Migrantų Kėdainiuose dar nebus

 Migrantų Kėdainiuose dar nebus

Jei kada reikėtų priimti migrantus, jiems būtų skirtos suremontuotos, tačiau dabar nebenaudojamos Kėdainių areštinės patalpos./Aldo Surkevičiaus nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Migrantų krizė tik įsibėgėja. Pasienyje jau teko raminti pirmąsias riaušes ir galimai jos bus  ne paskutinės. Nerimaujantys dėl pabėgėlių kėdainiečiai ėmė akyliau stebėti visas vietas, kurios būtų tinkamos pabėgėlių apgyvendinimui, ieškodami bet kokių užuominų apie galimą jų atgabenimą čia.

Tačiau valdantieji ramina: bent artimiausiu metu pabėgėlių į Kėdainius vežti niekas neplanuoja.

Sunerimo dėl Kunionių

Neseniai gyventojai viešojoje erdvėje ėmė diskutuoti matę prie Kunionių socializacijos cento ilgai vaikščiojusius ir tarsi aplinką apžiūrinėjusius asmenis.

Kraštiečiai spėliojo, kad ten galimai patalpų apžiūrą vykdo pareigūnai, mat ruošiamasi centre apgyvendinti pabėgėlius.

Pasirodo, kad nieko panašaus tikrai neplanuojama, o asmenys, apžiūrėję Kunionių socializacijos centrą, tiesiog patikrino, kokia yra pastato būklė.

Kėdainių rajono savivaldybės civilinės saugos specialistas kreipėsi į asmenį, atsakingą už Kunionių socializacijos centro projekto vykdymą.

Jis patikino, kad šis centras bus naudojamas pagal paskirtį – dalies vaikų, perkeliamų iš Kauno socializacijos centrų, apgyvendinimui. Projekto vykdymas vėluoja, numatoma veiklos pradžia – spalio pradžia.

Dabar atliekami apdailos darbai, dar laukia baldų, kitokio inventoriaus pirkimas ir kiti reikalai. Apie pareigūnų lankymąsi objekte jis žinių neturi“, – tikino savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius.

Kunionių socialiniame centre vykdomas projektas vėluoja, tad ten apsilankę asmenys tikrino, kokia projekto eiga. Kunioniuose ketinama apgyvendinti vaikus, ne migrantus, kaip spėliojo nusigandę kėdainiečiai.
Algimanto Barzdžiaus/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Apgyvendinti neplanuoja

Situacijai pasienyje kaistant, natūralu, jog gyventojai turi pagrindo galvoti apie galimą migrantų paskirstymą po savivaldybes. Juolab kad savivaldybė jau teikė ministerijai informaciją, kad Kėdainiuose pabėgėliai galėtų būti apgyvendinti buvusioje areštinėje.

Tiesa, Kėdainių rajono savivaldybė jokių signalų, kad turėtų ruoštis pabėgėlių priėmimui nėra gavusi.

„Prašymų dėl migrantų apgyvendinimo savivaldybėje šiuo metu negauta. Kitos oficialios informacijos taip pat neturime“, – tikino A. Kacevičius.

Savivaldybės vadovai jau anksčiau yra nusprendę, kad jei kada reikėtų priimti migrantus, jiems būtų skirtos suremontuotos, tačiau dabar nebenaudojamos Kėdainių areštinės patalpos.

2 Komentarai

  • Nesuprantu.Musu ruporai šaukia,kad Lukašenkos dienos suskaičiuotos(Europos sankcijos,liaudies mitingai ir t.t.)Tai kam tada ruošiasi statyti siena(iki 2023m).Jei diktatorių pakeis(Lietuvoje po sparnelių laikoma Baltarusijos opozicija),tai ir sienos(tvoros,) nereikės.Tikriausiai mūsiškiai nusišneka.Batka dar ilgai primins apie mūsų politikų kišimąsi į JO reikalus.

  • jie čia nereikalingi! Kas juos prisišaukė, konfliktuodami su Baltarusija, tie tegul talpina juos pas save.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video