Miesto centre – dar vienas gėlynas

 Miesto centre – dar vienas gėlynas

Įrengiant gėlyną darbavosi ne tik „Josvainių gėlių“ darbuotojai, bet ir Kėdainių miesto seniūnijos darbininkai./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių miesto gėlynais besirūpinanti bendrovė „Josvainių gėlės“ baigė miesto apželdinimą gėlėmis. Ne vieną kraštietį sužavėjo Kėdainių miesto viešosiose erdvėse pražydę narcizai, ne vienas kraštietis išsakė daugybę gražių žodžių. Neseniai dar vienas gėlynas atsirado pačiame miesto centre – priešais savivaldybės pastatą.  

Žmonės vertina

„Gėlyną įrengėme pačiame miesto centre, priešais savivaldybės pastatą, tarp pėsčiųjų tako ir automobilių stovėjimo aikštelės.

Darbavosi ne tik „Josvainių gėlių“ darbuotojai, bet ir mūsų seniūnijos darbininkai.

Teko pašalinti žemių sluoksnį, užpilti naujų, dalyje ploto buvo paklota jau žaliuojanti veja, dalis buvo užsodinta gėlėmis. Dabar gėlynas jau įrengtas“, – paaiškino naujosios zonos laistymo darbus apžiūrėjusi miesto seniūno pavaduotoja Samantė Mituzaitė Palubinskienė.

Kitoks modelis

Pačiame miesto centre, priešais savivaldybės pastatą, tarp pėsčiųjų tako ir automobilių stovėjimo aikštelės atsirado gėlynas./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Priminsime skaitytojams, kad šiemet, kaip ir pernai, konkursą įrengti miesto gėlynus laimėjo kraštiečiai UAB „Josvainių gėlės“.

Techninė specifikacija ir gėlynų schemos, kaip ir kasmet, paruoštos savivaldybės specialistės Agnės Čerenkovaitės-Sinickienės.

Kadangi pernai kilo daug nesusipratimų vien dėl to, kad perkant paslaugą buvo nurodytos konkrečios gėlių rūšys, kurios vėliau buvo pakeistos kitomis, šiemet savivaldybė pasirinko kitokį paslaugos modelį.

Šiemet augalai suskirstyti grupėmis. Kiekvienam gėlynui numatyta, kokiomis proporcijomis iš kokios augalų grupės bus parenkami augalai.

Dešimt dienų iki gėlių sodinimo „Josvainių gėlės“ pateikė valdininkams siūlymus, kokias gėles galima būtų sodinti, ir jie juos arba patvirtino, arba, jei netiko, pakeitė.

Neseniai dar vienas gėlynas atsirado pačiame miesto centre – priešais savivaldybės pastatą. 

Aut. past.

Prašo saugoti

Šįmet įrengti gėlynai prie rajono savivaldybės administracijos pastato, netoli pašto ar Didžiojoje gatvėje – graži pradžia į miesto apželdinimą.

„Tačiau šis daugelio akis džiuginantis grožis nepalieka abejingų ir tam tikrų „didvyrių“, kurie greiti sunaikinti tai, kas daugelį džiugina.

Klausimas, ar iš viešos vietos nuskintų gėlių puokštė, padovanota mylimai merginai, bus miela? Gal nechuliganaukime ir pasigėrėkime žydinčiomis gėlėmis, kol jos žydi.

Pavogtų gėlių puokštė vargu ar suteiks tiek džiaugsmo, kiek iš širdies“, – į gyventojus kreipiasi Kėdainių rajono savivaldybė.

5 Komentarai

  • Narcizai nužydėjo, dabar kitas grožis.

  • Jau nebeturit kà rašyti, parašykit apie plovyklos statybą Liaudies gatvėje, kaip kas balsavo, o apie gėlynus kiek galit rašyti.

  • Gėlynai kaip 1975 m. jokių naujovių, Našlaitės Nr.1

  • Gėlynai svarbu. Tik tomių kaip ant Nevėžio kranto nereikia. Mrūvos pinigų ir jokio vaizdo. Sunku patikėt , kad daugiau 10000 euriukų.

  • Kažkokius krūmokšnius pasodino ir giriasi, tuštybiû tuštybė, nuvažiuokit kirur pasidairyti, tikrai tarybiniais laikais dvelkia, kà ir norėt, kokia valdžia tokia tvarka.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video