Miesto gimnazijos pasirašė sutartis su KTU

 Miesto gimnazijos pasirašė sutartis su KTU

Kėdainių šviesioji ir „Atžalyno“ gimnazijos pasirašė bendradarbiavimo sutartis su Kauno technologijos universiteto Cheminės technologijos fakultetu ir susitarė dėl ilgalaikio abipusiai naudingo bendradarbiavimo./Džestinos Borodinaitės nuotr.

Džestina BORODINAITĖ

Kėdainių šviesioji ir „Atžalyno“ gimnazijos aktyviai ir sėkmingai plečia savo partnerysčių ratą. Praėjusią savaitę šios ugdymo įstaigos pasirašė bendradarbiavimo sutartis su Kauno technologijos universiteto (KTU) Cheminės technologijos fakultetu ir susitarė dėl abipusiai naudingo bendradarbiavimo plėtojimo, siekiant mokslo integracijos, glaudesnio studijų ir praktikos sąlyčio partnerystės tarp universiteto ir gimnazijų bei KTU klasės ugdymo įstaigose kūrimo.

Įžvelgia potencialą

Sutarčių pasirašymo metu Kėdainių miesto gimnazijų vadovai teigė įžvelgiantys didelį bendradarbiavimo potencialą.

Nors oficialios bendradarbiavimo sutartys pasirašytos tik dabar, tačiau tiek Šviesioji, tiek „Atžalyno“ gimnazijos su KTU glaudžius ryšius palaiko jau ne vienerius metus, todėl labai džiaugiasi žengdamos į dar artimesnį bendradarbiavimo etapą.

Ši sutartis – ne tik draugiškos partnerystės užtvirtinimas, bet kartu ir nauja paskata tęsti bei stiprinti bendrus darbus, plėtoti bendras mintis, bendras idėjas, bendras veiklas ir kurti bendrą poziciją į ateitį.

Visokeriopa nauda

Partnerystė su KTU, anot Kėdainių šviesiosios gimnazijos direktorės Violetos Liutkienės, gimnazijos moksleiviams reiškia įdomesnį ugdymo proceso organizavimą, geresnį mokinių pasiruošimą baigiamiesiems egzaminams bei, žinoma, emocinio intelekto ir bendravimo įgūdžių plėtimą.

„Viliamės, kad bendradarbiavimas bus įdomus, kad jis atneš naudos tiek mūsų gimnazijai, tiek universitetui.

Tikimės, kad daugeliui iš tų, kurie ateinančius naujus mokslo metus pasitiks KTU klasėje, iš arčiau pažins šio universiteto dėstytojus bei pačią įstaigą, įgyti gebėjimai padės lengviau pasirinkti karjeros kelius, sėkmingiau studijuoti šiame universitete ir įsitvirtinti darbo rinkoje“, – viliasi V. Liutkienė.

Nors oficialios bendradarbiavimo sutartys pasirašytos tik dabar, tačiau tiek Šviesioji, tiek „Atžalyno“ gimnazijos su KTU glaudžius ryšius palaiko jau ne vienerius metus, todėl labai džiaugiasi žengdami į dar artimesnį bendradarbiavimo etapą.

Aut. past.

Eina teisinga kryptimi

„Atžalyno“ gimnazijos direktoriaus Gintaro Petrulio manymu, galimybė bendradarbiauti su KTU yra didžiulė sėkmė ir įrodymas, kad dirbama ir einama teisinga kryptimi.

„Be galo džiaugiamės, kad buvome pakviesti tapti KTU partnere.

Ši sutartis padės ir toliau sėkmingai tobulėti bei augti kaip ugdymo įstaigai: atvers platesnes galimybes mokinių ir mokytojų kompetencijų gilinimui, skatins mokymąsi ne tik klasėse ir ne tik su mokytojais, bet ir universitete su patyrusiais dėstytojais“, – įsitikinęs G. Petrulis.

Mažiau domisi

Gimnazijos vadovas pastebi, jog pastaruoju metu moksleiviai mažiau domisi tiksliaisiais bei gamtos mokslais, todėl vienas iš pagrindinių ir svarbiausių partnerystės su KTU tikslų – motyvuoti ir paskatinti gimnazistus rinktis chemijos, fizikos, biologijos, informacinių technologijų, matematikos dalykų mokymąsi.

Partnerystė su KTU – trečioji

Tuo tarpu partnerystė su KTU Cheminės technikos fakultetu Šviesiosios gimnazijos bendruomenei – trečioji.

Ilgą laiką ugdymo įstaiga glaudžiai bendradarbiauja ir su Vilniaus Gedimino technikos bei Vytauto Didžiojo universitetais.

Ilgalaikę patirtį ir įdirbį su partneriais turinčios Šviesiosios gimnazijos vadovė pastebi ilgainiui augantį susidomėjimą tiksliaisiais mokslais.

„Nors bet kokia nauja iniciatyva, bet koks nukrypimas nuo įprastinio ugdymo proceso priverčia daugiau ir atsakingiau dirbti tiek pedagogus, tiek ir pačius gimnazistus, tačiau matoma nauda ir pasiekti rezultatai visa tai atperka“, – pažymi V. Liutkienė.

Ši sutartis padės ir toliau sėkmingai tobulėti bei augti kaip ugdymo įstaigai: atvers platesnes galimybes mokinių ir mokytojų kompetencijų gilinimui, skatins mokymąsi ne tik klasėse ir ne tik su mokytojais, bet ir universitete su patyrusiais dėstytojais“.

G. Petrulis

Mokysis hibridiniu būdu

KTU Cheminės technologijos fakulteto dekanas prof. Kęstutis Baltakis taip pat pasidžiaugia ilgai brandintos partnerystės rezultatais bei neblėstančiu noru stiprinti ugdymo įstaigų mokinių gebėjimus.

Pasak dekano, ateinančius naujus mokslo metus KTU gimnazijos klasėse pasitiksiančių gimnazistų mokymasis bus organizuojamas hibridiniu būdu – bus stengiamasi veiksmingai derinti įvairią mokymosi aplinką tiek gimnazijose, tiek ir universitete bei jo laboratorijose, bus bandoma sukurti lankstesnį ir labiau individualizuotą mokymosi metodą pedagogams bei užtikrinti visų mokinių įtrauktį į jį.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video