Mintys apie baimę, drąsą ir hemodializės procedūras

 Mintys apie baimę, drąsą ir hemodializės procedūras

UAB „Nefrosana“ nuotr.

UAB „Nefrosana“ kolektyvas

Baimė man reiškia naujas erdves. Visada einant į naują vietą, mūsų protas piešia baimes, tarsi bandydamas mus apsaugoti. Dažnai dėlto kyla mintys: „O gal ne?“. Tačiau mes galime nugalėti tokias mintis ir peržengę savo baimes, pakilti į naują lygį. Galima sakyti, kad tai yra naujų galimybių baimė. Juk įveikus savo baimes, visada atsiranda naujos galimybės. Tačiau baimė yra geras jausmas. Kai nebejauti baimės ar jaudulio, vadinasi viską jau žinai, viską patyrei ir naujų galimybių nebelieka. Dabar man baimės jausmas reiškia malonų jauduliuką, saldžią nežinomybę.

Vaidas Valiukevičius – The Roop vokalistas

Apie įstaigą

UAB „Nefrosana“ yra asmens sveikatos priežiūros įstaiga, teikianti dializės paslaugas pacientams, sergantiems inkstų nepakankamumu.

Įstaiga įkurta 2016 metais. Darbą pradėjo Kaune, kur atidarė savo pirmąją kliniką.

Įstaigos steigėjai yra didžiulę patirtį sukaupę savo srities žinovai. Tai ir medikai, kurie savo žinias gilina, dirbdami Kauno klinikose, tai ir įstaigos gydymo administracijoje dirbantys daugiau nei dvidešimties metų patirtį sukaupę specialistai, kurie įkūrė pirmuosius privačius hemodializės centrus Lietuvoje, tarp jų – ir dializės centrą Kėdainių ligoninėje 2001 metais.

Vėliau šie specialistai tobulėjo, įrodydami savo profesionalumą, dirbdami tokias pačias medicinines paslaugas teikiančiose tarptautinėse kompanijose Lietuvoje ir kitose šalyse. Ta patirtis yra 20-ies metų, o kai kurių ir dar didesnė.

Mes didžiuojamės, kad mūsų ir mūsų partnerių centruose dirba gydytojai ir slaugytojos, kurie aktyviai kūrė nefrologines tarnybas ir hemodializės pradmenis Lietuvoje. Daugiau, kaip 30 metų patirtį turintys gydytojai, užtikrina įgūdžių pritaikymą ir gali pasiūlyti pacientui aukščiausios kokybės paslaugas.

Mūsų klinikos darbuotojai stengiasi ne tik palengvinti pacientams lėtinių ligų sukeliamą diskomfortą, bet ir apgaubti juos visokeriopu rūpesčiu. Juk mūsų pacientai  kartu su mumis praleidžia nemažą savo gyvenimo dalį. Tokia jau ta liga, ir toks specifinis jos gydymo būdas.

Kodėl „Nefrosana“ yra patikima gydymo įstaiga?

Be jau minėtų darbuotojų, viena iš priežasčių yra ir tai, kad mes dirbame tik su partneriais, kurie gali pasiūlyti aukščiausios kokybės medicininę įrangą ir priemones. Pavyzdžiui, tokia yra didelė tarptautinė kompanija Baxter. Ilgalaikis bendradarbiavimas įgalina gydymui skirti pačius moderniausius didelio efektyvumo hemodializės filtrus – tokius filtrus Lietuvoje naudoja tik kelios gydymo įstaigos, nes jie dar neseniai pradėti taikyti  hemodializės procedūrose ir yra gerokai brangesni už įprastinius. Mūsų sena draugystė su Baxter kompanija leidžia įpirkti šias naujoviškas priemones ir skirti mūsų pacientų gydymui.

Kodėl Kėdainiai?

