Mokė saugiai elgtis ir, prireikus, padėti kitam

 Mokė saugiai elgtis ir, prireikus, padėti kitam

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės mokė dalyvius atlikti pirminį gaivinimą./Organizatorių nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Vasara yra tas metas, kai daugybė žmonių laiką leidžia prie vandens telkinių. Tam, kad maudynės atneštų tik geras emocijas ir neprišauktų nelaimės, jėgas suvienijo Kėdainių ugniagesiai gelbėtojai ir visuomenės sveikatos specialistai, kurie visą mėnesį miesto ir rajono maudyklose vykdė akcijas, mokydami kaip saugiai elgtis vandenyje ir prie jo.

Visą mėnesį lankėsi paplūdimiuose

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės kartu su Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos gelbėtojais prie Pelėdnagių Ašarėnos tvenkinio, prie Aristavos paplūdimio, prie miesto Skongalio užtvankos mokė, kaip saugiai elgtis prie vandens telkinių, ką daryti ištikus nelaimei bei kaip apsisaugoti nuo saulės kaitros.

Ugniagesiai gelbėtojai pademonstravo skęstančiojo gelbėjimo operaciją. Papasakojo gyventojams kaip atpažinti, kad žmogus skęsta, kokių veiksmų ir priemonių reikėtų imtis gelbėjant skęstantį bei kaip apsaugoti save.

Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai pademonstravo skęstančiojo gelbėjimo operaciją./Organizatorių nuotr.

Padeda net plastikinis butelis

„Kiekvienas turėtų žinoti gelbėjimo būdus ir mokėti atlikti pirmosios pagalbos veiksmus. Maudytis reiktų ne vienam. Visiems būtina atminti, jog pamačius skęstantį žmogų, pirmiausiai reiktų skambinti telefonu 112, o tik paskui bandyti suteikti pagalbą.

Pačiam plaukti iki skęstančiojo yra pavojinga jei nesate geras plaukikas, tačiau galima jam paduoti pagalį, virvę, kažkokį plūduriuojantį daiktą, galų gale galima paduoti išgerto gėrimo plastikinę talpą, kuri tikrai padės išsilaikyti vandens paviršiuje“, – paaiškino ugniagesių gelbėtojų pamainos vadas Saulius Žagoraitis.

Akcijos metu siekiama ugdyti žmonių sąmoningumą, rūpintis savo sveikata vasaros metu, primenama saugaus elgesio vandenyje ir prie vandens telkinių taisykles.

AUT. PAST.

Mokė gaivinti

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės mokė poilsiaujančius paplūdimiuose atlikti pirminį gaivinimą. Visi norintys galėjo išbandyti ir išmokti praktiškai atlikti širdies masažą ant manekeno.

„Šių akcijų metu mes praktiškai parodėme, pademonstravome ant manekeno, kaip reikėtų teikti pirmąją pagalbą, kaip reikėtų gaivinti žmogų. Žodžiais visa tai lengva pasakyti, tačiau daug svarbiau parodyti praktiškai.

Mes visuomet akcentuojame, kad pačios svarbiausios yra pirmosios minutės. Kol atvažiuos greitoji pagalba, mes turime gaivinti žmogų, atlikti sinchroniškus krūtinės ląstos paspaudimus“, – akcentavo sveikatos stiprinimo specialistė Sonata Zubrickienė.

Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai pademonstravo skęstančiojo gelbėjimo operaciją./Organizatorių nuotr.

Duoda rezultatų

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė pažymėjo, jog tokios akcijos duoda rezultatų ir kasmet skendimo atvejų Lietuvoje mažėja.

„Prie vandens jau eilę metų vykdome tokias akcijas. Dalyviai pamato kaip gelbėjamas skęstantysis. Taip pat mokome kaip suteikti pirmąją pagalbą. Žmonėms aiškiname kuo pavojinga yra saulė. Kokie pavojai gresia prie vandens ir vandenyje. Tokios priemonės duoda rezultatų. Tačiau kasmet skęstančiųjų mažėja, o tai yra išties džiugu“, – akcentavo S. Zubrickienė.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video