Miesto parkuose, skveruose, aikštėse ir gatvėse grėbiami ir renkami lapai

 Miesto parkuose, skveruose, aikštėse ir gatvėse grėbiami ir renkami lapai

Čia vykdoma viena iš pagrindinių seniūnijos rudens užduočių – grėbiami ir renkami gausiai krintantys medžių lapai./ Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Dešimtys didmaišių pilnų lapų, daugybė grėbliais ir šluotomis ginkluotų darbininkų, zujantys traktoriai ir speciali technika – tokį vaizdą šiomis dienomis galima pamatyti Kėdainių miesto gatvėse, miesto parkuose, skveruose ir aikštėse. Čia vykdoma viena iš pagrindinių seniūnijos rudens užduočių – grėbiami ir renkami gausiai krintantys medžių lapai. 

Mestos didelės pajėgos

Šiuo metu didelės seniūnijos darbuotojų pajėgos mestos į J. Basanavičiaus gatvę, taip pat į Gegučių parką, čia grėbiami lapai, renkamos nukritusios, nulūžusios medžių šakos.

„Lapų daug, todėl ir darbo nemažai. Miesto seniūnijos darbuotojai lapus krauna į didmaišius, kurie vėliau traktoriumi išvežami į atliekų aikštelę. 

Dabar tai pagrindinis mūsų darbas – parkus, aikštes, skverus, žaliąsias zonas kuo kruopščiau sutvarkyti prieš žiemą. Oras leidžia dirbti, tai ir dirbame“, – paaiškino miesto seniūnas Algirdas Krivičius.

Kėdainių miesto seniūnija primena, jog daugiabučių namų bendrijos aplink savo namą esančias teritorijas turėtų sutvarkyti pačios.  

Aut. Past.

Darbo – į valias

Kėdainių miesto seniūnija bei Kėdainių miesto gatves ir gatveles valančios bendrovės „Ecoservice projektai“ darbuotojams darbo šiomis dienomis tikrai netrūksta.

„Dar vyksta gatvių ir šaligatvių šlavimas, tvarkymas, lapų rinkimas. Lapai juk krinta ir ant pėsčiųjų takų, ir ant gatvių.

Šaligatviai ir kelkraščiai yra valomi tiek specialia technika, tiek rankiniu būdu – šluotomis. Praktiškai dabar kasdien vykdomi šie darbai, jei tik būna tinkamos gamtos sąlygos“, – pažymėjo A. Krivičius.

Kėdainių miesto seniūnija bei Kėdainių miesto gatves ir gatveles valančios bendrovės „Ecoservice projektai“ darbuotojams darbo šiomis dienomis tikrai netrūksta./ Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Turėtų susitvarkyti

Kėdainių miesto seniūnija primena, jog daugiabučių namų bendrijos aplink savo namą esančias teritorijas turėtų sutvarkyti pačios. Individualių valdų savininkai turėtų sugrėbti lapus ir sukrauti juos į specialius kompostavimo konteinerius. Didelį kiekį atliekų gyventojai patys gali pristatyti į Zabieliškio sąvartyną. Tai jiems nieko nekainuoja. Mokėti tektų tik įmonėms. 

Miesto seniūnija daugiabučių namų bendrijoms skolina ir specialius didmaišius sugrėbtiems lapams sukrauti. Šie didmaišiai vėliau bus išvežti.

1 Komentaras

  • Kaip smagu, kad vyksta darbai.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video