Miškininkai vėl nemokamai dalys eglišakius

 Miškininkai vėl nemokamai dalys eglišakius

Pernai visoje Lietuvoje išdalinta net 100 000, Kėdainių mieste – per 2 000 eglių šakų atnešusių į gyventojų namus Kalėdų džiaugsmą./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių miškininkai jau pradėjo kalėdinių medelių prekybą Janušavos kaime esančiame medelyne. Čia prekiaujama nebrangiomis eglutėmis. Be to, šiemet, kaip ir kasmet, miškininkai miesto centre organizuos ir eglišakių dalijimo akciją, kad kiekvienas kraštietis galėtų parsinešti šventę į savo namus. Eglišakiai bus dalijami gruodžio 20 dieną nuo 15 iki 18 valandos visiškai nemokamai visiems norintiems.

Jau prekiauja

Valstybinių miškų urėdijos Radviliškio padalinio Ąžuoloto girininkijos girininkas Romaldas Bukauskas „Rinkos aikštei“ sakė, kad eglučių prekyba jau vyksta, miškininkai siūlo nebrangiai jų įsigyti.

„Iki vieno metro aukščio eglutę galima nusipirkti už tris eurus. Didesnė kainuoja daugiau: ir penkis, ir aštuonis.

Galima pirkti ir keturių metrų aukščio, bet, aišku, ši kainuos keturias dešimtis eurų. O gal žmogui reikia tik šakelės?

Bet kokią šaką ar šakelę parduosime už pusantro euro“, – dėstė Ąžuoloto girininkijos girininkas.

Šia nemokama eglių šakų dalinimo iniciatyva miškininkai ragina miškuose nekirsti jaunų eglučių, nelaužyti jų šakų.

Aut. past.

Vykdys akciją

Šiemet, kaip ir kasmet, miškininkai miesto centre organizuos ir eglišakių dalinimo akciją, kad kiekvienas kraštietis galėtų pasinešti šventę į savo namus.

Eglišakiai bus dalinami visiškai nemokamai visiems norintiems.

Gruodžio 20 dieną nuo 15 iki 18 valandos kviečiame visus kėdainiečius į aikštę priešais rajono savivaldybę, kur Valstybinių miškų urėdijos miškininkai gražiausioms metų šventėms besiruošiantiems gyventojams dovanos eglių šakas.

Jau daugiau nei dešimtmetį besitęsiančios tradicinės iniciatyvos „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ kviečiame prisijungti visus.

Džiaugiamės, kad žmonės, norėdami namuose sukurti šventinę nuotaiką ir jaukumą, renkasi eglės šaką ir prisideda prie miško tausojimo, ekologiško vartojimo“, – sakė V. Bukauskas.

Dalina tūkstančius

2021 metais visoje Lietuvoje išdalinta net 100 000, Kėdainių mieste – per 2 000 eglių šakų, atnešusių į gyventojų namus Kalėdų džiaugsmą.

Tradicinę akciją „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ pirmą kartą surengė Šiaulių krašto miškininkai prieš 16 metų, o vėliau ši iniciatyva tapo tradicija visoje Lietuvoje.

Šia nemokama eglių šakų dalinimo iniciatyva miškininkai ragina miškuose nekirsti jaunų eglučių, nelaužyti jų šakų.

Šakos, dalijamos akcijos metu, surenkamos kirtavietėse ir taip užtikrinamas racionalus miško išteklių naudojimas.

Žmonėms, kurie nori namuose pasipuošti ne eglės šaką, o Kalėdų eglutę, miškininkai rekomenduoja kreiptis į Valstybinių miškų urėdiją bei įsigyti šventei skirtų medelių, specialiai auginamų medelynuose ar tam skirtose plantacijose.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video