Miestiečiai pyksta dėl deginamų šiukšlių

 Miestiečiai pyksta dėl deginamų šiukšlių

Vien pastarosiomis dienomis specialistai buvo priversti vykti ir aiškintis keletą konfliktų dėl lapų deginimo, o jų rudenį būna praktiškai kasdien./ Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Atėjus rudeniui tiek aplinkosaugininkai, tiek viešosios tvarkos sergėtojai, tiek ugniagesiai gauna vis daugiau ne tik sodininkų ar kaimų, bet ir miesto gyventojų skundų dėl kaimynystėje deginamų gamtinių atliekų – nupjautų šakų, sugrėbtų lapų ar žolių. Vien pastarosiomis dienomis specialistai buvo priversti vykti ir aiškintis keletą tokių konfliktų, o jų rudenį būna praktiškai kasdien.

Pranešė kaimynas

Pirmadienį pirmasis skambutis iš Kėdainių krašto Bendrąjį pagalbos centrą pasiekė po aštuntos valandos ryto. Telefonu 112 paskambinęs kaimynas informavo, jog kitas kaimynas miesto Tulpių gatvėje esančiame kieme degina šiukšles. Į šį pranešimą reagavo ugniagesiai. 

Atvykę į įvykio vietą jie rado metaliniame inde deginamą sausą žolę. Dėl šventos ramybės laužas buvo užgesintas.

Ugniagesiai ir aplinkosaugininkai primena, kad būtina laikytis nustatytų taisyklių ir įstatymų, kitaip laužų degintojams gresia ne tik įspėjimai, bet ir solidžios baudos.

Aut. Past.

Degė ir vakare

Kitas pranešimas pagalbos tarnybas iš Kėdainių pasiekė prieš aštuntą valandą vakaro. Žmonės pranešė, kad miesto Didžiojoje gatvėje kažkas dega. 

Į įvykio vietą atskubėję ugniagesiai rado degančias šiukšles. Vyrai jas užgesino.

Atskubėję ugniagesiai rado netoli konteinerių degančias sukrautas šakas bei nuo jų užsidegusius drabužius./ Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Degė šakos

Dieną prieš tai ugniagesiai skubėjo į miesto Janušavos aikštę. Buvo gautas pranešimas, kad prie turgaus dega plastikiniai šiukšlių konteineriai.

Atskubėję ugniagesiai rado netoli konteinerių degančias sukrautas šakas bei nuo jų užsidegusius sukrautus drabužius. Ugniagesiai užgesino šakas ir rūbus, degusius 1 m² plote.

Prie mokyklos

Tą patį vakarą ugniagesiai skubėjo ir į miesto Pavasario gatvę, mat į Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pastatą atėjo žmogus ir pranešė, kad dega lapų krūva.

Atskubėję ugniagesiai netoli „Ryto“ progimnazijos rado degančią didelę lapų krūvą. Krūva lapų, degusi 2 m² plote, buvo užlieta vandeniu.

Mieste deginti negalima 

Ugniagesiai ir aplinkosaugininkai primena, kad būtina laikytis nustatytų taisyklių ir įstatymų, kitaip

laužų degintojams gresia ne tik įspėjimai, bet ir solidžios baudos.

„Mieste laužus kūrenti yra draudžiama. Rajone laužus kūrenti galima ne arčiau kaip 30 metrų nuo

pastatų ir statinių, be priežiūros jų negalima palikti, baigus degti laužavietei, ją būtina visiškai užgesinti – užpilti vandeniu ar žemėmis. Svarbu nepilti laužavietės likučių ar šašlykinėje panaudotų anglių į buitinių šiukšlių konteinerius“, – informuoja Kauno apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba.

Kaime galima deginti, bet tik atsakingai 

Ugniagesiai primena, kad laužus denginti kaime reikia labai atsakingai ir laikantis tik griežtų saugumo reikalavimų. 

Jei nėra galimybės kompostuoti, sugrėbtą sausą žolę, nendres, nukritusius lapus, šiaudus deginti galima, tačiau deginant turi būti nuolat prižiūrintis žmogus, o baigus darbus, smilkstančią ugniavietę privaloma užgesinti vandeniu ar smėliu.

1 Komentaras

  • Vanderinu šiukšles labai atsakingai,stengiuos tam tyč nevėjuotą dieną,bet kaimynai kaip beldė taip beldžia be reikalo iškviesdami pažarnikus.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video