai vis dar nepriimti, o savivaldybė ir toliau gyventojų šiukšles renka „į minusą“.

Tiesa, bent jau skolininkai savo senus mokesčius priverčiami susimokėti, ir taip kol kas užtikrinamas sklandus savivaldybės skolos išmokėjimą Kauno RATC’ui.

„Pirmiausiai skolas išieškome iš ilgalaikių skolininkų. Perduodame ir antstoliams, ir teismams didžiausius skolininkus, kurie nereaguoja į pakartotinius mūsų laiškus ir skambučius, – sako A. Kacevičius. Jis priduria, kad visgi į kiekvieną situaciją žvelgiama lanksčiai, ypač, jei skolininkas pasiruošęs bendradarbiauti. – Diskutuojame ir bendraujame su visais skolininkais, stengiamės įsigilinti į kiekvieną situaciją.

Esant dideliems įsiskolinimams, sunkesniam gyvenimo etapui, esame pasiruošę sudaryti patogius, lanksčius mokėjimo grafikus. Tikrai šiuo atveju neiname buldozerio principu ir bandome ieškoti abiem pusėms palankaus problemos sprendimo būdo“, – sakė administracijos vadovas.

„Bendra skola už komunalinių atliekų surinkimą siekia 1 milijoną 30 tūkst. eurų. Iš jų juridinių asmenų skola tėra 68 tūkst. eurų. Tuo tarpu fizinių asmenų – ūkininkų, asmenų, vykdančių veiklą pagal pažymą ar verslo liudijimą, – skola siekia  962 tūkstančius eurų. 

A. Vaidotienė

Milijonas

Jeigu savivaldybė Kauno RATC‘ui skolinga apie trečdalį milijono, tai gyventojai ir įmonės savivaldybei skolingi daugiau kaip milijoną eurų.

Kaip informavo A. Vaidotienė, skolos liūto dalis – iš fizinių asmenų.

„Bendra skola už komunalinių atliekų surinkimą siekia 1 milijoną 30 tūkst. eurų.

Iš jų juridinių asmenų skola tėra 68 tūkst. eurų. Tuo tarpu fizinių asmenų – ūkininkų, asmenų, vykdančių veiklą pagal pažymą ar verslo liudijimą, – skola siekia  962 tūkstančius eurų“, – informuoja specialistė.

Šiuo metu skola Kauno RATC’ui siekia 346,5 tūkst. eurų ir jau yra sumažėjusi 40,2 nuošimčiais, palyginus su tuo, kokią ją rado pasikeitusi valdžia.

Aut. past.

Šimtais

Šiuo metu į teismą už skolas yra paduoti 39 asmenys. Šiemet išieškojimo tarnybai UAB „Credibell Europe“ perduoti dar 557 skolininkai.

Per šiuos metus rinkliavos mokėtojai susidariusią skolą už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą sumažino 64,7 tūkst. eurų.

2 Komentarai

  • Kazko tai nei muge apie tai neraso, nei sroviu zurnaliste tyli.

  • Prie ko čia Jorūne, juk ne jin tas skolas padarè, o jos chenryte

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video