UAB „Nefrosana“ administracija nėra tipiniai samdomi verslo vadybininkai, kelis metus padirbėjantys vienoje, kelis – kitoje kompanijoje. Kolektyvo darbinė ir profesinė patirtis yra susieta su dialize ir nefrologija, todėl ir į dializės paslaugas žiūrima pro ilgalaikės perspektyvos prizmę

Todėl kuriant naują centrą, mes be galimybės uždirbti, turime ne mažiau svarbų tikslą – padėti savo šalies žmonėms. Ypač tai svarbu dabar, kai pasaulis sunkiai išgyvena pandeminį laikotarpį. Kadangi Kėdainiai didelis miestas, esantis netoli Kauno, ir čia yra daug pacientų, kuriems mes galėtume padėti, suprojektavome ir statome šiuolaikinį dializės centrą, kuris bus jaukus ir patogus kaip pacientams, taip ir čia dirbančiam personalui. Norime ypač akcentuoti dėmesį dažnai užmirštamam klausimui ,– tinkamoms darbo ir poilsio sąlygoms klinikos personalui, – nes tik personalas, kuriuo rūpinasi gydymo įstaigos administracija, gali tinkamai rūpintis pacientais.

Deja, bet mūsų pacientai ne taip retai suserga ir kitomis ligomis, kartais atsiranda komplikacijos, dėl kurių atlikti dializės procedūras ambulatoriškai tiesiog nėra galimybės. O dar ir ta nelemta pandemija, kurios pabaigos vis dar nesimato. Pacientus, kuriems nustatoma COVID-19 diagnozė, būtina atskirti nuo kitų pacientų. Yra ir dar viena pacientų kategorija –  pacientai, kuriems reikalingos skubios hemodializės, kai sutrinka jų inkstų veikla jiems gydantis ligoninėje, susirgusiems staiga dėl kitų (ne inkstų) priežasčių, ir jų būklė yra labai sunki. 

Kaip ir visoje Lietuvoje, taip ir Kėdainiuose yra didelis poreikis ambulatorinėms nefrologo konsultacijoms. Mes norėtume prisidėti, organizuojant tokias paslaugas, ir tikimės, kad Kėdainių gyventojams atsiras didesnės galimybės pasikonsultuoti ambulatoriškai pas nefrologus.

Dėl visų šių priežasčių, „Nefrosana“ nori turėti hemodializės skyrių ir Kėdainių ligoninėje. Todėl dalyvavome patalpų nuomos konkurse. Laimėjusi minėtą konkursą, UAB „Nefrosana“ užtikrins, kad tiek Kėdainių ligoninės patalpose esančią kliniką, tiek ir naujai statomą kliniką Kėdainiuose administruos vienas kompetencijų centras, o tai reikš, kad pakaitinės inkstų terapijos klausimai Kėdainiuose bus išspręsti kompleksiškai. 

Ryšiai su pacientais

Kaip jau minėjome anksčiau, mūsų tikslas ne tik atlikti dializės procedūras, bet ir pasirūpinti pacientais, kad jie ir jų artimieji jaustųsi saugūs ne tik procedūrų metu, bet ir namuose. Mes norėtume sutelkti visus pacientus ir paraginti įsteigti asociaciją, pasirūpinti, kad jie turėtų kur prisiglausti. Galėtume padėti patarimais, kaip įsteigti ir valdyti tokią organizaciją. Čia pacientai galėtų atvykti aptarti savo reikalus, pasitarti su mūsų darbuotojais ne tik procedūrų metu. Galėtume padėti organizuoti mokymus naujiems pacientams, patarti įvairiais gyvenimo klausimais, be abejo, ir seniai besigydantiems pacientams. Susibūrę į tokią bendriją, jie galėtų realizuoti įvairius projektus, įsijungti į bendradarbiavimą su tokiomis pačiomis kitų Lietuvos regionų pacientų organizacijomis, ko dėka atsivertų naujos perspektyvos. Tai ir reabilitacija, tai ir vasaros atostogų organizavimas, laisvalaikio praleidimas, išvykos po Lietuvą. Mūsų partneriai yra dializės centrai Alytuje, Šiauliuose, Joniškyje, Tauragėje, Klaipėdoje, Palangoje. Atostogų ar kelionių metu pacientai čia visada būtų maloniai priimti.

Mes tikimės, kad nepavesime pacientų ir prisidėsime prie jų ir jų šeimos narių gerovės didinimo.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video