Mieste tvarkomi avarinės būklės medžiai

 Mieste tvarkomi avarinės būklės medžiai

A. Kanapinsko gatvėje genima šalia daugiabučio namo ir gatvės auganti beržų alėja./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių mieste jau kurį laiką darbuojasi miesto seniūnijos darbininkai – genimos medžių šakos, o kai kurie, pavyzdžiui, avarinės būklės medžiai – šalinami. Tokius darbus miesto seniūnija atlieka kiekvieną pavasarį ir rudenį pagal poreikį bei atsižvelgusi į gyventojų prašymus bei specialistų komisijos išvadas.

Sužymėti dažais

Miestelėnai labai paprastai gali sužinoti, kokie medžiai bus genimi ar šalinami. Tokie medžiai įprastai sužymimi raudona spalva. Šis žymėjimas reiškia, kad medžių iki žiemos turėtų nebelikti.

Praėjusią savaitę prasidėjo daugiabučių kiemuose augančių avarinių medžių šalinimas.

Daugiausia didelių ir senų avarinių medžių, kuriuos reikia pašalinti, auga J. Basanavičiaus, Rasos ir A. Kanapinsko ir kitose miegamųjų rajonų gatvėse.

Viena sena ir išdžiūvusi eglė buvo nupjauta ir prie Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro.

Viena sena ir išdžiūvusi eglė buvo nupjauta ir prie Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Prašo ir gyventojai

Labai dažnai Kėdainių rajono savivaldybė ir miesto seniūnija gauna gyventojų prašymų, kad būtų nugenėti ar net pašalinti medžiai. Kiekvienas toks prašymas vertinamas labai atsakingai.

„Pašalinti ar apgenėti galime tik realiai pavojų keliantį medį. Visais kitais atvejais mes kreipiamės į savivaldybę, kurioje komisija sprendžia, ką su konkrečiu medžiu daryti“, – paaiškino miesto seniūnas Algirdas Krivičius.

Tokius darbus miesto seniūnija atlieka kiekvieną pavasarį ir rudenį pagal poreikį ir atsižvelgusi į gyventojų prašymus bei specialistų komisijos išvadas.

Aut. past.

Žalos nebuvo

Taip pat seniūnija informuoja, kad nors vizualiai kai kurie medžiai gali neatrodyti pavojingi, tačiau jie yra apimti grybo.

Aplinkosaugininkai sako, kad jeigu ant medžio auga grybas, reiškia medžio viduje jau yra įsimetęs puvinys. Toks medis yra neprognozuojamas ir gali bet kada virsti. Jis gali dar metus ar dvejus vegetuoti, tačiau per tą laiką gali ir visti.

Kėdainiuose paskutiniu metu medžiai nepridarė didesnės žalos, nes buvo laiku pašalinti, apgenėti ar nupjauti.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video