Mieste pradėta tilto per Nevėžį kapitalinė rekonstrukcija

 Mieste pradėta tilto per Nevėžį kapitalinė rekonstrukcija

Lietuvos automobilių kelių direkcijos užsakymu bendrovė „Panevėžio keliai“ pradėjo tilto per Nevėžį kapitalinę rekonstrukciją, po kurios šis pasikeis neatpažįstamai./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Akylesni kėdainiečiai pastebėjo suvažiavusį nemenką sunkiosios technikos desantą prie Kėdainių miesto J. Basanavičiaus gatvės tilto per Nevėžį. Lietuvos automobilių kelių direkcijos užsakymu bendrovė „Panevėžio keliai“ pradėjo minėto tilto kapitalinę rekonstrukciją, po kurios šis pasikeis neatpažįstamai.

Prastos būklės

Šiuo metu krašto kelio Nr. 229 Aristava–Kėdainiai–Cinkiškiai 5,15 kilometre esantis automobilių ir pėsčiųjų tiltas labai prastos būklės. Jį rekonstruoti ketinta jau seniai.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius pažymėjo, kad apie tilto būklę savivaldybė ne kartą diskutavo su Lietuvos automobilių kelių direkcija, o savivaldybės vadovai ne kartą buvo susitikę, kalbėjosi ir net gyvai apžiūrėjo tiltą.

Vasario mėnesį Kėdainiuose lankėsi susisiekimo ministras Marius Skuodis ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktorius Remigijus Lipkevičius.

Kartu su Kėdainių rajono savivaldybės vadovais ir atsakingais specialistais delegacija apžiūrėjo Kėdainių mieste esančius tiltus.

Kelių infrastruktūros statybos bendrovė „Panevėžio keliai“ už 2,12 mln. eurų rekonstruos tiltą per Nevėžį.

Aut. past.

Laimėjo konkursą

Lietuvos automobilių kelių direkcija pasirašė sutartį dėl kelyje Aristava–Kėdainiai–Cinkiškiai esančio tilto per Nevėžį rekonstravimo darbų, nurodoma viešojo pirkimo ataskaitoje.

Kelių infrastruktūros statybos bendrovė „Panevėžio keliai“ už 2,12 mln. eurų rekonstruos tiltą per Nevėžį.

Sutartis pasirašyta lapkričio 10 dieną, ji galios iki 2023 m. vasario 23 dienos.

Konkurse taip pat dalyvavo bendrovės „Kauno tiltai“, kuri siūlė darbus atlikti už 2,4 mln. eurų, ir „Tilsta“ (2,52 mln. eurų). Konkurso laimėtojas pasirinktas pagal mažiausios kainos kriterijų.

Naujas tiltas

Nors oficialiai statybos įvardijamos kaip tilto rekonstrukcija, tačiau galima drąsiai teigti, kad Kėdainiuose bus pastatytas naujas tiltas.

„Esamas tiltas bus rekonstruojamas visiškai pakeičiant perdangą ir sustiprinant bei praplatinant esamas atramas, rekonstruojant esamų kūgių ir šlaitų tvirtinimo elementus.

Ant rekonstruotų atramų bus įrengta nauja nekarpytų sijų betoninė perdanga. Atsižvelgiant į specialiuosius architektūros reikalavimus tilto prieigose bus įrengtos poilsio zonos.

Kelio plotis ant perdangos pasirinktas atsižvelgiant į esamo kelio plotį tilto prieigose, kuris visiškai tenkina šiai kategorijai keliamus reikalavimus.

Tilto šalitilčiai bus praplatinti iki 2,5 metro, pritaikant juos mišriam pėsčiųjų ir dviratininkų eismui, atsižvelgiant ir į neįgaliųjų poreikius.

Saugiam eismui užtikrinti ant tilto perdangos bus sumontuoti specialūs atitvarai, kurie tilto prieigose bus nuleisti į sankasą, taikant galinius atitvarų komponentus.

Šalitilčiuose, poilsio aikštelėse numatyti plieniniai turėklai“, – „Rinkos aikštę“ informavo Kelių infrastruktūros statybos bendrovė.

7 Komentarai

 • At bus uždarytas eismas ir jei taip,tai kuriam laikui?

  • Jei konservatoriai ir jų ministrai nesąmonių nedarys, gal ir trumpam laikui uždarys. Nes turint tokią nevykėlių vyriausybę, gali ir metų metus darbai užsitęsti.

   • Nuo kada vyriausybė reguliuoja kaip tiltus statyti?

 • Kelią nuo Via Baltikos iki Vilainių perasfaltuokit. Na kokį įspūdį apie mūsų šaunų miestelį galį susidaryti atvažiuojantis tuo keliu mūsų svečiai.

  • Tady, tas kelias valstybinis- savivaldybė jo negali remontuot. Reikėjo Skuodį pro tą kelią link tilto vežti. Bet su limuzinu važinėja, būtų nejutęs.

 • kur komentarai apie lifosa, neleidziat,,,

 • Nes tokios durnes, kaip as daug prikomentuoju nesamoniu, is pavydo sprogineju.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video