Mirusiųjų pelenus leista išbarstyti jūroje ir upėse

 Mirusiųjų pelenus leista išbarstyti jūroje ir upėse

Baltijos jūra./BNS Eriko Ovčarenko nuotr.

BNS, rinkosaikste.lt inf.

Mirusiųjų palaikus bus galima išbarstyti ne tik tam numatytose vietose kapinėse, bet ir Baltijos jūroje, upėse.

Ketvirtadienį Seimas priėmė atitinkamas Žmonių palaikų laidojimo įstatymo pataisas. Už jas balsavo 67 parlamentarai, prieš buvo 16 Seimo narių, susilaikė 37.

Pagal priimtą pataisą, mirusiųjų pelenai galės būti išbarstomi ne arčiau kaip penki kilometrai nuo kranto Baltijos jūroje, upėse, išskyrus urbanizuotas teritorijas, pliažus.

Vienas iš projekto iniciatorių socialdemokratas Linas Jonauskas tvirtino, kad ir dabar mirusiųjų pelenai barstomi gamtoje, nepaisant to, jog tai daryti draudžiama.

„Tai vyksta chaotiškai, žmonės su artimaisiais atsisveikina net nuo Palangos tilto, įvairiose vietose, kur poilsiautojai vaikšto, ilsisi, deginasi. Šio įstatymo tikslas – reglamentuoti aiškiau tvarką ir nustatyti, kad būtų galimybė su artimuoju atsisveikinti legaliai, netrikdant kitų žmonių ramybės. Pasirinkti penki kilometrai Baltijos jūroje toliau nuo kranto yra tas vidurkis, kuris galioja kitose Europos Sąjungos šalyse“, – sakė parlamentaras.

Seimo narys Justinas Urbanavičius tvirtino, jog pataisa nepriimtina, nes palaikai turi būti laidojami pašventintose vietose.

„Bažnyčia, Vyskupų konferencija nepritaria tokiems dalykams, vis dėlto žmones laidojant turėtų būti pašventinta vieta, – sakė jis. – Galbūt išeitis būtų kur nors jūroje įrengti laidojimo vietą, kaip kai kurios valstybės daro, ją pašventinti. (…) Turi būti pagarba ir tam kūnui, ir tam žmogui“.

Pasak buvusio aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos, reikėtų numatyti galimybę leisti pelenus išbarstyti gamtoje, tačiau, anot jo, siūlomas variantas nėra tinkama išeitis. 

Seimo narys siūlė į urnas dėti bioskaidžius žymenis su mirusiųjų inicialais, nes išbarsčius pelenus, būtent jie teršia aplinką.

„Tuomet nereikėtų plukdyti penkių kilometrų į jūrą“, – sakė K. Mažeika.

Dabar galiojančiame įstatyme numatyta, kad kremuoti žmogaus palaikai laidojami, saugomi dedant juos į kapavietę kapinėse arba į nišą kolumbariume, o pelenai išbarstomi kapinėse esančiame kremuotų palaikų pelenų barstymo lauke.

1 Komentaras

  • Užsiima niekais per daug dyko laiko turi. Kas sugaudys, kur išbarstė ar vėjas pelenus nunešė 5 km. ar du metrus iki kranto:)

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video